• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Pa ne nudi nikaj posebno,ako usporedimo kaj sve nude drugi traktori tog godišta i te cijene..
Pogotovo ti malo stariji koji su na cijeni,ni jedan power nema,kardan kad se uljučuje moraš se rastegnut rukama,slaba preglednost nazad,malo hidrauličnih izvoda....A cijena kao da gledaš pravog traktora..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ali zato nudi jeftino održavanje i male pogonske troškove. Robustan, grub i podnosi torturu ko rijetko koji traktor te klase.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: ZETOR 6340 MAJOR

A kaj če vam power?
Zetor ima power u reduktorima koje malo koji traktor ima.
A preglednost iz orašje kabine je super.
Iz češke možda malo manja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Powershift. Dok ne probaš, neznaš kaj vrijedi.

To tek Proxima Plus i Fortterra imaju.
Onaj zračni na starijim serijama i nije pravi PS.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
@ZJ:isto kao i svaki drugi traktor..Cijena ulja je ista za bilo koji traktor,filteri su isto tako..Kaj se tiče dijelova siguran sam da je cijena ista..Nevidim gdje su toliko jeftini troškovi onda??
Primjer:konusno tanjurasti za Z 7711,je 4500kn original,zamjenski je 2000kn,ali je kolegi mali zupčanik pukao napola nakon 500rs..
Jedno vrijeme je djed imao Z 7211 i IMT 577,to je otprilike isti rang,oba bez prednje vuče..Nebi sad pričao koji je bolji..Zetoru dajem prednost jedino kabina,koja je bila udobna i tiha..Sve ostalo je 577 Početak i kraj bio..Poslije se 7211 prodao jer je imao mehanički volan,to mu je bila jedina mana inače..Ali radnik nije bio neki..

Powershit na bilo kojem traktoru vrijedi više od pola cijene samog traktora..To je stvar koja čini traktor onim što on jeste..Mehanički mjenjač je bio pred 100godina,Zetor ga koristi dan danas,gdje je tu napredak onda,ili cijena koja se plača viša u startu...

@gogo:Moj MF je trakotr godišta 1978,i on zavređuje posebno mjesto kod mene,nemoj ga uspoređivati s poluproizvodom kao Zetor koji živi na staroj slavi...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Marko, griješiš u jednoj stvari. Govorimo o starim traktorima. Na njima ima puno više troška od ulja i filtera. Cijena kuplunga, zupčanika i još puno toga.
Generalku (zamjenu sklopova) na Zetoru moguće je napraviti na polju, a da ni plug na hidraulici ne spustiš, može ga popraviti svaki lokalni mehaničar bez nekog velikog iskustva na tom tipu traktora itd.
U većini slučajeva čak i veće kvarove može malo spretniji vlasnik sam otkloniti. A to špara dosta novaca...pogotovo u današnjoj situaciji u kakvoj je većina malih poljoprivrednika koji rabe takvu klasu traktora.
To kaj je mehanički, mnogima je prednost

Uz priličnu pouzdanost i komfor (za razliku od IMT-ja i starijih traktora slične snage), ima on svojih prednosti.
Značajna je prednost i veliki broj tih traktora, tak da ima i dijelova u skavkom dućanu, a i kotača (po potrebi) za posuditi bilo gdje.

Već više od 30 godina nemamo Zetora, tak da mogu biti nepristran, ali činjenice stoje.

Zato Zetor drži cijenu. Možda nerealnu, ali ne bez razloga.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ZJ,da se brinem osobno o tome, da gledam da cijena dijelova i popravak bude presudna u izboru traktora nebi se bavio poljoprivredom..Mislim da je svakom od nas cilj da se traktor čim manje kvari,i da čim manje treba gledat cijenu popravka i majstora..

Cijena dijelova me ne brine uopče,jer mi je bitno da ugradim čim bolji dio i da me on drži čim duže,a ne da gledam da bude jeftin i onda ga treba svako malo mjenjat...
Generalka se ne radi svaki dan,tak da ju ne treba na polju radit :)

Nek on drži cijenu,ali ne opravdava ju..Žalosno je možda što ima ljudi koji se još uvijek "pale" na pojam Zetor,i jeftini dijelovi..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ti nisi mali seljak, pa je logično da gledaš skuplje strojeve.

No, masa nas malih nemre gledati (niti gleda) istim očima kao ti.
Zato možda tebi Zetor nema vrijednosti, a nekome drugome itekak ima.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
marko- taj tvoj powershift koji dižeš u nebo ni ne koči nizbrdo (Zetor ga ima već 50 godina),onaj MF je olupina (varam li se ili si nakon 5000 sati radio generalku?),da se ja moram voziti u njemu,ne bih se bavio poljoprivredom,a i sve ostalo što si nadrobio nema puno veze s vezom. Da 7711 nije radnik u usporedbi s drljom od 577-to je čista laž,tek tolko da se piše...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: ZETOR 6340 MAJOR

7711 je možda malo jači od 5320. Ja sa 5320, a kolega sa duplakom 577, oba s istim plugovima, 577 se može sakriti. A 577 je veći traktor i sam sam se tome začudio. Takve gluposti ljudi pišu i to sve kada sam se priključio na forum mislio sam za te neke vidi svašta znaju, no s vremenom se utvrdilo da pojma nemaju.

Pojedinci uzdižu neke stvari kao da su ne znam ja šta, a uopće nisu što je i dokumentirano ovdje na forumu, samo što oni koji zapravo više znaju šute, jer znaju da ne vrijedi ništa reći.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: ZETOR 6340 MAJOR

Dobro on je 58ks, a moj je 63. A 577 je 70-tak ks. Biti će bolje drugi puta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
"Generalka" ili malo veči zahvat na polju.
Svaki vrag da more popraviti.
Djelova po grabama.
...........


Čitajuči pitanja i odgovore na ovom forumu kaj se Zetora tiče, ja nisam stekel takav dojam.
Da se može svašta je istina, ali u praksi baš i nije sve tak jednostavno. A i to kaj se može na polju se može skoro na svakom malo starijem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na polju se može puno toga (ako nitko ne vidi) no popravak na polju je staviti šlep štangu ili lanac i drugi (ispravni) traktor napred :(giggle):.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Tak je Željac, a sad idu proljetni radovi. Hihihihi
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Muha, nemoj moj komentar shvatiti doslovno. Više je to rečeno da se stekne slika jednostavnosti (ili genijalnosti) konstrukcije.
Ali stoji činjenica da si napravil nekoliko generalki a da nisi niti haubu skidal. Na to sam se referiral, odnosno na laku "servisabilnost" Zetorovog motora, pa i cijelog traktora.

I, naravno, da treba znanja i iskustva, ali ne treba elektroničkih igrački, već je uglavnom dovoljan standardni mehaničarski alat.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ rekel bi moj kolega "široko ti polje":drink: Jednostavnost kod starih modela točno pa Muhač je mojeg starca raskolil za 47 minuta a IMt-a za dva dana:(sweat): (sad sem ubit).
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Mnogi ovdje uopče ne prate kaj se piše nego bitno samo da komentiraju..
Eto,jedan od članova je shvatio usporedbuu da nigdje nisam spominjao 7711 VS 577..Ali drugi se opet samo zaletavaju i dalje se drže toga da je Zetor njima najbolji..Pa nek vam bude vaša stvar,ali nemojte drugima govorit kako je to dobar traktor i da vrača uloženo-dobiveno..

@gogo:ti si očito svoja vrsta,i sve okrečeš na svoj mlin..
Neznam zašto te muči moj MF,i zašto si ga uopče spominjao ali da ti objasnim..Taj traktor nema Powershift,nego Multi-Power..To je MF prvi imao na svojim traktorima prije svih.Ne koči niz brijeg samo kad je u kornjači,u zecu koči kao i svaki drugi traktor..Generalka je napravljena,i nigdje ne sakrivam to..Taj motor je mogao tako iči još xxxx radnih sati,ali pošto je meni taj traktor trreba u sezoni odlučeno je da se motor obnovi..Nigdje nisam dizao u nebesa moj traktor,pa neznam odkud tebi volja da ga toliko spominješ..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh