• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kolko ja poznam boya on je teška picajzla po pitanju tog Zetora ;)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nebi to još ni bio neki problem s tim traktorom da on košta manje a em koštaju em gubiš živce.
Neki u toj klasi cjenovnoj su puno bolji.
Bratić mi ima i same i lamba pa takvih mušica nemaju a imaju po 7000 sati
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nebi imao toliko zajebancija sa tim traktorom da ga nije ubilo neodržavanje od bivšeg vlasnika. Da je uzeo bilo koju marku traktora od takvog vlasnika bilo bi isto ili možda čak skuplje. Osim, naravno da je uzeo 560 onda bi bio nenadjebiv.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Ma nije problem samo do neodrzavanja nego i do losih djelova..pa vidio si i sam kolko sam se izul zbog loseg indikatora sta mi je uvalio da sam uzeo i sat i 2 termostata i kojesta i nije se kvar mogao naci dok nismo to isto serafili na tvom pa vidili sta je.. s tom da je mogao i zakuhati x puta do tad..
Pa rucica za zmigavce da crkne za 10mj..cilindri isti neizdrze ni god dana..novi plovak goriva blokira...ja tu nevidim nista jeftino kad jedan dio kupujem par puta dok ne potrefim na onaj dobar
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
U toj klasi s lambom 80 konja i zetor 6340 nemoš usporedit koja je razlika.
Još je lambo stariji 3x12 plug pjeva drva vinča i ostalo.
A ZETOR prvi vlasnik 6000 sati kad je hladno neće ni da upali.
Pa ti usporedi a ovaj je bio 10 tisuća eura a zetor ide po 120 s novi tip haube
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kod mene mislim da nije niti jedan cilindar propustio od kad sam ih promjenio. Ne sjećam se samo za onaj od kvačila, nisam siguran. Za indikator smo mogli odavno riješiti ali nećeš ti nego kako ti oćeš. Ne vjeruješ mi. Još uvijek sam siguran da se nebi toliko kvario da ima posla. To je stroj koji oče raditi a ti mu nedaš. 😂
mali, svaka tebi čast i tom lambu i neznam još šta stalno nabrajaš. Pa kupi jednog već jednom pa da se i ti dobaviš stroja. Je.. te lambo. Sjeo sam nedavno u jednog i nakon nekih 10 sekundi skoro dobio klaustrofobiju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Mali, ni jedan Explorer nebu otrpil toliku torturu ko takav Zetor.
Građen je puno nježnije, ima diferencijal s dva satelita, poluosovine su im malo deblje od tankih na Zetoru...
Bolji je jedino ak se ne opterećuje. A da o cijeni dijelova ne govorim.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa pričaj ti šta hoćeš s traktorom se radi.
A Zetor mu nemože prići u radu a da se explorer kvari ne kvari više se zetor kvari.
Em se pregrije lakše nego same em nema toliko brzina i još je cijena mu prejaka.
I još ima slabije kočnice.
Realno je ovaj bar 30 posto bolji.
Ovaj s njim samo izvlači drva za obrt pa se niš nije raspao.
Kao prvog dana kad je došao.
A tu zetor ima dječije bolesti i dobar je toboš.
Dobra je samo cijena za cijenu od 120 tisuća kuna 2005 godina kad gleda se sve je samo ne dobro.
Sjedni u ovaj pa probaj radit pa u onaj nema se šta tu pričat osim ako si zaglavit jako.
Šta je je nema se tu šta lagat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Imam Samea i vjeruj znam o čemu govorim.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
U toj klasi s lambom 80 konja i zetor 6340 nemoš usporedit koja je razlika.
Još je lambo stariji 3x12 plug pjeva drva vinča i ostalo.
A ZETOR prvi vlasnik 6000 sati kad je hladno neće ni da upali.
Pa ti usporedi a ovaj je bio 10 tisuća eura a zetor ide po 120 s novi tip haube
Da ali ti je i 12ks razlika izmedju njih 2
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa bratić ima dva jedan od 80 drugi 100 ti traktori nemaju greške.
A prodaj same pa kupi zetor kad misliš da je bolji.
Ja sam gledao ove u radu a bome i zetora i vozio se u njima.
Zetor je nešto ko imt samo tiši ljen jako.
Precjenjen previše realno vrijedi 10 tisuća a ljudi traže i po 15.
Za tu cijenu on mora biti ozbiljniji stroj.
A ne malo zazimi neće da upali na 6000 ura
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
U toj klasi s lambom 80 konja i zetor 6340 nemoš usporedit koja je razlika.
Još je lambo stariji 3x12 plug pjeva drva vinča i ostalo.
A ZETOR prvi vlasnik 6000 sati kad je hladno neće ni da upali.
Pa ti usporedi a ovaj je bio 10 tisuća eura a zetor ide po 120 s novi tip haube
Ne vjerujem da taj lambo ai malo koji traktor u toj klasi može prići Zetoru što se tiče vitlanja.
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
279
Pa bratić ima dva jedan od 80 drugi 100 ti traktori nemaju greške.
A prodaj same pa kupi zetor kad misliš da je bolji.
Ja sam gledao ove u radu a bome i zetora i vozio se u njima.
Zetor je nešto ko imt samo tiši ljen jako.
Precjenjen previše realno vrijedi 10 tisuća a ljudi traže i po 15.
Za tu cijenu on mora biti ozbiljniji stroj.
A ne malo zazimi neće da upali na 6000 ura
Zetor lijen?
Koji to?
Znaci agrofarm ili ex od same su tek ljencine, a tek onaj stariji top. Tog bolje ne saltat u cestovne s prikolicom.
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Prvo treba odšarafiti ili kaj već poziciju 15 , a onda ispod nje maticu pozicija 6, tek onda na prešu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aham. Tako mi je izgledalo jer ima dvije navojne rupe M7 na toj "platni" i koliko sam vidio na ovoj slici da ima kao navoj u tom cilindru. Sve si mislim da će to biti seks za rastaviti, a već kad sam sve rasturio volio bih rješiti i taj prednji kroner jer je 2mm potrošen i čahura se giba na njemu, onda mi đaba sve novo kad će se kad tad potrošiti i preskočiti.

Savjeti za rastavljanje toga, ako je netko radio?

Kontam da bi možda išlo, ušarafiti ta dva šarafa ili barem jedan i probat izvest neku polugu s osloncem na kardan? Ili ću već napravoti neki specijalni alat hahaha
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jučer sve odfurano kod tokara, jer... Ima tu posla. Sve živo se pojelo. Piksna zadnjeg nosača puknula jer je nosač istrošen minimalno 3mm, Isto je i sa ovim dijelom iz kojega ide osovina kardana,(čak se na slici gore vidi kako je ojedeno) prednji nosač živnio kojih 2.5cm, piksna pojedena furt. Prednji nosač uzeo novi, ostatak dao tokaru na obradu, malo proštudirali šta ćemo napraviti i postigli dogovor, sad samo ako sve planirano uspije.

Inače, prednji most je prepiksan pred to što sam išao kupiti traktor jer je bio ubijen kažu. Dakle, zadnji nosač je već onda živio vjerojatno, a i prednji, samo se tokom eksploatacije kod mene još dodatne 4 godine to još više sve razlokalo. Svakako, sad planiram dovesti u tip top stanje prednji most.
Pa da pitam koja bi bila njabolja mast za mazati to, bakrena, obična litijska ili nešto treće? Primjetio sam da mi je sada sa savkodnevim mazanjem u zadnje vrijeme bilo potrebno dosta litijske, ali vjerojatno je dio i istiskan van dok se to sve klimusalo tokom rada.

Taman sada dok traktor stoji imam vremena se pozabaviti nosačima kabine, sranjem od struje na ventilaciji i sprovesti novu antenu za radio plus još neke sitnice.

IMG_20191208_151020.jpg

IMG_20191208_150958.jpg

BTW: da odgovorim na ZJ-evo pitanje šta mislim da su drugi išta bolji.

Pa iskreno i ne mslim, povremeno se krećem u društvu s ljudima koji rade po 100 - 200 - 300ha i nitko se baš nije urećio sa novim traktorima. Neki su krenuli sa Zetorima, neki s Torpedima, čak i IMT-ima pa sa starijim Fendt-ovima, Massey-ima, John Deere-ima i svi vele da su to još bili neki strojevi, ovo sve novo je picajzla mehanika, struja, glupi kvarovi koji zahtjevaju rastavljanje pola traktora da se prebrtvi neki sitni dihtung, pucanje kojekakvih stvari koje nebi trebale pucati, unutar garancije se šarafaju k'o Yugo i tako.

Ugl. mislim da bi svakakao probao na polovno, starije, a solidno pa makar morao uložiti i više para, jer mi se ne sviđaju baš priče koje slušam. Još bi se zadovoljio sa nekim Crystalom starim xD
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slab je taj traktor za tebe ali fortera bi već bila nešto ona starija još su dobre.
 
Na vrh