• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6340

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pročitaj si još jednom ovaj post koji si citirao.Zetori 7340 imaju 1.5 debljinu brtve pa opet probija nakon par tisuča sati,naravno ovisi i o vozaču.
Pročitaj ti još jednom moj post.ja sam napisao da ima veze debljina dihtunga i zašto a nisam dalje razglabao o merama i slično
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Pozdrav ekipa, kupio sam zetor 6340, zanima me koliko se smijem vozit s prednjim vucom ukljucenom, negdje sam cuo maximalno trecom brzinom, pa zanima cisto da znam, i imam nekakvu Zutu rucicu kraj rucne, znam da je za kardan, ali ne tocno za sta, pa ako ima tko da objasni hvala.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ima već tema Z6340, budu već modovi prebacili.

Ovo za prednju vuču nebi znao, u 4. I 5. Se čuje da zuji samo... A žuta ručka je za kardansko kvačilo, kada npr. prskaš usjev da ne gasiš kardan kod okretanja nego povučeš tu ručku i na taj način isključiš kardan te ga ponovno uključiš u novom prohodu.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Hvala puno, da zuji samo, pa me zanimalo jel moze bit nesto, ostala mi je slucajno ukljuucena ali sam ugasio, hvala puno na odgovoru puno mi je pomoglo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ja nejdem dalje od druge. Nešta budeš podrobio. Ako možeš ići trećom po brazdi prva vuča ti i ne treba.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Bio je u oranju neki dan 2x14 imt 701,prvom se igra s njim, ali ide i dosta brzo mislim da nema potrebe za drugom, kolika mu je prosjecna tezina moje je 5600 kg, gdje god sam gledao specifikacije na netu bilo od 3200 do 3600 pa mi je cudno malo da je tolika razlika.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Čestitam, 👍. Lijepo izgleda. Taj ima zetorovu prednju vuču kao i moj 👍. Pazi se samo pregrijavanja. Drži hladnjak čist pogotovo u malčiranju i općenito težim poslovima. Neka ti ne bude teško očistiti ga svaki dan. Čim se pregrije kupuj dihtung glave. Kod mene vise 4 komada na zidu. Nikad se ne zna 🤣. Nešta to nije točno napisano. Moj je 3500. Jedino je tvoj mlađi godinu dana
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja peglam i pun gas 5. s uključenom prednjom vučom i nikad ništa. Tako smo ga dovezli i kući kada smo ga kupili jer se prednja vuča sama uključivala jer je ručica zahebavala.
Težina mu je cca 3600kg.

Samo ga tjeraj i ne štedi, nisi ga kupio da ga glancaš, nego da radi, mada su izgleda došli dani da se sve glanca, a radi kvo crv u kamenu...

Jeba te patak ja nekad orem 3. kada su uvjeti dobri, a tebi prebrzo orati 1...

Mada te razumijem jer smo i mi invalidi u početku krenuli 5. sporom orati, dok nismo skontali da je to mrcvarenje...

Ugl. Svak' radi kako on voli i želi i to se treba poštivati.

Puno sreće s mašinom, nek' te služi k'o mene moj hehe
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ja orem drugom. Prva prespora a trećom mu je preteško. Airbox, tvoja je zemlja malko i drukčija. Mislim da je lakša od moje ali to je samo moje mišljenje. Ne kažem da ga treba šparati. Treba mu dati gasa 🤣 samo kažem da pazi na začepljenost hladnjaka. Takvo je moje iskustvo. Da taj možda nema 34 cola zadnje gume ? Možda je zbog toga malko brži ? Zetorboy ima na svom 28 cola zadnje, ko mene su 30 cola.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Ja orem drugom. Prva prespora a trećom mu je preteško. Airbox, tvoja je zemlja malko i drukčija. Mislim da je lakša od moje ali to je samo moje mišljenje. Ne kažem da ga treba šparati. Treba mu dati gasa 🤣 samo kažem da pazi na začepljenost hladnjaka. Takvo je moje iskustvo. Da taj možda nema 34 cola zadnje gume ? Možda je zbog toga malko brži ? Zetorboy ima na svom 28 cola zadnje, ko mene su 30 cola.
16.9 28 su na njemu, mislim stavit 30 nagdinu, ma plitko smo igrali da trava ne raste, pa sad kad smo isli dubukom skace po oranju previse u drugoj, pa smo prvom isli, inace imam 6711 koji je jak kao bik ali spor pa sad malo dok se uriktamo u brzine, ma nece nista tesko radit, roto kosa 185,balirka eventualno plug nesto sitno, ali ide kao metak 30,35 kmh pre zadovoljni smo za sad u oranju temp bila ispod zelene nekih 60ak stupnjeva.

Čestitam, 👍. Lijepo izgleda. Taj ima zetorovu prednju vuču kao i moj 👍. Pazi se samo pregrijavanja. Drži hladnjak čist pogotovo u malčiranju i općenito težim poslovima. Neka ti ne bude teško očistiti ga svaki dan. Čim se pregrije kupuj dihtung glave. Kod mene vise 4 komada na zidu. Nikad se ne zna 🤣. Nešta to nije točno napisano. Moj je 3500. Jedino je tvoj mlađi godinu dana
Pise mu u prometnoj 5600 kg i u kabini na onoj tablici isto 5600 pa mi je cudno bilo kako je tezak toliko
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Neznam zašto tako piše ali nema nikakve šanse da je težak toliko. Barem tako mislim.
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Skidali smo desni tocak nesto, i jedna dizalica od 5 tona ga nije mogla dic, savila se, na kraju smo ga s 2 dizali, dosta je tetak ali ne vjerujem i ja isto da je 5.6 t
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
I da diže 5t nisi ti dizao ceo traktor nego najviše jednu trećinu
 

DinoRaksi

Član
Tu od
5 Sij 2020
Poruka
31
Ne znam kako su dosli do te brojke, kad budem u prilici moram ga izvagati,jer stvarno ispada nesto nemoguce
 

Najnoviji postovi

Na vrh