• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6711 - remake

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Zetor 6711 - obnavljanje

Evo došao je red da se obnovi naš stari Zetor 6711...bilo je krajnje vrijeme, a i već polako sramota vozit se ovako...

Prije početka rada izgledao je ovako:



















Evo do danas navečer sam došao do ovdje... Nadam se da će sutra limarski dio biti završen i sastavljen...tada još slijedi električna instalacija sve iznova...provjera svega i to je to. :)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Pa kaj je tak skupa originalna prednja maska da su išel delat ovu rugobu?
I zakaj nisi napravil upe zadnje blatobrane pa ih prošril plastikom, jer se bojim da budu opet izgledali poput onih koje si bacil, pogotovo s uskim zadnjim kotačima?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
svaka ćast sam kaj nisi mogel kupit drugu masku a ne ovak izgleda ko JUMZ:!:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Pa kaj je tak skupa originalna prednja maska da su išel delat ovu rugobu?
I zakaj nisi napravil upe zadnje blatobrane pa ih prošril plastikom, jer se bojim da budu opet izgledali poput onih koje si bacil, pogotovo s uskim zadnjim kotačima?

Je, tak je skupa i ne sviđa mi se originalna. Svatko ima svoj dojam, no vrijeđanje nije potrebno, pogotovo ne od čovjeka tvojih godina. Sve je stvar vlastitog ukusa.
Blatobrani su suženi i pojačani s obzirom na prijašnje i neće se posavijati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ne moraš mi držati bukvicu. Javno si izložil svoj rad, pa ti se komentari i ne moraju biti sviđati.
Oprosti, ja sam samo iskren i ne spadam u čestitare, već rečem kaj mislim.
A mislim da ti znaš i možeš bolje i ljepše to napraviti.
Koliko vidim bočne strane si isto radil sam i to je uredno. Hauba se ne vidi dobro, pa ju nemrem komentirati. Nos si trebal kupiti od serije xx20/40 i onda bi traktor izgledal rrestaurirano, a ovak izgleda, u najmanju ruku, čudno.
Blatobrane je teško procjeniti sa slika, pa onda povlačim primjedbu.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Čisto me informativno zanima koliko košta taj nos od serije xx20/40? Pošto vidim da mnogi na strije Zetore stavljaju masku i svjetla od novijih modela.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ne moraš mi držati bukvicu. Javno si izložil svoj rad, pa ti se komentari i ne moraju biti sviđati.
Oprosti, ja sam samo iskren i ne spadam u čestitare, već rečem kaj mislim.
A mislim da ti znaš i možeš bolje i ljepše to napraviti.
Koliko vidim bočne strane si isto radil sam i to je uredno. Hauba se ne vidi dobro, pa ju nemrem komentirati. Nos si trebal kupiti od serije xx20/40 i onda bi traktor izgledal rrestaurirano, a ovak izgleda, u najmanju ruku, čudno.
Blatobrane je teško procjeniti sa slika, pa onda povlačim primjedbu.

Da, izgleda čudno jer je jednostavno drugačije od originala. Poslikat ću bolje kad bude sve završeno. Svi dijelovi haube rezani su sa CNC plazma rezačem što garantira pravilne linije i simetrične oblike; tako da nije baš bezveze rađeno. Svatko ima pravo na primjedbu i mišljenje, nemam ništa protiv, dapače.
Možda je moglo i bolje, no u tri dana koliko sam sve to radio (jer nije bilo više vremena) još je dobro ispalo. Prijašnji blatobrani bili su od lima 1 mm, sa nekim slabim rubom, a sad su od 2 mm sa C profilom od 50 mm sa strane i pojačanjima od ispod, pa ne vjerujem da će se uopće savijati, barem ne u normalnoj upotrebi.
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Kolega hajde ti meni reci kakvu si ti temeljnu boju koristio
na traktoru jer vidim da si farbao i po boji i hrdzi itd.

Ti meni reci kako se zove i na kojoj je bazi!
A savo neka prevede na bosanski.

Imam ja
jednu prikolicu koju bi prefarbavao ali, skupo
pjescarenje a puno posla za cetkanje i brusenje

hvala na odgovoru
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
poznavajuci majstorije na mtz-u sumanjam de ce i ovo biti sklepano, jedino vizuelni dojam.....:?
celo haube.....ostre ivice, kao kutija, citav prednji dio za sada izgleda nekako prazno, kao da nesto fali, no to se moze pupuniti nekim lampama sa strana, pozicija+zmigavac ili nekim finim farovima

ja bi recimo komplet prednji dio uradio zasebno, da se skida zajedno sa farovima, u crnoj boji (sa mozda nekim crvenim dijelom), sa lampama gore a supljine za zrak skroz na dnu, sa jednim prelomom na sredini ili na donjij trecini visine
otprilike kao na TV serije 800
Neispravan link obrisan!

moze se tu jos maste ukljuciti samo koliko se to isplati na nekoj ragi :roll:

sacekajmo kraj i konacnu sliku svega
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Kolega hajde ti meni reci kakvu si ti temeljnu boju koristio
na traktoru jer vidim da si farbao i po boji i hrdzi itd.

Ti meni reci kako se zove i na kojoj je bazi!
A savo neka prevede na bosanski.

Imam ja
jednu prikolicu koju bi prefarbavao ali, skupo
pjescarenje a puno posla za cetkanje i brusenje

hvala na odgovoru

Cijeli traktor je opran miniwashem, zatim posprejan kemikalijom za odmašćivanje i opet opran, a na kraju smo ga još cijelog temeljito iščetkali sa metalnim četkama. Temeljna boja je dvokomponentna akrilna i nanesena je u dva sloja. Ne očekujem da će biti problema s bojom u skorije vrijeme.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Evo ga...jedino ga nisam oprao sadaa pošto je konstantno u upotrebi...

 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Eto još jedan mali dodatak na Zetor...pošto imam utovarivač na Rusu, a rus je previsok za ulazak u neke objekte u kojima mi treba utovarivač, Zetor je dobio konzolu, pa ga sad mogu seliti s traktora na traktor prema potrebi. :D







 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Kolko vidim zetor nema hidraulički volan , jesi ga isprobao u radu s utovarivaćem?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Kolko vidim zetor nema hidraulički volan , jesi ga isprobao u radu s utovarivaćem?

Nisam. Znam da je to malo problem, ali služit će za pretovar laganih materijala kao što je piljevina i slično. Za sve teže tu je Rus.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajde daj preseli utovarivač, baš me zanima kak to bude izgledalo gore???
Vjerujem da bude to išlo bez brige :)

Nego kak si riješio hidrauliku???
Vidim dolje ispod kabine 4 brzespojke, odkud si povuko ulje?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Riječi su suvišne jer je sve rečeno več prije:supz:8)

Samo dokaz,kako se sve može doma odradit,a uz puno manje novce, nebi me začudilo da i cijeli utovarivač napraviš:)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sad malo gledam i neznam jel mi se to čini ili su lijevi i desni prihvat povezani nekom pločevinom unutar haube, odnosno iza samog motora???

Specijalac si za takve stvari, svaka ti čast!!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Čovik samo more reč,,,,da je ovo delo napravljeno za 10+,,,,nosač odrađen,predobro..
Reci mi ko ti je reza ove uši za kačenje utovarivača.....neka firma,,,a varovi,,,ne treba trošit riječi,,,odlično....:prayer:

Još da ga vidimo u kompletu,,,,:shock::shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh