• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6911

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Zetor 69 da ima sinkronizirani mjenjač??? čujem prvi put.
Da ne misliš samo na kandžu 4. i 5. brzine?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Da u pravu si, i mislio sam na kandžu 4 i 5 brzine. Jer njemu su samo te dvije sinhronizirane.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Da u pravu si, i mislio sam na kandžu 4 i 5 brzine. Jer njemu su samo te dvije sinhronizirane.

Nisu sinkronizirane, samo je zupčanik 4-te stalno uzubljen, a 5-ta je direktna sa spojničke osovine. Kandža nema sinkronizaciju.
 
Z

zetor4718

Guest
koliko trosi u transportu i koja je tvoj godina?

troši u prosjeku kao i tvoj Ursus možda malo više,uglavnom ja sam zadovoljan i 1980. je godina



Ako možeš, kupi traktor s kabinom na platformi (x011, x211). Kabina je puno tiša, i lakše se šalta s mjenjačem na podu.

slažem se sa ovime gore napisanim samo znaj da oni što se tiče kvalitete nisu ni do koljena svojim predhodnicima
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
:):scratch
Nisu sinkronizirane, samo je zupčanik 4-te stalno uzubljen, a 5-ta je direktna sa spojničke osovine. Kandža nema sinkronizaciju.

Neznam šta je, majstor reče da su to sinhroni. Nalaze se samo na 4 i 5, na osovini su nosači a na njima su neki bronzani obručevi koji su nazubljeni poput zupčanika. Nisam ovo baš naj bolje objasnio al mogu sutra postaviti slike da se baš vidi dal su kandže il sinhroni. Vjerovatno su te kandže kako ti kažeš, ja samo govorim ono što je meni rekao majstor a i u trgovini kad sam tražio sinhrone niko me nije ispravio tako da su to za mene ostali sinhroni.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
slažem se sa ovime gore napisanim samo znaj da oni što se tiče kvalitete nisu ni do koljena svojim predhodnicima[/QUOTE]

Jesu kvalitetnije ove starije serije al ovi noviji su udobniji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
:):scratch

Neznam šta je, majstor reče da su to sinhroni. Nalaze se samo na 4 i 5, na osovini su nosači a na njima su neki bronzani obručevi koji su nazubljeni poput zupčanika. Nisam ovo baš naj bolje objasnio al mogu sutra postaviti slike da se baš vidi dal su kandže il sinhroni. Vjerovatno su te kandže kako ti kažeš, ja samo govorim ono što je meni rekao majstor a i u trgovini kad sam tražio sinhrone niko me nije ispravio tako da su to za mene ostali sinhroni.

Ako ima brončane prstene, onda su sinkroni. Taj traktor je uvezen od nekud ili je kupljen novi u Jugoslaviji (ovo mi je malo vjerojatno)?
Ako je uvezen, moguće je, no za naše tržište nisu bili opremljeni sinkro mjenjačima. Ima li i preklopnik 540/1000rpm kardana? Jesu li možda zamijenjena mjesta 2. i 3. brzine?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
...
slažem se sa ovime gore napisanim samo znaj da oni što se tiče kvalitete nisu ni do koljena svojim predhodnicima

Teško se s ovim složiti. Noviji motori su znatno dorađeni (iako izgledaju gotovo jednako). Dorađeniji su i mjenjači (bolje su posložene brzine, imaju brži rikverc, lakše se šaltaju), ergonomija im je znatno bolja itd.
Hoće li trajati 8 ili 10t h, svejedno je, jer su sadašnji dijelovi (koje moraš ugraditi u njih) jednako (ne)kvalitetni za obje serije.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako ima brončane prstene, onda su sinkroni. Taj traktor je uvezen od nekud ili je kupljen novi u Jugoslaviji (ovo mi je malo vjerojatno)?
Ako je uvezen, moguće je, no za naše tržište nisu bili opremljeni sinkro mjenjačima. Ima li i preklopnik 540/1000rpm kardana? Jesu li možda zamijenjena mjesta 2. i 3. brzine?

Ima bronzane prstenove, ima preklopnik 540/1000 obrtaja kardana. Uvezen je iz neke Skandinavske zemlje. A za brzine ti ne bih znao reći dali su zamjenjene jer mu je mjenjač gore kod volana, uglavnom kad se ručica gurne prema naprijed počev od volana brzine su: 1-3-5. Zadnje gume su mu 16.9/30 a prednje 11.2/24 i brži je dosta u odnosu na 6911 sa zadnjim gumama od 28". Vjerovatno samo zbog većih guma, mada neka razlika postoji i u mjenjačau jer kad sam kupovao te bronzane prstenove one koje su ponudili u trgovini kad sam tražio za 69-ku imali su 1 ili 2 zuba manje na obodu pa sam morao ići u drugu trgovinu da nađem odgovarajuće sinhrone.
 
Z

zetor4718

Guest
Teško se s ovim složiti. Noviji motori su znatno dorađeni (iako izgledaju gotovo jednako). Dorađeniji su i mjenjači (bolje su posložene brzine, imaju brži rikverc, lakše se šaltaju), ergonomija im je znatno bolja itd.
Hoće li trajati 8 ili 10t h, svejedno je, jer su sadašnji dijelovi (koje moraš ugraditi u njih) jednako (ne)kvalitetni za obje serije.

neznam po čemu su dorađeniji niti manje troše,niti se manje kvare...a što se tiče nekih finesa poput kabine i ostale estetike to su stvarno milijun puta bolje napravili!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
neznam po čemu su dorađeniji niti manje troše,niti se manje kvare...a što se tiče nekih finesa poput kabine i ostale estetike to su stvarno milijun puta bolje napravili!

prednji pogon im isto nije isti ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Napisal sam ti: lakše se šaltaju, imaju bolji odnose brzina, nezavisni kuplung je serijska oprema.
Na motoru: VT pumpa s centralnim podmazivanjem, motori veće zapremine (77xx i svi noviji tipovi), bolje kočnice (od serije 77xx, preko serije x320/40), nezavisna hidraulična pumpa i brzina 30km/h (za serije x320/40), invertor za određena tržišta...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
prednji pogon im isto nije isti ...
Je, do serije x211/45 je isti, tzv. "teški" prednji most. Serije x320/40 imaju Carraro prednji most s koaksijalnim pogonom i većim zakretom kotača.
 
Z

zetor4718

Guest
Napisal sam ti: lakše se šaltaju, imaju bolji odnose brzina, nezavisni kuplung je serijska oprema.
Na motoru: VT pumpa s centralnim podmazivanjem, motori veće zapremine (77xx i svi noviji tipovi), bolje kočnice (od serije 77xx, preko serije x320/40), nezavisna hidraulična pumpa i brzina 30km/h (za serije x320/40), invertor za određena tržišta...

ma znam to sve,ali meni od toga svega navedenog ništa neznaći i nesluži.kočnice sa diskovima mi se nesviđaju jer sam radio sa 6340 1995.g. i sa 4320 2002.g. i moraš ih stiskati kao konj, nereagiraju a onda kad uhvate onda koče nenormalno.ja ću kroz neko vrijeme kupiti nešto novije tipa 62xx,72xx ili 77xx,i to samo zbog te tihe kabine i ostalog komfora,a najviše bi volio kupiti 4340 major,radio sam puno sa 4320 i traktor me oduševio.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Neko napisa da trosi ko i ursus, a jok, trosi vise i to podosta. Snage ima isto tako dosta vise.
Dobro ZJ kaze, mjenjac dole, bolje uskladjene brzine, brzi rikverc, tiša kabina, tako da nema smisla uzimat starije. Ali samo jedan problem, lagani naprijed, moj 7211 bez prednjih utega ništa nije teži od ursusa 360 s utezima, a osjetno jači motor i hidraulik.

Radio sam s njim i 2.8m sjetvospremačom, ide super, ali se vrti ko balerina na uvratini. Tako da moram pod obavezno stavit utege. Čak mi je i u oranju znao podić prednji kraj..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Neko napisa da trosi ko i ursus, a jok, trosi vise i to podosta. Snage ima isto tako dosta vise.
Dobro ZJ kaze, mjenjac dole, bolje uskladjene brzine, brzi rikverc, tiša kabina, tako da nema smisla uzimat starije. Ali samo jedan problem, lagani naprijed, moj 7211 bez prednjih utega ništa nije teži od ursusa 360 s utezima, a osjetno jači motor i hidraulik.

Radio sam s njim i 2.8m sjetvospremačom, ide super, ali se vrti ko balerina na uvratini. Tako da moram pod obavezno stavit utege. Čak mi je i u oranju znao podić prednji kraj..

da to u vezi utega je istina isto je tako i sa ursusom on bez utega je nula ja sam na svojeg ursusa stavio 200 kila od prilie utega na prenji kraj i sad se ne propinje ali sam skuzio da na mocvarnom prodrucju ili negdje di je jako mekano propada prednji kraj na tvojeg 7211 treba barem 150 do 200 kila utega koji imas plug za zeku 14 cola ili?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma netreba toliko puno utega, ide i ovako, ali ne bi bilo loše 50kg,da plug 14 cola.
 
Z

zetor4718

Guest
Neko napisa da trosi ko i ursus, a jok, trosi vise i to podosta. Snage ima isto tako dosta vise.
Dobro ZJ kaze, mjenjac dole, bolje uskladjene brzine, brzi rikverc, tiša kabina, tako da nema smisla uzimat starije. Ali samo jedan problem, lagani naprijed, moj 7211 bez prednjih utega ništa nije teži od ursusa 360 s utezima, a osjetno jači motor i hidraulik.

Radio sam s njim i 2.8m sjetvospremačom, ide super, ali se vrti ko balerina na uvratini. Tako da moram pod obavezno stavit utege. Čak mi je i u oranju znao podić prednji kraj..

taj brzi rikverc imam i ja na svom 6945 i uopće mi se nesviđa jer je prebrzi a ako dam u spore onda opet nevalja,najbolji je onaj klasičan,a što se tiče potrošnje ona je srednja po mom mišljenju dosta mala za takav traktor i uz to da bratićev 4511S koji ima tvornički motor od 5511 troši isto.zajedno smo orali i vozili drva,potrošnja po jutru iznosila je 15l sa 2x14 plugom.otprilike toliko potroši IMT 542 koji nije ni blizu zetoru 6945 po ničemu!normalno da nema smisla uzimati starije ali zato treba imati novca.o ukusima se ne raspravlja jer nismo svi isti tako da svatko bira sebi traktor po želji i mogućnosti,a ja mogu samo iznjeti svoje iskustvo i mišljenje tako da "bornakutina" koji god Zetor kupiš nećeš se pokajati,uostalom imaš ursusa koji je kopija zetora pa onda znaš o čemu ti govorim!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nebih se složio da je rikverc prebrz, sporiji je nego na imt-u 539 ali ima snage za ići i na malom gasu. Na ursusu je doslovno prespor.. Nekad ti treba da se zaletiš i izađeš a to s ursusom na rikverc nije išlo, uvjek je spor.
A potrošnja ursusa je daleko manja u transportu, dok u oranju i ostalim težim radnjama je približna.
I ursus bolje pali kad je jači minus..
 
Na vrh