• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6911

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Pa valjda zato kaj je imal Ursusa, a sad ima 7211.
7211 koliko ja znam, ima novi tip pumpe, bez gumba za otvaranje letve do kraja, i to radi automatski. Vjerojatno je različita startna količina goriva i lakoća paljenja.
Ti imaš stari tip pumpe, s gumbom, i vjerojatno imaš manje problema od novih modela.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Točno u slovo..
Usro je bio bomba za paljnje iako nije imao gumb. Pali i zekan, al ne tako..
Stariji s gumbom bolje pale.
Za iduću zimu ću najvjerovatnije stavit grijač što ide u blok i grije antifriz.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vjerojatno ima drvene klipove ..

@petar , de opiši grijenje antifriza ?- ne misliš paliti zetora 4-5 sati kao rusi svoje makine ..ode te volja za poslom:mrgreen:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
grijač antifriza je ugrađen u blok motora na mjestu gdje bude jedan od onih čepova za vodu. To je električni grijač radi na 220 V i relativno brzo zagrije antifriz tako da odmah po paljenju ima i grijanje u kabini. Ja imam takav grijač ugrađen na 77-ici ali nisam ga imao prilike koristiti (proljetos kupljen traktor) vidjeću na zimu kako to funkcioniše. Jedan čovjek ovdje iz susjednog sela ima takav grijač i kaže da ugrije motor dok on popije kavu, e sad kolko dugo pije kavu to ga nisam pitao. :scratch:
A viđao sam takav grijač ugrađen u kratku metalnu cijev koja je ubačena na mjesto one donje gumštucne što ide iz hladnjka u vodenu pumpu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Mislim da je takav grijač kod mene na Zetoru, nisam ga do duše imao prilike vidjeti ovako ne ugrađenog, al čini mi se da bi to bilo to. Jedino su kod mene malo drugačiji ovi priključci za struju.
 

elmguerrini

Novi član
Tu od
17 Ruj 2011
Poruka
3
ja licno imam zetora 6911 i to ne jednog nego dva ..popitanju veoma su raziliciti drukciji mjenjaci jedan ima brzi (valjda) i brzi karadan i veoma je brz ,kao sto je vec nek spomenuo dosao je iz noorveske ,sa dihtovanom kabinom i drukcijom ona je ona visoka a ovaj drugi sto je sporiji i ima cesku kabinu onu siroku samo sto nemaju sicrone izmenju 4i 5 brzine a po pitanju snage i izdrzljivosti je bolji od novijih serija 70 i 72 isti su motori medjutim imaju nove pumpe pa su ostriji na gasu i imaju dole mjenjac koji je veoma mekan za saltanje medjutm nije ni ola izdrzljiv ko u 69-tke s..evo primjer jedne godine kad sam radio silazu neko mi stavi zeljezo u kuruze i naletim sa kombajnom i dodje moj prijatelj sa 7211 i doveze dva LIFAMA kobmbajna da sijecemo ...kad su stali sijeci ...nemoze 72 zapeti sa mojom 69 nema sanse a razlika skoro 10 godina ...tako da nebih se slozio sa tim da nema racuna uzeti stariju tipu ,nekazem da nisu dobri ...naprotiv ja volim zetore i jako su dobri nema razlike samo se neslazem u tome da su noviji bolji ,jesu udobni i malo ljepsi i brzi su samo ja sad kad bi uzimao il mjenjao nebi nista htio sem 77 serije...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
ne nikada jedan je 1980 a drugi 1979 ...cek sta 95 to nerazumjem..
Zetori serije 6911 s uskom kabinom bili su prodavani novi sredinom 90-tih u Hrvatskoj. Nisu baš neke kvalitete.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zetori serije 6911 s uskom kabinom bili su prodavani novi sredinom 90-tih u Hrvatskoj. Nisu baš neke kvalitete.

jedan se bas prodaje tu kod mene zasto nisu neke kvalitete? koji djelovi im su losi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
jedan se bas prodaje tu kod mene zasto nisu neke kvalitete? koji djelovi im su losi?
Svi. Mekani su, nisu kvalitetni kao oni s kraja 70-tih. Vidim to u susjedstvu.

Pitaj kolegu Muhaničara, jer on ih pozna puno bolje od mene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Svi. Mekani su, nisu kvalitetni kao oni s kraja 70-tih. Vidim to u susjedstvu.

Pitaj kolegu Muhaničara, jer on ih pozna puno bolje od mene.
Koga susjede ili Zetore 6911 :scratch
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa susjede od 90-og godišta su kam mekanije nego susjede od 70-og godišta
:twisted::twisted:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
pa susjede od 90-og godišta su kam mekanije nego susjede od 70-og godišta
:twisted::twisted:
Ipak si ti još mali :scratch
 
Na vrh