• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 6911

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ovaj s oglasa ima gornji dio kabine,tj poklopac onaj limeni s nekog drugog zetora jer večina ih ima stakloplastični bijeli, nisam vidio još ni jednog sa svjetlima u masci, naš ima svjetla pored haube.

Oranje kod nas ide sa 2x12, s 2x14 teško, potrošnja kod oranja oko 12-15 litara na ral, rotodrljaču vecu od 2 metra ne bi preporučio i to neku lakšu uzet.

Mjenjač je velika mana,treba puno prakse za šaltat ga bez krčanja,u voznji je dosta spor a najveca mana mu je mjenjač tj. rikverc koji je ubi bože spor, znači spor tipa druga pomočna na 539.

Na našem su pikse tj kompletni sklopovi mjenjani na 3000 sati,pojela ih hrđa iako je uvijek antifriz u njemu,koji lajtung kočnica propišao i cilindri mjenjani kočioni i to je više manje to.

Mana mu je je i kiler koji je potrebno malo preradit jer u protivnom je jako osjetljiv na pregrijavanje,znam za par komada pregrijanih.

Volan je odličan i lagan i krug okretanja je dosta mali,ukratko ok traktor za svoja 63 konja bez nešto puno toga što se pokvarit može.

Najbolje od svega dan danas vrijedi isto ili više nego smo ga platili prije 24 god :D
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Hvala decki na odgovorima,sad sam se malo zabrinuo pogotovo ovo zbog mjenjaca-getribe..iako ja nebi radil vise od 150-200 radnih sati na godinu. Neznam dali je bolje uzet 7211 koji je skuplji ili da probam sa 6911?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije 6911 loš,ja ih znam puno koji stalno rade,i nema većih kvarova,jedan obrađuje i preko 30 jutara zemlje,sve lake i teške poslove,ovisi o prijašnjem gazdi dal bude traktor ok. A 7211 je ko Mercedes naprema 6911,samo ti moraš znati koliko ti je isplativo davati novaca za 200 sati godišnje.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ima jedna 69 kod mene motor se naradio jos uvijek ide getriba je slagana jer je otisom zupcanik od cini mi se 2 brzine al tak je skoro dvije god radio bez te brzine kasnije je slozena getriba i komplet lamela to keramicka stavljena traktor je zver a potrosnja ako ga przis potrosit ce ko i svaki drugi!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Sve je to relativno s kvarovima.. Novi 4320 iz 2006, počela sranja na 10.tom radnom satu, sad ima 2100 i stalno neki k..c odlazi.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Koliko citam po forumu ove novije serije 43 ,53 63... se dosta kvare.Sa ovim starim kao sto je 6911 nema takvih problema ,i on se kvari ali ne kao ovi noviji.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Na 6911 obavezno maknut grijanje s kilera i stavit posteni ventilator i tek onda moze teze poslove normalno radit.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stari 69xx nisu imali takvo grijanje to su imali x718 tek pojavom Indiskih 6911 84/94 godine to de počelo ugrađivati ali nije bilo dobro pa se skidalo i stavljal plastični propeler .
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kak misliš veci ventilator ?

Ugradit se može jedino tog promjera za koji ima mjesta ako ne misliš rezat lim ali se može ugradit s više pera i bolje zakošenih pera itd.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ne grije se on meni, problem je što brzo skuplja smeće na kiler i onda pod opterećenjem hoće povisiti temperaturu..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene ima puno više Zetora nego kuća traktori koji su imali propeler metalni kaj je izgledal kak da bi na tanjut zavaril flahove mijenjan plastičnim i riješen taj tvoj problem .
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
68
Ja takvo grijanje imam na zetoru 6718 i nema problema sa pregrijavanjem,pod vecim opterecenjem dojde temperatura do 70 i dalje nejde kak god ga jako teraš..
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
68
Jedanput mu je dosla temperatura u zeleno u oranju ali je bila roleta na kileru dignuta do pola,jedino ak nepokazuje dobro,po ljetu u baliranju nejde kazaljka u zeleno,dojde do početka zelenog i tu stane.
 
E

el pibe

Guest
Kod mene ima puno više Zetora nego kuća traktori koji su imali propeler metalni kaj je izgledal kak da bi na tanjut zavaril flahove mijenjan plastičnim i riješen taj tvoj problem .

Taj metalni je bar nepoderiv:icon_lol:Moram sutra promijeniti remen već je dosta popucal,malo oprati kiler i centrirati ga jer je negdi nekaj zastrugalo.Ma dobro trebalo bi oprati čitav traktor:icon_lol:Ali to bu još počekalo.
 

Prilozi

  • 006.jpg
    006.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 128
  • 007.jpg
    007.jpg
    54.9 KB · Pregleda: 126

Najnoviji postovi

Na vrh