• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 6945

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta
Z

zetor4718

Guest
Evo da vam konačno pohvalim novim kršom u mom dvorištu!Pošto slike govore više od tisuću riječi odmah ću ih postaviti bez puno objašnjenja a rado bih čuo vaše dojmove!Prva slika je još u vlasnikovom dvorištu.




















 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Nije on toliko ni u lošem stanju kakvih traktora ima. Malo vremena i rada i sve se sredi.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ajmo reč nije loše al mogao je i biti u boljem stanju. ajd glavna stavka gume su mu kolko tolko dobre al sve ostalo je pitanje. kao što i sam kažeš motor i bosch pumpa to je pitanje. getriba može i bit dobra jer nisu baš na nju bolesni. al to je zetor pa djelovi su bagatela pa se da on za 1000 eura dotjerat u odlično stanje kaj se djelova tiče i uređenja
 
Z

zetor4718

Guest










Ovaj lim mi fali u kabini gore označen crvenom bojom pa ako netko ima nek se javi!!!!!!!!!
 
Z

zetor4718

Guest
kikic MF kaže:
ajmo reč nije loše al mogao je i biti u boljem stanju. ajd glavna stavka gume su mu kolko tolko dobre al sve ostalo je pitanje. kao što i sam kažeš motor i bosch pumpa to je pitanje. getriba može i bit dobra jer nisu baš na nju bolesni. al to je zetor pa djelovi su bagatela pa se da on za 1000 eura dotjerat u odlično stanje kaj se djelova tiče i uređenja

Bosonoga kaže:
Nije on toliko ni u lošem stanju kakvih traktora ima. Malo vremena i rada i sve se sredi.

Pa i nije baš loše jer je 4718 bio puno lošiji što se tiče limarije,gume prednje su nove zadnje jako loše ali će ići getriba mislim da je odlična jer se dobro šalta,bosch pumpa sigurno nevalja,a motor :?: jer nisam ništa još radio sa njim!Računam da još trebam cca. 2000 eura da ga dovedem u stanje u kakvom treba biti odnosno da bude se uredno i na svom mjestu.I trebam 5 kom. stakala.Inače sad sam ga sredio samo za tehnički malo limariju,a reparirao sam mu cijeli prednji kraj odnosno prednju vuču.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Koliko si ga platil?
Vidim da je uvozni de luxe model (ručni kuplung za kardan, široka kabina...).
 
Z

zetor4718

Guest
ZJ kaže:
Koliko si ga platil?
Vidim da je uvozni de luxe model (ručni kuplung za kardan, široka kabina...).

Hoču vidjet tko što misli tako da ću još malo šutjeti a vi nagađajte....recite koliko bi vi dali?

To je model za njemačko tržište znači i uvezen je iz njemačke 1995.To je model koji ima brzi rikverc po mom brži nego 3. brza,kardan 540 i 1000,pomočni cilindri na hidrauliku,grijana i nekad bila tapacirana kabina u biti i je za ono vrijeme bila DE LUXE jer ipak je to za švabe a ne tamo za neke balkance :lol: :lol: :lol:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
zetor4718 kaže:
ZJ kaže:
Koliko si ga platil?
Vidim da je uvozni de luxe model (ručni kuplung za kardan, široka kabina...).

Hoču vidjet tko što misli tako da ću još malo šutjeti a vi nagađajte....recite koliko bi vi dali?

To je model za njemačko tržište znači i uvezen je iz njemačke 1995.To je model koji ima brzi rikverc po mom brži nego 3. brza,kardan 540 i 1000,pomočni cilindri na hidrauliku,grijana i nekad bila tapacirana kabina u biti i je za ono vrijeme bila DE LUXE jer ipak je to za švabe a ne tamo za neke balkance :lol: :lol: :lol:
Jesu li i 2. i 3. brzini zamijenjena mjesta?
Koliko je bučna kabina?
Nisam videl (ne znai da možda nisi napisal) koje je godište?
 
Z

zetor4718

Guest
Na zetoru 5711 2. i 3. zamjene mjesta a tu iskreno nisam zamjetio raspored brzina ali kad ga dovezem kući od majstora baš ću probat jer sam ga vozio samo 3 4 5.Trenutno majsto mjenja semeringe na izvodu za prednju vuču a ja inače takve stvari nevolim dirati, a mora rastavljati i zadnji bočni reduktor jer lijeva kočnica slabije koči,reduktor sam rastavljao na 4718 jer mi je pukla ona cijev od odzračivanja pa sam skidao reduktor a on je težak ko vrag a na ovom još ta kabina nisam se htio zamarat a i nemam dizalica za sve to...reko nek i malo mehaničari zarade!!1980. je godina kabina i bez stakla i ostalih izolatora nije bučna a gdje kad se sve postavi što treba biti,nekad je bio radio u njemu ali ne orginal.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da budem iskren. traktor je dosta radio ali mislim da ga jedno 4000 4500 više nisi platio. ako si i tolko
 
Z

zetor4718

Guest
kikic MF kaže:
da budem iskren. traktor je dosta radio ali mislim da ga jedno 4000 4500 više nisi platio. ako si i tolko

Dao sam 4718 koji sam cijenio 3500 eura i još 1000 eura nadoplate.Traktor je bio kao bombon dok je bio kod prvog vlasnika u Hr. dok od ovog drugog od kog sam ga ja kupio došao je u ovakvo stanje jer su ga svi njegovi radnici jako "pazili" i "održavali" itd...Zna se kako se pazi tuđe!
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Jel to nova AC pumpa na njemu ili je samo novi ovaj dio za pumpanje?. U mene nema matice na onom djelu za pupmpanje pa moram kliještima odvratati i pumpati. Ako si kupio posebno samo taj dio, koliko košta?
 
Z

zetor4718

Guest
Bosonoga kaže:
Jel to nova AC pumpa na njemu ili je samo novi ovaj dio za pumpanje?. U mene nema matice na onom djelu za pupmpanje pa moram kliještima odvratati i pumpati. Ako si kupio posebno samo taj dio, koliko košta?

Da novi je samo dio za pumpanje a ja sad neznam koliko košta inače ni nepitam al nije skupo sigurno.Moj stari je alergičan na stvari vezan žicom,gdje su ekseri nabijeni umjesto šplente,gdje god šta curi to se mijenja.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Da novi je samo dio za pumpanje a ja sad neznam koliko košta inače ni nepitam al nije skupo sigurno.Moj stari je alergičan na stvari vezan žicom,gdje su ekseri nabijeni umjesto šplente,gdje god šta curi to se mijenja.[/quote]


onda cete se ovdje nasarafit i na mjenjat splenti dosta vidim da je samo frisko ofarban koliko vidim motor nije nesto previse masa mozda je jos u ok stanju jos da sredis tu pumpu,a u kakvom ti je stanju hidraulika jel pada i da li u voznji trese??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Stanje je blago rečeno užas. Sve se to da urediti ali nebu baš jeftino.
Gazdi prije tebe se sigurno otplatil s obzirom da oćito nije u njega ulagal čak ni potrošni materijal.
shootp.gif


Tvoj stari ima od mene i klopu i pijaču.
Bosonoga kaže:
Jel to nova AC pumpa na njemu ili je samo novi ovaj dio za pumpanje?. U mene nema matice na onom djelu za pupmpanje pa moram kliještima odvratati i pumpati. Ako si kupio posebno samo taj dio, koliko košta?

Nova pumpica je oko 200 kn ali samo pumpaš netreba ju šarafiti.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Morat ću malo da pogledam za novu AC pumpu ako je oko 200 Kn, ja sam ovdje kod nas našo samo Bosch orginal i košta 100 KM ili oko 375 Kn. Pošto mi rijetko zatreba da ga moram napumpati ( jednom u zadnje 3 godine) tako sam bio odusto od kupovine, ali ako naletim na kakvu jeftinu uzimam je.
 
H

Hurlimann H-470A

Guest
dobar traktor, jos kad ga sredis, bit ce pravi stroj.. da bude sretan da se naradi posla. :partyman: :D
 
Z

zetor4718

Guest
Evo i prve radne sate sam okrenuo sa 6945 malo sam kosio sa roto kosom i vozio sam drva.Motor je potpuno spreman za generalku jel troši više ulja nego goriva i dosta se grije iako sam kupio novi hladnjak znači i glave su u k....Sigurno je prije bio pregrijavan više puta al nema veze jer če ubrzo ići generalka.Moram priznat da dobro ide iako je motor katastrofa on vuče nenormalno.Jedino neznam šta je sa šperom jer se neće ukopčati odnosno stišćem ju ali u tvrdo nikud neide pa ako netko ima neka iskustva neka kaže!Još sam da ubacim jedan dobar radio i ja prezadovoljan!



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Od onog krampa je ipak izašel solidan traktor.
Još dok središ makinu. :D

Za pregrijavanje mislim da nisu krive glave nego kamenac u bloku.

Ovo sa šperom mi baš nije jasno. Ako ju uopče nemožeš stisnuti možda su zahrđale one polugice i bolcni ispod kabine. Na getribu je zašarafljen jedan dio sa kojeg jedna poluga ide gore na pedalu a druga u desnu trubu, možda je tu zahrđalo. na poluzi koja ide u trubu se da poštelati ali pazi da ne pretjeraš jer puca vilica. Prvo provjeri dali je hrđavo i razradi poluge.
 
Na vrh