• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
e to moram pogledat jel ima na glavi,pali dobro ali stalno dimi i kad se ugrijre! i da boš pumpu nismo skidali

Kakva je to generalka gdje boš pumpa ne ide na stol.Ulupa se hrpa kunića u nove dijelove i onda se preskoči jedna od najvažnijih operacija.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Kakva je to generalka gdje boš pumpa ne ide na stol.Ulupa se hrpa kunića u nove dijelove i onda se preskoči jedna od najvažnijih operacija.
Nemora baš uvijek sve biti tak ;)

A još nije ni dva sata napravio!
Možeš probati ponovo provjeriti dize (mada sumnjam da je do njih) i ako su ispravne ostavi ga da na mjestu napravi 20-tak sati na nekakvih 1000-1200 obrtaja s tim da ga tu i tam malo sturiraš pa onda dotegni glavu i preštelaj ventile pa da vidimo onda.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Prvotno napisano od jd4755
Kakva je to generalka gdje boš pumpa ne ide na stol.Ulupa se hrpa kunića u nove dijelove i onda se preskoči jedna od najvažnijih operacija.

Nemora baš uvijek sve biti tak

Mogu elementi i sve biti u redu ali mora se izjednačiti količina goriva po cilindrima i podesiti brojevi okretaja.U tom slučaju plaća samo rad bošiste ali bez stola se to ne može napraviti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Mogu elementi i sve biti u redu ali mora se izjednačiti količina goriva po cilindrima i podesiti brojevi okretaja.U tom slučaju plaća samo rad bošiste ali bez stola se to ne može napraviti.
Ma slažem se ja sa tobom, samo mi reci koji bošista ti bude danas samo to napravil? Ustvari to bude i napravil, samo kaj ti bu puno više naplatil od stvarne vrijednosti toga posla :evil:
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
e daj mi reci kak izgleda taj osigurać za termostat,jel to moram kupit posebno ili dobijem s njum i kam to uopće ide?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
e daj mi reci kak izgleda taj osigurać za termostat,jel to moram kupit posebno ili dobijem s njum i kam to uopće ide?
Osigurač kupiš posebno, izgleda kao obični seger osigurač samo kaj je ovaj okrugli.
Prvo ugradiš termostat, a onda ubaciš osigurač u utor koji ti ostane.
Pazi da ne okreneš termostat naopačke.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
e daj mi reci kak izgleda taj osigurać za termostat,jel to moram kupit posebno ili dobijem s njum i kam to uopće ide?
A možda ti bu lakše ovak :scratch
6 termostat
34 osigurač

38593284.jpg
 

zetorproxima

Novi član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
8
http://imageshack.us/photo/my-images/442/picture075h.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/593/picture080y.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/815/picture083k.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/854/picture093y.jpg/ evo koje slike od generalke koju sam radio na svom 7011 prije mjesec dana bacao je puno ulja na odušak pa smo mislili nijenjat samo karike al kad su skinute glave prvi i drugi klip su imali ajnzeca i onda smo odlučli da sve mijenjamo,, inače ovo mu je druga generalka,, prva je rađena prije nekih 8 god
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
7011 a imaš prednji pogon. ili su to samo gume? nemogu baš procijeniti po slikama.
ma nije to nešto pretjerano skupa generalka za njih.
 

zetorproxima

Novi član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
8
7011 a imaš prednji pogon. ili su to samo gume? nemogu baš procijeniti po slikama.
ma nije to nešto pretjerano skupa generalka za njih.

neznam kolko je napravio sati od prošle generalke, ne radi mu sat. ne nije to prednji pogon to su male gume sa takvim ripnama, ma nije skupa i ja sam se iznenadio
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ovisno koji sklop. inaće za zetora original sam plaćao 550 kuna kompletni sklop. dok zamjesnki i kojekavi žnj kvalitete kupiš i za 300kn.
ja na svog 6245 stvaio original zetorove djelove na motor i eto dan danas ide kao i nakon remonta motora i kapi ulja mu ne treba nadolijevati na 250rh. a napravio je blizu 3000rh s tim novim sklopovima.
sujsedu sam radio na 4712 generalku s sklopovima od 300 kuna i reko da to ne kupuje, jer iza tog ja ne stojim, ali on je inzistirao i ja sam tako složio.
i dok je odradio određeno vrijeme, reko je da mu malo troši ulje. ja rekoh nebi smio kad je sve novo i radio je još 2 godine tako da je nadolijevao ulje i došao 4 godine nakon generalke jer si je pomiješao vodu i ulje.
ja glave dolje u nadi da su ćepovi ili brtve. kad ono prehrđavio je cilindar i imao je jednu malu toćkicu na koju je to puštalo. a o zazoru cilindar da ne govorim. ti novi bolje bili potrošeni na 2000rh i 4 godine nego oni stari koji su bili unutra 30 i iber godina i dobrih 6000rh
tako da kavliteta se svakoko jasno vidi.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Imam pitanje u vezi zetora 7011...koliku težinu može podizati na zadnjim rukama i kako se pokazala ta serija zetora?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
600-700kg bez problema,mozda i vise. Traktor ti je odlican,hoce popit,ali i radi!
 

Najnoviji postovi

Na vrh