• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
sorry muha! :biggrin:

imam ja 539 i znam kaj mu radi šprica koja puna ima oko 650kg.digne,i nosi,al ne daleko,ne po grbavom,i ne dugo. 7011 je puno mocniji traktor,bez sumnje,s jacim hidraulikom,ali,opet ne treba pretjerivati. digne tonu,al na ravnom,cim pustis kuplung,prvi kraj ode u zrak. ajd,nek bude onda 700-800kg MAX!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
600-700kg bez problema,mozda i vise. Traktor ti je odlican,hoce popit,ali i radi!

Pa jel ne slovi zetor kao manji potrošać?Bar je 5011 takav s kojim sam imao prilike raditi...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tocno. zetor sa 3 klipa je puno manji potrosac od zetora sa 4 klipa. naravno da veci odradi i vise posla,ali povecana potrosnja dolazi do izrazaja u laksim poslovima,jer,prakticki,trosi jednako bez obzira dal stoji il ide. a kaj se tice 5011,on kod mene trosi manje od 539.
makar,ja nikad ne šparam naftu,i ne gledam na 20 litara manje-više,bitno da se napravi. sa 5011 sam se na npr. 1ha mucio,i dugo je trajalo,i ucinak je bio slabiji,a 6340 to napravi kudikamo brze,i ne brine me kaj je popio par litara vise,jer,vrijeme je novac!:icon_biggrin::icon_biggrin:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
sorry muha! :biggrin:

imam ja 539 i znam kaj mu radi šprica koja puna ima oko 650kg.digne,i nosi,al ne daleko,ne po grbavom,i ne dugo. 7011 je puno mocniji traktor,bez sumnje,s jacim hidraulikom,ali,opet ne treba pretjerivati. digne tonu,al na ravnom,cim pustis kuplung,prvi kraj ode u zrak. ajd,nek bude onda 700-800kg MAX!

ne moze se porediti 539 i 7011 u bilo kom pogledu pa tako ni u tome koliko dize,7011 digne komplet 539 traktor u zrak...
to je jedan od najboljeh modele te vrste i svi cesi kazu da im je 7011 omiljeni traktor bio i ostao jer su ga najvise uzimali a i pokazao kvalitet i snagu...
evo koji video [YT]http://www.youtube.com/watch?v=dQoxkpsdusI[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NHuInuYObjI[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yl3k86-JqfQ[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
sorry muha! :biggrin:

imam ja 539 i znam kaj mu radi šprica koja puna ima oko 650kg.digne,i nosi,al ne daleko,ne po grbavom,i ne dugo. 7011 je puno mocniji traktor,bez sumnje,s jacim hidraulikom,ali,opet ne treba pretjerivati. digne tonu,al na ravnom,cim pustis kuplung,prvi kraj ode u zrak. ajd,nek bude onda 700-800kg MAX!

a isto ga lupaš...

po tvorničkim specifikacijama 7011 na krajevima ručki diže 1700kg......
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
a isto ga lupaš...

po tvorničkim specifikacijama 7011 na krajevima ručki diže 1700kg......

da po tvornickim,a imas ih sa dodatnim cilindrima koji dizu kao 7745 po 2400kg
poenta je da se nemoze 539 porediti i 7011 ni u bilo cemu...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
hahaha,ok,ok,samo vi dizite koliko god hocete. ocito ste jako malo prosjedili na traktoru.
ja sam samo rekao da 7011 dize tolko i tolko,onda se javi lik sa svojim 533 koji dize minimalno dva put vise. ma hajde. 1700 i 2400kg su nebuloze. stavi mu iza agromehanika spricu od 1000l,i traktor na ravnom postaje neupotrebljiv bez dodatnih utega na prednjem kraju. forsirati hidraulik nema smisla. tvornicki podatci su jedno,a praksa drugo.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
u to ne bi ulazil,meni su dragi obadva. na imt-ima sam provel djetinjstvo,s zetorima radim zadnjih desetak godina,radil sam s traktorima od 30 do 200ks,pa si dajem za pravo da nekaj i znam.uostalom,turopolec se javil sa svojim ferdžom u temi o 7011,kaj ste navalili na mene?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
hahaha,ok,ok,samo vi dizite koliko god hocete. ocito ste jako malo prosjedili na traktoru.
ja sam samo rekao da 7011 dize tolko i tolko,onda se javi lik sa svojim 533 koji dize minimalno dva put vise. ma hajde. 1700 i 2400kg su nebuloze. stavi mu iza agromehanika spricu od 1000l,i traktor na ravnom postaje neupotrebljiv bez dodatnih utega na prednjem kraju. forsirati hidraulik nema smisla. tvornicki podatci su jedno,a praksa drugo.

to što je neupotrebljiv bez prednjih utega to je druga stvar. Meni je osobno bitno da je traktor nešt sposoban dić, lako ću za prednje utege...

Imam doma sameta koji diže malo manje od 5 000kg, da dižem kada 5t ne al da se s trupcima od 1m3 igram po šumi i dižem ih na štangi 3m udaljeno od traktora da...


btw, zašto misliš da je toforsiranje hidraulike? hidraulika na zetoru imt-u, il bilo kojem drugom traktoru radi na približno istom tlaku 170+/- 10 BARA, sve ostalo je mehanika...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
to kaj mu se prvi kraj dize govori da je teret otraga prevelik. onda ga opteretimo naprijed,pa trpi spoj motora i mjenjaca. nebude pukel ko cackalica,ali s vremenom moze bit svasta. naravno,ako traktor intenzivno radi,a ne da jednom godisnje digne nekaj teze.u tvog same-a i njegovu hidrauliku ne ulazim,pitam te samo kolko ima godina,radnih sati,i kolko mislis da te bude sluzil?
decko je pital kakav je 7011,i kolko dize. e,ako bude dizal kolko ja velim,traktor i hidraulika budu potrajali. ako ne,onda nek stavi 2 i pol tone na njega,ja prvi cekam rezultate testa.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Deci budite realni,kad netko radi stalno da nosi vise od 1000kg.
Ovo kaj veli gogo ima smisla jer stalno radit s max teretom na hidraulici kolko bi trajali sklopovi hidraulike i traktora.
Zato treba vidjet za kaj ti treba traktor i prema tome kupovat.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kupiti 2x jači traktor samo zato da bi 2x duže trajal to nije kalkulacija moderne ekonomije
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
upravo nekaj takvog sam naprgvil ja,zato jer mi je bil pun kufer popravaka traktora koji je radil previse,sad ih imam tri s kojima posao napravim brzo i bezbolno.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
hahaha,ok,ok,samo vi dizite koliko god hocete. ocito ste jako malo prosjedili na traktoru.
ja sam samo rekao da 7011 dize tolko i tolko,onda se javi lik sa svojim 533 koji dize minimalno dva put vise. ma hajde. 1700 i 2400kg su nebuloze. stavi mu iza agromehanika spricu od 1000l,i traktor na ravnom postaje neupotrebljiv bez dodatnih utega na prednjem kraju. forsirati hidraulik nema smisla. tvornicki podatci su jedno,a praksa drugo.

1000l ide bez problema,a tegovi su danas uobicajena stvar,sve ovisi o prikljucku i tezini bio sa prednjom il bez prednje vuce,ko koristi normalne prikljucke kao mi nema potreba ni za cim,al bitno je to da moze ako ima potrebe za velikim i tezim prikljuccima,stavi ovo na bilo koji imt 533 il 539
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=w34HFMha8po[/YT]
dok kod zeke to ide ima snagu ima konfor a i dize...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
to što je neupotrebljiv bez prednjih utega to je druga stvar. Meni je osobno bitno da je traktor nešt sposoban dić, lako ću za prednje utege...

Imam doma sameta koji diže malo manje od 5 000kg, da dižem kada 5t ne al da se s trupcima od 1m3 igram po šumi i dižem ih na štangi 3m udaljeno od traktora da...


btw, zašto misliš da je toforsiranje hidraulike? hidraulika na zetoru imt-u, il bilo kojem drugom traktoru radi na približno istom tlaku 170+/- 10 BARA, sve ostalo je mehanika...

Aha diže malo sutra 5T, to da po podatcima, alu u stvarnosti ne. 5T ti je mogućnost hidraulika, a u stvarnosti je oko 3T možda malo više, jer nije isto tona odmah uz poluge hidraulika i 4-brazni okretač koji ima tonu.
tvoj Same diže 5T al nikad neće moć dignut neki veliki plug od 2T
Mom zetoru po tvorničkim podatcima piše 1900kg, a jednom smo s njim vozili 900kg, može on tonu i možda koju kilu više ali to mu je maksimum, da se razumimo to je gotovo nov traktor koji nikad osim tad nije nosio više od 500kg

A ovo da 533/9 nosi 600-700kg neću komentirat, dobro da niste napisali 1400kg koliko je i sam težak, ja sam samo vidio da se 577 u mom selu pati sa prskalicom od 600 ili 700 litara, znači ona ukupno ima oko 800kg, i to nova pumpa na traktoru.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Moj 3511 nosi bez problema malčer 630kg i rotodrljaču 2.30m koja je teška 800kg, a nosi i zelene bale koje su nekad teške da ih hidraulika jedva i digne :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh