• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Moze puno samo ce prije se shebat prednji kraj a manji teret manje ce ga shebat sve ovisi kolko ti je potrebno ga forsirat s necim!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Palet box sa 350 kg i plus težina viličara naprijed....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bez problema samo dobre gume i dobro napumpane.bar 4.5bara.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Palet box sa 350 kg i plus težina viličara naprijed....

Kolko ima vilicar pa sta bas mora bit na prednjem kraju sta nemozes na zadnji hidraulik??
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Neki dan sam tovario sa viličarem prikvačenim iza palet boxove pune na kat na kamion,ne da vrat otpadne gledajući nazad nego te sjebe cijelog dok natovariš kamion i prikolicu....tako da je naprijed mila majka i mora biti naprijed.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,933
Na krivoj strani sjediš. Treba ti reverse drive, i onda nebu bolel vrat ;)
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi jel ima na zetoru 7011 ko ga posjeduje manometar ili indikator ulja,sat koji prikazuje pritisak ulja,jer kod mene to nema ima samo sat koji pokazuje 10 bari,za sta to sluzi?

kod mene ima od lijeve strane kad se krene taj sat sto pokaziva 10 bari pa do njega sat za svjetla gorivo ulje rucna,zatim u sredini glavni sat za obrtaje,potom ide sat za gorivo i poslije njega sat za temperaturu...
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa predpostavio sam tako,al ajde reko da vidim kako je kod ostalih zekana,znaci taj manometar di 10bar,jel on pokazuje bare kad se duva guma,jel to od kompresora,posto u mene ne radi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
taj ti pokazuje samo tlak u boci a kad pumpaš gumu ne pokazuje niš.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pokazuje on i dok pumpaš gume,samo ne kolki je tlak u gumama nego u rezervaru,nemreš se po tom manometru ravnat jer zrak se stalno nadomješta,tj.pumpa i nepokazuje onda točno...tak se moj brat skoro je razletel gumu na prikolici,kihavac je namješten na 4 bara i pumpal je on i sat stalno pokazival 4 bara u sistemu ,nakraju ja mjerim z manometrom na pištolju i bilo je 5.5 bara
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
u boci za zrak,i tok dođe do odrečenog tlaka u toj boci onda kihavac preklopi,tj.kak bi se reklo iskihne i zrak puše van,tj.na rupu ispod njega...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa kad spojiš crijevo za pumpat gume zrak više nejde u bocu nego samo u crijevo jer ga ventil koji stisneš sa crijevom preusmjeri samo u crijevo.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u boci za zrak,i tok dođe do odrečenog tlaka u toj boci onda kihavac preklopi,tj.kak bi se reklo iskihne i zrak puše van,tj.na rupu ispod njega...

Pa kad spojiš crijevo za pumpat gume zrak više nejde u bocu nego samo u crijevo jer ga ventil koji stisneš sa crijevom preusmjeri samo u crijevo.

pa na to sam i mislio,ja to zovem kompresor za zrak,gdje kacim crijevo za duvanje guma...

ja sve kontam kakva boca u ku...c:(nod):

pa taj bi sat onda trebap raditi on ustvari samo pokazuje bare zraka prilikom duvanja gume,za sta jos sluzi...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj sat ne služi za nikakvo duvanje guma nego ti pokazuje tlak zraka u boci u
koju pumpa kad crijevo za pumpanje guma nije spojeno.
Boca ili spremnik zraka ti se nalazi pkraj zadnjeg ljevog kotačs sa unutarnje strane,prati metalne cjevi kaj idu od kompresora.
Taj stlačeni zrak u boci služi ako vučeš prikolicu koja ima zračne kočnice da bi mogao s njom kočit dok kočiš s traktorom u isto vrijeme,neznam kak bi ti lakše mogel odgovorit,kad ne kužiš ne kužiš.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Taj sat ne služi za nikakvo duvanje guma nego ti pokazuje tlak zraka u boci u
koju pumpa kad crijevo za pumpanje guma nije spojeno.
Boca ili spremnik zraka ti se nalazi pkraj zadnjeg ljevog kotačs sa unutarnje strane,prati metalne cjevi kaj idu od kompresora.
Taj stlačeni zrak u boci služi ako vučeš prikolicu koja ima zračne kočnice da bi mogao s njom kočit dok kočiš s traktorom u isto vrijeme,neznam kak bi ti lakše mogel odgovorit,kad ne kužiš ne kužiš.

Ovo je legendarna oficir izjava .

Kad kočiš s prikoicom onda zrak ne ide iz spreminka traktora nego zrak ide iz spremika prikolice u izvršne elemente sustava kočnica na prikolici .

Ovo kaj ja radim je zbolja ružno , ispravljam te poslje svake gluposti , nemrem više , odustajem :drink: .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
,kad ne kužiš ne kužiš.
bum probal ali sumnjam da te budem uvjeril
,kad ne kužiš ne kužiš.

Zrak ide iz atmosfere , preko kopresora u cijevnu instalaciju traktroa .
Iz instalacije preko kočnog ventila preko jel , cijevne instalacije , spojnice , crijeva , regulatorskog ventila prikolice , još malo instalacijskog cjevovoda pa do spreminka na prikolici .

To je karikirano uobičajni put zraka od atmosfere do prikoličnog spremika .

Spremik na traktoru im drugu ulogu , i da ga nema prikolica bi isto jebeno kočila kao i s njim .
 

Najnoviji postovi

Na vrh