• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Oficir ti kočiš na razliku pritiska znači 5 bara imaš u posudi traktora i 5 bara u posudi prikolice kočiš da ispustiš dio zraka iz rasporednika tad koči zrak iz prikolice jer je tlak ostao 5 bara kad pustiš kočnicu iz traktorse posude napuniš zrak koji si potrošil i više ne koči zato ti treba posuda a ako nije dosta ostaje zakočeno dok kompresor ne nafila zrak u žargonu nemaš razliku vidiš da je jednostavno .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ok a čemu če boca na traktoru čemu služi?
E tak , kad ne znaš pitaj ..a ne lupetat .
Boca na traktoru služi kao konpenzacijski spremik radi ograničenog kapaciteta kopresora .

Ma šalim se , znaš mene .
Boca služi kako bi ljudi lakše prepoznali dal traktor ima ugrađen kopresor ili ne .:tractor:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znači boca drži pod tlakom cjeli sistem i potrebna je da bi zračni sustav na prikolici radil kak treba,da nema tog tlaka ili da padne prikolica bi kočila sama?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma čitam al kaj onda su ju stvarno deli bezveze kak si rekel?:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
@ Oficir.
Jel si ti nekad negde čul za akumulator, rezervar, spremnik ...... nečega za rezervu?
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kod mene te boce nema,zato mi je bilo nejasno boca za zrak,spremnik za zrak...

znam samo da ima kompresor,tu ustekam crijevo kad duvam gume i cao ima ostavljen jos izlaz i to al to je za zracne kocnice il za sta jos sluzi? pa predpostavljam da se onda tu negdje doda taj spremnik za zrak...
zato mi onda taj sat za bar neradi,ja sam mislio da on sluzi za duvanje guma da pokazuje koliko bari je naduvana...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E tak , kad ne znaš pitaj ..a ne lupetat .
Boca na traktoru služi kao konpenzacijski spremik radi ograničenog kapaciteta kopresora .

Ma šalim se , znaš mene .
Boca služi kako bi ljudi lakše prepoznali dal traktor ima ugrađen kopresor ili ne .:tractor:

Zakaj mi nisi odma odgovoril nego nakon 45 min?
Ja sam ljepo pital a vi se sad nekaj pravite pametni,a negdje drugdje citate to ni posel samo gluma!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ja sam ti napisal kak radi i ako hočeš kočiti mora biti boca na traktoru boca na prikolici rasporednik na prikolici ventil na traktoru cilindar na prikolici sve spojeno zračnim vodom i ispravno i kompresor koji dofilava potrošeni zrak .:icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma kuzim i super si napisal,a kad ja napisem da boca treba i sluzi za zracnu instalaciju za recimo prikolicu pocnu filozofije i cudni odgovori,i opce nije bitan detaljan opis nego sturo zakaj je boca na traktoru.:=-:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Boca služi da nadopuni zrak koji je ispušten iz sistema kod kočenja a kompresor da napuni bocu isto kao akumululator i alternator za struju .
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
Na krivoj strani sjediš. Treba ti reverse drive, i onda nebu bolel vrat ;)

Na kojoj ja to krivoj strani sjedim?Možda nisam upučen ali o kakvom revers drive pričaš?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega je kolko sam ja skužio mislio na da sjediš obrnuto nego sad normalno...jer si se žalio na bolove u vratu dok natovariš kamion sa viličarem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
kolega je kolko sam ja skužio mislio na da sjediš obrnuto nego sad normalno...jer si se žalio na bolove u vratu dok natovariš kamion sa viličarem...
Baš tak :D
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
609
kolega je kolko sam ja skužio mislio na da sjediš obrnuto nego sad normalno...jer si se žalio na bolove u vratu dok natovariš kamion sa viličarem...

Opet upitnik iznad glave....dakle govorimo o viličaru prikopčanom iza na traktor,kako da ja sjednem obrnuto????Tko će upravljati ako okrenem sjedalo,mali crnac?:)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stvarate nauku tam di je netreba.
Decko ima prednji hidraulik i da ga nema,montiral bi si vilicar napred i ljepo je pital koliko kila smije na prednji kraj a da mu ne pukne kaj!
Sad jel njega boli vrat ili noga to prepustite njemu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh