• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nema poluhidrulicni... sta ti znaci uopste poluhidrulicni volona zar to ima uopste...

vec ima hidrulicni volan,mota se ozvanredno,i okretan je za nepovjerovati,a za lakocu volana da nepricam,pa laksi je nego servo od auta...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Pa zar to nije isto ko i na 6245(poluhidraulični)?
@nlo1:kak bi ti onda opiso kak se dobro mota volan na proximi??
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa kao i sve i jedan hidrulicni volan... zar ima razlike?
hidrulicnom volanu je svrha da se lako mota i da ne trpi covjek kao i ruke,unapredeni su do maximuma,tako ko ima bilo kakav hidrulicni volan zna koliko to znaci...

s ovim poluhidrulicnim nisam upoznat,valjda sve i jedan koji ima cilindar-ulje dot 4 sipa,ima hidrulicni volan,sve ostalo je mehanicki...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Poluhidraulički je servo ulje ne ide Dot 4 nego ATF Automatik Transmision Fluid .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Na serijama x2xx ili 7011 ili sl. to izgleda ovako


a na cararro mostovima (serija x3xx ili proxima) to izgleda ovako i puno je bolje riješeno nego na ovim prijašnjim serijama
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
nema poluhidrulicni... sta ti znaci uopste poluhidrulicni volona zar to ima uopste...

vec ima hidrulicni volan,mota se ozvanredno,i okretan je za nepovjerovati,a za lakocu volana da nepricam,pa laksi je nego servo od auta...

Baš ovakav ko na slici prije. Jel kod tebe takav?
Bum metnul malo kasnije bolju
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
mislim da je tako,samo mi se cini da je ovaj cilindar malo deblji...

a sto se tice rjesenja na ovoj proximi itd,ne vidim tu neko bolje rjesenje pricip je skoro isti,ako kod mene mozes jezikom motati a tako i u proximi nevidim tu razlike,osim novije kombinacije ,sto je i logicno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Mislim na ovakav cilindar.
Ako je takav onda moraš otprilike dočarati kolko ima lufta na volanu.

Usput nek Oficir vidi sliku Zetora sa jednim filterom goriva.
Rekel je da nije to videl.

 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
jeste mislim da je takav,pa jeb... ima poprilicno lufta...

u cemu je fazon,jel se da sta stelat?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Prvo moraš pogledati krajnike, a onda da ti se nije poderal bolcn na H vilici, G lager kroz koji prolazi taj bolcn i sama H vilica.
Taj volan uvjek ima malo lufta, onoliko kolko je potrebno za uključivanje ventila na cilindru koji određuje smjer cilindra.

@ Puknuti
Spešel edišen bu postal kad ostane samo na situ u boš pumpi i eventualno na situ u rezervaru.
Ovak je to klasika
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
mislim da u mene ima vise lufta nego dozvoljeno,jel moze sam volan da ima luft na njemu mislim jer se uvijek drzi za njega kad se ulazi izlazi iz traktora,na to sam isao reko mozda je tu dobio lufta pa ide lijevo desno dok je ugasen... kad primis volan...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Može, gore na onim gumenim spojkama ili na flanđama na koje te spojke dolaze.
Skini onaj poklopac ispod volana pa vidi da se nisu raspale
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je to s tim jednim filterom jel to tvornicki i koji modeli tak imaju?
Pa ti modeli nemaju h vilicu na stangi i taj lezaj imaju drukcije rjeseno te serije 70xx?
Kaj nemaju cjev u cjevi ispod volana?

Moj ima h vilicu i gume za amortizaciju udaraca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Nego kak nego tvornički bi bilo.
Kaj nisi još to videl ni čul?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dosta sam ih videl i nekoliko 6945 i nijedan nije imal jedan filter goriva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Puno toga ja nisam videl, a gde bi onda ti.
Ovo sa slike je 6911 mislim da 92 godište.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ocito su se sjetili da auti imaju samo jedan fini filter,pa da ne opterecuju pumpu stavili su jedan i ocito je dosta.
Valda mislis 82god.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Valda mislis 82god.

Ima i 1994 god 6911 lampe naprijed sa strane getriba bez ručnog kuplunga i ima servo stari tip kabine itd .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Znal sam da je oko 90-te ali nisam bil siguran.
Danas sam pogledal, ali nisam ovjekovječil. 92 godina je.

@ Željko
U pravu si, stari tip kabine, kvačilo dvostepeno (sistem na onu ručicu ko na 47), servo volan, lampe tatrane .................
 

Najnoviji postovi

Na vrh