• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7011

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
znaci moze biti i ispod volana,cim ispadne prilika skinut cu onu crvenu zastitu znam da se lijevo desno moze skinut a to ispod volana nisam skidao nikako...

ima zetora stvarno raznih vrsta za nepovjerovat,u mene je jedan takav,to su najjace serije...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To sa slike je na novijim modelima od negdje 85 na dalje,do tad su drukcije izgledali,vratilo u cjevi do kucista puza.
Nemam u mobu slike negdje su mi u foticu.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ljudi nisam imao vremena za volan,ali desilo mi se slijedece,naime siliralo se kod komsije pa sam gazio 2 dana... dan i noc do 12 pa opet sutra tako ondaposlije toga opet kod mene 2 dana silaza....

desilo se to posto su mi svjetla radila prednja dole gore,zadnje....

da sam ugasio prvo gornja dva svijetla,a ostala su ostala radit,potom sam ugasio traktor jedno 5-10 min da popijem pivo,i sad mi gornja dva ne rade nikako,donja dva rade,rotacija radi,zadnje gore radi,i cini mi se jedno stop svjetlo radi jedno ne...

ako je neko vec imao tako nesto slicno i razumije se u struju zetora da mi kaze sta radit?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@nlo1
Jesi gledao u čemu je problem, jesi riješio šta?

cini mi se jedno stop svjetlo radi jedno ne...

Ovdje je vjerovatno sijalica pregorela ali pregledaj i ležište možda su zbog vlage oksidirali kontakti pa nema spoja.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nisam nista ljudi,nisam imao vremena,mislio sam prvo osigurace pogledat,cini mi se da su na lijevoj strani,al cudno mi to radila su sva svjetla normalno,prvo ugasim ona gornja da ne tuce dok smo iskipavali prikolicu silaze,potom ogasim sva ugasim traktor,nakon nekoliko ga upalim i gornja ne rade?????
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod nekih Čeških kabina kod upaljenih dugih svjetala ne možeš upalit gornja svijetla kod upaljenjih gornjih ne možeš upaliti duga svjetla kod nekih kad upališ gornja gase kratka . Stop svjetlo ima jedan osigurač za oba , dva prekidača spojena paralelno , pritiskom bilo koje kočnice svjetle oba svjetla .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
radilo je u mene svemi sa gornjim i donjim i stop svjetla,kad prisnem kocnicu i sad oba rade,samo gornja mi ne rade i jedno to desno zadnje,sve ostalo laufa,kratka duga rotacija,zadnje,i ta gore su laufala oba,jel moguce da je osigurac

i sta sam mislio pitat jel ima kod yetora 7011 kakav uljni filter ya hidruliku ili slicno,znam da ima ispod sica sto sam ove zime planirao pogledat jer to nik nisam otvarao,a vidim da pod tezim prikljucima hoce hidrulika zatrzat il je to normalno
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Stop svjetlo sijalica ili kontakt na njoj , gornja svijetla budući da oba ne rade dovod struje do njih u prekidu kreni od prekidača imaš li do njega ako ima od njega dalje pregledaj spojeve a ako on nema od njega prema osiguraču .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ovako stanje stoji,uzmem ispitivac za osigurace i otvorim na desnu stranu i tamo ima cini mi se 8 osiguraca,bez kontakta radi samo prvi odozdo,kad kam kontakt rade tri osiguraca a kad upalim svijetla i sve,onda rade svi osim zadnjeg odozdo prema gore...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Zakaj ideš kontra kad neznaš koji je osigurač za kaj?

Prvo provjeri dali ima struje u lampi (predpostavka da nema kad ne svjetli ni jedna), a onda odi provjeriti na prekidač.
Moguče da ima struje ali nema mase.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kako neznam imam zetor manual shemu za 5011-7045...
pise na stranski koji je osigurac za sta...



jel se moze pdf uplodirat ovdje? jel prima taj format sad cu pokusat,pa da i ostali clanovi imaju to... evo nemoze pdf da se zalijepi....

to za lampu se nisam sjetio,provjerit cu i to jer mora kontakt biti i svijetla popaljenja ili moze bez iceg?
evo i shema zetaro 5011-7045 bez kabine
 

Prilozi

  • SP_Zetor_5011_7045.jpg
    SP_Zetor_5011_7045.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 1,281
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ovako stanje stoji,uzmem ispitivac za osigurace i otvorim na desnu stranu i tamo ima cini mi se 8 osiguraca,bez kontakta radi samo prvi odozdo,kad kam kontakt rade tri osiguraca a kad upalim svijetla i sve,onda rade svi osim zadnjeg odozdo prema gore...

Najniži dugo svjetlo dva iznad kratko svjetlo osigurači za gornja svjetla su posebno .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
kako neznam imam zetor manual shemu za 5011-7045...
pise na stranski koji je osigurac za sta...



jel se moze pdf uplodirat ovdje? jel prima taj format sad cu pokusat,pa da i ostali clanovi imaju to... evo nemoze pdf da se zalijepi....
Ja sam predpostavil da neznaš pošto si išel redosljedom osigurača i rekel da zadnji ne radi?
Ko zna kak si ti to ispitival. Osigurač sa jedne strane dobiva struju a na drugu ju (ako je ispravan) propušta.
Ja bi probal na način koji sam napisal.

Možeš ga uplaudati na neki od servera pa ga onda linkati ovdje.
Recimo ovaj http://www.speedyshare.com/
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
u mene na ispitivac gdje god dirnem ima struju,na oba pola il lijevo il desno na seraf ima struju odnosno svijetli,nemam pojma sto zeljko kaze da za gornja svijetla ima posebno,u mene je 8 osiguraca,svi svijetle osim zadnjeg gornjeg,sto u upustvo pise distence light and distance light pilot lamp

predpostavljam da su to gornja svijetla...
 

Najnoviji postovi

Na vrh