• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
To ti je sve zajedničko ulje, ide Transhidrol 85, u bočne reduktore i prednji most ide Hipenol 90.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kod mene u 6340 je hipenol 90 svuda osim u motoru, mada u uputstvu piše hipenol 80.
Ovisi sa kim djeliš (posuđuješ nekom ili od nekog) strojeve i dali imaš još koji traktor da ne mješaš onda ti uzalud promjena ulja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Možda nisam, molim te da mi objasniš što si htio reči, i što sam ja krivo rekao?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Možda nisam, molim te da mi objasniš što si htio reči, i što sam ja krivo rekao?


Pa veći mu je trošak da stavi ts, ali da ne komplicira s više vrsta ulja.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Ok...zasto smo onda u 4320 u novom dobili hipenol u mjenjacu, takodjer pise i za izmjenu istog..vanjska pumpa, 2006 god?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Taj podatak sam dobil u tvornici u Brnu no od 84 Zetore radi Indija Malezija itd. Pa podaci variraju.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa veći mu je trošak da stavi ts, ali da ne komplicira s više vrsta ulja.

Pa to sam i rekao, nije tako velika razlika u cijeni, a i to ulje se ne mijenja svake godine. Po meni je TS kvalitetnije ulje, a i bolje je od Hipenola za mokre kočnice koje imaju neki od tih starijih Zekana. I meni su U Kiršu rekli da ide Hipenol, ali sam se svejedni odlučio za TS, a i on je bio unutra kad sam ga ispustio... Ukratko, ne može se pogriješiti ni s jednim uljem, ali za malu razliku u cijeni, ja bih stavio bolju robu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A koji to stariji Zetor ima mokre kočnice, ne računajući na seriju xx41 u Carrarro osovini (osim kad procuri semering na poluosovini)?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Vidio sam 7745 s mokrim kočnicama, tako da ih i drugi modeli mogu imati, a i zavisi o tržištu za koje su pravljeni, ovi za naše većinom nemaju ništa od opreme.
Evo, ispričavam se što sam htio pomoći čovjeku, digne se bura oko sto kuna u razlici cijene za ulje, ispada da je najbolje natočiti rabljeno ulje u mjenjač, diferencijale i reduktore, ma nek ide u u volan i kočnice, neajjednostavnije je i najjeftinije. Ili možda je najpametnije uopće ne mijenjati?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Tema je 7245.
Na njima su rijetkost i suhe disk kočnice.

Ne ulazim u to kakvo ulje ide u getribu. Na 50 litri ulja šparati 50 kn ionak nema smisla.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Rekoh, ako ima 7745, ima i 7245, ionak su unificirani, samo ovisi kakav model koga zapadne.
Za suhe diskove nisam opet ja nisam nikad čul, jedino na kardanu prednjeg pogona serije x545.
 

Najnoviji postovi

Na vrh