• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Pa to sam i rekao, nije tako velika razlika u cijeni, a i to ulje se ne mijenja svake godine. Po meni je TS kvalitetnije ulje, a i bolje je od Hipenola za mokre kočnice koje imaju neki od tih starijih Zekana. I meni su U Kiršu rekli da ide Hipenol, ali sam se svejedni odlučio za TS, a i on je bio unutra kad sam ga ispustio... Ukratko, ne može se pogriješiti ni s jednim uljem, ali za malu razliku u cijeni, ja bih stavio bolju robu...

U čem je tolka razlika hipenola i transhidrola?
Kaj se šalta lakše, diže hidruliku, klip kiperice?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U čem je tolka razlika hipenola i transhidrola?
Kaj se šalta lakše, diže hidruliku, klip kiperice?

Kod mene se pokazalo da se ljepše šalta, tiši je, pumpa hidraulike manje tuli...
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
jel neko zna što može biti uzrok dizanja poluga hidraulike čim se upali traktor, a kad se ugasi one padaju. ručica hidraulika je stalno u istom položaju na početku, a ako ju dignem onda se hidraulik spusti samo do položaja koji sam zadao ručicom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Provo se probaj poigrati s PMD ručicom, znači stavljaj ju u razne položaje i pri tome probaj dizati i spuštati sa velikom ručicom, možda se tu nešto pomaknulo...
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Prikopčao prikolicu i neće kipati, hidraulika diže ali neće kipati. Iz izvoda za kipanje skroz malo ide ulja. :icon_eyes:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Dal opterećuje kaj motor kad guraš ručicu za kipanje prema dole?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Možda ti brza spojka na prikolici nevalja. Imal sam nešta takvo prije 2 godine. Probaj zamjeniti tu brzu spojku sa nekog drugog stroja.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Jesi probal prema gore kad potegneš dal optereti, al kad prikolica nije uštekana.
Da te možda ne zeza spojnica iako sumnjam...Dal je prije to radilo?Koja godina je traktor?Čudno mi da ima samo jedan kiper izvod
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Šarafcigerom stisnem unutra onaj bibak na spojnici i nebaca ulje , samo skroz malo , nema protoka ulja kroz izvod , a ručica gore onda nema opterećenja. Crijevo i spojnice stavljene nove , radile par puta na prikolici,
Kod kolege diže prikolicu kod mene neće, lani radio sa viljuškarom.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ali kažem da na traktoru na izvodu nema pritiska ulja , na prikolici sve novo stavljeno - crijevo i spojnice.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Reko si i da kod kolege diže prikolicu a kod tebe neće. Ispričavam se na živciranju. :(handshake):
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ne vidim razlog zakaj nebi delalo ak na jedan izvod ima pritisak imal bu i na drugi samo mu malo treba dati vremena da dojde k sebi.....
 
Na vrh