• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Kak znaš da nije pukla kad ju sudeči da neznaš gdje se štela?
Ocito ju nisi vadil van.

Skini onaj osigurač koji prolazi djelom kroz čahuru, a ostatak kroz maticu koja je u čahuri, izvadi one telefedere van (pazi kad buš sastavljal kak ih okreneš), izvadi kuglu pa pogledaj.
A najbolje bi bilo da izvadiš i ona dva polu mjeseca pa da cijelu čahuru imaš vani.
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Zašto se dižu poluge hidraulike čim se upali traktor a ručica je spuštena do kraja?
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Šloženo je, radi. Hvala na pomoći. Šalica je čitava, promijenjene su gumice na dijelu koji ide u cilindar. Kako je to stari otvorio prije par dana da promijeni gumice jer je curilo ulje, nije dobro složio glavu. Dio koji usmjerava ulje u cilindar nije bio provučen kroz kućište što drži dijelove šalice, već je bio postavljen tako da je volan mogao samo gurnuti taj usmjerivač. Nisam stručan, tako da mi nemojte zamjeriti.

Zašto se dižu poluge hidraulike čim se upali traktor a ručica je spuštena do kraja?
Provjeri polugu do hidraulika da nije možda u plivajućem položaju, možda je nešto nabilo toping polugu pa diže ili se otkopčala poluga ispod poklopca koja spušta hidraulik. Meni se desilo ovo zadnje... Ali neka još to iskusniji potvrde.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Dal ima slika kako moraju poluge stajati pošto nisam siguran da je sve dobro složeno
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Kako misliš da kako moraju poluge da stoje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Pozz ljudi krenem dns traktorom kad odjednom pukne nesto...druk lager pobio lim...molim savjet jeli ko mjenjao i dali treba traktor na pola da ide?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Mora na pol ici.
Veselo bome.
Promjenis ujedno i lamele i semeringe spojnickih osovina
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,546
Pozz ljudi krenem dns traktorom kad odjednom pukne nesto...druk lager pobio lim...molim savjet jeli ko mjenjao i dali treba traktor na pola da ide?

Naravno mora na pola i nemoj slućajno da ga ponovno probaš paliti prije nego otvoriš taj lim sa strane da vidiš šta je sve strgano da ti ne probije blok na traktoru
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Zaboravio sam već ali mislim da tu imaš prek 2000 kn materjala samo sa semeninzima i lamelama, druk lagerima.
Ruke teško da ga itko bude kalao na pol ispod hiljadu kn...
Kabina netreba ići dolje, već samo nosač kabine koji prolazi kroz kučište, ona se da odignuti toliko.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ne treba skidati kabinu.
A koliko bu koštalo možeš znati tek kad vidiš kaj sve treba.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koji je lim probil druklager ? Ako je onaj sa lijeve strane gdje se štelaju capice onda se najvjerojatnije capica otpustila i probila lim .
 

tihomir74

Novi član
Tu od
4 Velj 2018
Poruka
2
Bok decki novi sam ovde a vidim da vas dosta ima
koji se kuzite u zetore uzeo sam 7245 pa me zanima koja sve ulja trebam za diferencijal getribu i hidrulik
 

Najnoviji postovi

Na vrh