• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

O

ostrozin

Guest
Re: zetor 7245

da tomica , ja sam sinoc zvao za gume! mislim da bi moje prodao i stavio 30.
 
O

ostrozin

Guest
Re: zetor 7245

prvo bi prodao moje sa felgama pa tek onda kupio !ali vidjecu jos !
 
M

MF3095

Guest
Re: zetor 7245

ostrozin odakle si,i pošto bi prodao sve 4 bez felgi.Lp.
 
O

ostrozin

Guest
Re: zetor 7245

jos sam neodlucan oko mjenjanja guma, nove su, mitasove ! ako odlucim javicu se !
 
Z

ZETORISTA

Guest
Re: zetor 7245

novi kaže:
Bok ljudi, da li zetor 7245 86 god. vrijedi 10000 eur? stroj je u dobrom stanju.
puno ja para ja imam 7745 90g platio sam ga prije 5g 18hiljada
 
B

Belarus1021

Guest
Re: zetor 7245

ZETORISTA kaže:
novi kaže:
Bok ljudi, da li zetor 7245 86 god. vrijedi 10000 eur? stroj je u dobrom stanju.
puno ja para ja imam 7745 90g platio sam ga prije 5g 18hiljada
ja mislim da tolko ne vrijedi,mozda nekih 8000 tisuca...
 
O

ostrozin

Guest
Re: zetor 7245

oko toga dali vredi ovoliko ili onoliko mozemo raspravljati godinama ! moja 72-jka mene sluzi perfektno bez ijednoga kvara u 25 godina ! a radi u sumi, malcira ,goni 2*14 dubicu , vuce 6-tonsku monting prikolicu punu cerovine ( 8m.)itd,itd,a ima slika tu na postu ,kao nov je ! nisam neko vreme bio aktivan , ali sam citao gotovo sve rasprave na temu traktora ! zetor je vrlo zahvalan traktor i za manja gospodarstva netreba nista drugo . ali da se razumijemo , svaki traktor je dobar ako se pazi na njega ! moj izvlaci godisnje oko 500 m drva, a nije ni ogreben !imam ja u komsiluku raznih izvikanih traktora ali su vise na popravci nego u poslu ! ocu reci jedno , svaki traktor ima svoje mogucnosti , i ako se nepazi na njega , gotov je svaki !
 
Z

zetor4718

Guest
Re: zetor 7245

"ostrozin" dali si prodao zetora 5245 kako je tebe služio sa čim si bio zadovoljan a sa čime ne,koliko novaca vrijedi?
 
O

ostrozin

Guest
Re: zetor 7245

jesam, prodao sam ga ima oko 2 godine !dobio sam 8600 eur ! bio je to izvrstan traktor sve moje poslove je resavao bez problema !, ali meni je trebao malo jaci traktor radi transporta ! 52-jka je bila slaba za vuci prikolicu od 8kubika punu drva ! ocu reci spora! ali sto se tice same serijeveoma dobri traktori za manje poslove ! mali potrosaci goriva;moja 52-jka je imala 2500 rs , kao nova ,
72 -jka ima oko 2900 sada ! kao nova je i nebi je dao bez 10000 eur !
sto se tice nekih kvarova na zetorima ja licno nisam imao nikakvih problema ! zetora samo nemoj pregrijati i nemas problema , redovno menjaj ulja , kako u motoru tako i mjenjac, reduktori, prva vuca itd !
da se razumijemo oko cijene , sve zavisi ko je vozio traktor i kako ga je odrzavao, ako je traktor tip top i ako volis zetora nezali dati malo vise novaca i imaces veoma zahvalan traktor,
stavicu i koju sliku od 52 ako nadjem, pozdrav svima
 
Z

zetor5711

Guest
Bok ljudi, da li zetor 7245 86 god. vrijedi 10000 eur? stroj je u dobrom stanju.
Prijatelju moj ne budi lud da toliko vrijedi toliko moj zeko 7245 ne vrijedi mi smo ga kupili na kredit i u kešu platili smo ga 70000kn. ali to je moje godište trakttor 93 ali sad stoji u štaglju rastavljen i plačem što ga imam
 
Z

zetor5711

Guest
bok svima! novi sam clan foruma i htio bih reci nesto o zetoru 7245. ja ga imam i 86 je godina ,ima 2300rs, i nebi ga mjenjao za pola novih u toj snazi!

I ja sam novi clan imam pitanje zadnji kraj na mojoj 7245 je kao da je od repe koliko je sve potrošeno a imo je više sati kad smo ga kupili neznam šta radit stoji a plača se kredit mislim motore imaju dobre hidraulika i hidraulični volan, power(radi preko zraka) špera prednja vuča sve radi ali unutra zupčanici kad smo ja i stari to otvorili to je bilo za plakat on da je radio dan i noć ne bi se mogli zupčanici istrošit zašto je tako veliki kvar? traktor se može vozit ali nemislimga slagat dok god nebudemo pri boljem novcu zašto mu mjenjač zuji ko avion peta mu zuji rikverc brzi i sve spore brzine a prvu nismo koristili otkad je kod nas radi ali je ležaj dobio po tamburi najgore u tome svemu što se raspao ležaj od kardanaznači traktor mora ići u 3 dijela a to je kino rastavit jer stari mi je radio u firmi i popravljo je zetore pa zna iz iskustva znate li vi majstore neko jeftino riješenje?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
dali je neko imao zetora 7745 turbo i dali se osjeti razlika u odnosu na 7245 ? mislim na motor, drugo bi trebalo biti isto . hvala unapred

77XX i 72XX jesu slični ali nisu isti. 77-ica nije nastavak serije 47-57-67 niti je u seriji sa 52-62-72, nego je, da tako kažem, sama i nema nikog u nizu ispred ili iza sebe. A razlika se osjeti između 77-ice sa turbo i 77-ice sa atmosferskim motorom a kamoli između 72-ke.
Prijatelju moj ne budi lud da toliko vrijedi toliko moj zeko 7245 ne vrijedi mi smo ga kupili na kredit i u kešu platili smo ga 70000kn. ali to je moje godište trakttor 93 ali sad stoji u štaglju rastavljen i plačem što ga imam


Sad su vrijedniji stariji traktori ovi iz 80-ih. Ako se uzme u obzir godina proizvodnje i cijena nego ovi noviji i to upravo zbog kvalitete.
 
Posljednje uređivanje:
Z

zetor4718

Guest
I ja sam novi clan imam pitanje zadnji kraj na mojoj 7245 je kao da je od repe koliko je sve potrošeno a imo je više sati kad smo ga kupili neznam šta radit stoji a plača se kredit mislim motore imaju dobre hidraulika i hidraulični volan, power(radi preko zraka) špera prednja vuča sve radi ali unutra zupčanici kad smo ja i stari to otvorili to je bilo za plakat on da je radio dan i noć ne bi se mogli zupčanici istrošit zašto je tako veliki kvar? traktor se može vozit ali nemislimga slagat dok god nebudemo pri boljem novcu zašto mu mjenjač zuji ko avion peta mu zuji rikverc brzi i sve spore brzine a prvu nismo koristili otkad je kod nas radi ali je ležaj dobio po tamburi najgore u tome svemu što se raspao ležaj od kardanaznači traktor mora ići u 3 dijela a to je kino rastavit jer stari mi je radio u firmi i popravljo je zetore pa zna iz iskustva znate li vi majstore neko jeftino riješenje?

pa kad ga meni nisi htio prodat da ga složim....
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Brzine na 7245

Na zetoru 7245 teško se pronalazi 4. brzina , jel se može malo poštelati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Brzine na 7245

Najvjerojatnije otišao ležaj izmeđe spojničke i glavne osovine .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Jel teško mjenjač uskoči u nju?
Ako je tak, možda je do utvrđivača, probaj ga popustiti pa onda probati
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Onih 5 šarafa među nogama (između ručice za brze spore i ručice za kardan i pumpu)
Ključ 17, a odozgo šarafič ključ 13.
Za 4 ti je drugi gledano s lijeve strane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh