• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha neznam ja al lisnik zna i ima sliku reguletora na cilindru na kojem se to da postelat ak se ne varam,vec je negdje to objasnil,pa vjerujem da bu pomogel.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Oficir, nisam ni sumnjal da ti neznaš ali vjerujem da bi ti to preko tipkovnice uspješno korigiral da u obje strane mota sam
To ti je jedini vijak na cilindru koji na sebi nosi maticu za gedoru 11, ali da ti svejedno ne pogrešiš ja bum posudil jednu Google sliku te obujmice koju treba popustiti da bi se klipnjača cilindra mogla okretati i sa tim okretanjem korigirati klipič u ventilu koji je ušarafljen u jednu kapu koja je zašarafljena na vrh klipnjače s unutarnje strane cilindra i na sebi ima rupe koje ......... odo ja predaleko
Evo slika šelne.

 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
OFICIR ovo ti je pogled iznutra na cilindar.MUHA je sve ostalo objasnio.Ko se imalo razumije u mehaniku snaci ce se lako..
i00963.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi nedavno nekaj radil oko cilindara kuplunga?
Jesi pogledal jel se opruga otkvacila ili pukla na papuci kvacila?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi rjesio problem i kolko te dosla reparacija?
Na kolko radnih sati si ju repariral?

Nasel sam di si napisal 220€ reparacija negdje 2012god.
Tak da sve ok.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Slabe su mi one gume oko vrata pa mi nacuri voda u kabinu , jel ima to
za kupiti ili neku drugu gumu staviti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima u skoro svakoj trgovini s rezervnim dijelovima, ja sam uzimao u koprivnici...
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Pogledajte ovaj kardan na zetoru on je kraći od drugih i kod ovog se
vide kanali na spoju a pogledao sam kod drugih njihov je skroz produžen i nevide se ti kanali.
 

Prilozi

  • CAM00507.jpg
    CAM00507.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 131
  • CAM00507.jpg
    CAM00507.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 121
  • CAM00506.jpg
    CAM00506.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 135
  • CAM00504.jpg
    CAM00504.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 121

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima 4 amortizera,ali mozda ih moras zamijeniti...
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Pozdrav svima na forumu, nedavno sam kupio zetor 7245 u jako lošem stanju i potrebno ga je detaljno rastaviti i polagano sastavljati pa me zanima ima li gdje kakovih shema getribe i slika jer to planiram sve sam raditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,170
Mogu ti navečer sliku staviti.
Dva su ti napred iza kutije akumulatora i rezervara i da bi njih promjenil treba dizati kabinu.
Dva su otraga na reduktorima, isto treba malo nadiči kabinu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh