• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
da,ima sajla. Najvjerojatnij ti je klapna zahrđala. Kod mene se isto sajla teze pomicala,a puhalo je samo vruce. Naspricao sam klapnu (ili ventil) sa wd 40,malo razgibao rukom i to je to. Samo ne znam kako se kod tebe dize krov. Kod mene se naprijed otsarafilo 4 sarafa,a iza e krov bio na šarkama,pa se lako dizao.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ma isto tako je i na 7245. Kod mene na 6245 isto imaju 4 sarafa i krov brz problema dizes gore
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Danas šlepao jedan traktor i zasmrdilo u kabini kod kvačila , dali je cilindar kvačila ili lamela. Prije mi kvačilo ostajalo na pola i ozračio ga i
bilo je dobro , a sad smrdi.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Lamela je dobila tako je i meni na pola i mijenjaj nema druke ili teraj dok ne stane skroz.A jel smrdi i kad se vozis ne prazno ili samo pod opterecenjem?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ako je prosmrdela onda je najvjerojatnije dobila. Najbolje buš osjetil u 5 ako klizi na naglom dodavanju gasa.
Možda bi se kaj moglo za silu spasiti preštelavanjem, ali najsigurniji budeš da ju promjeniš da ti ne uništi zamajac i vučnu ploču.
Kad je več širom (ako imaš prednji utovarivač, a ako i nemaš) moja preporuka bi ti bila da ugradiš 310
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Na čega si mislio kad kažeš 310 , koliko dođe taj set kvačila i od kojeg proizvođača je najbolji.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Danas sredimo ventilator za grijanje - hlađenje ali do tog malog hladnjaka
nema vode , crijeva su na njemu prazna , od kuda ide taj spoj sa crijevima
sa vodom da dobijem grijanje.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pa jedno crijevo ti je na vodenoj pumpi, po njemu vruca voda ide prema kileru grijanja, uostalom crijeva izlaze iz kabine sa desne strane i prati ih. Odpoji ih i propusi, mozda se negde nekakav cep napravil!:drink:
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Bivši vlasnik spojio ta dva crijeva jedan u drugi tako da nema spoja sa
vodenom pumpom , dali se jedno crijevo spaja sa pumpom . drugo sa granom od vode ili drugačije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da jedno spajas na pumpu a drugo na kraju grane od cirkulacije vode za hladenje motora.
 

saple

Novi član
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
18
Poštovanje.. imam i ja par problema sa 7245, ajmo prvo sa hidraulikom. Radi se o slijedećem, diže sve normalno, ali tokom rada padne za par centimetara, pa ga ponovno naglo digne i tako stalno. Ako ugasim traktor naravno da pada do dna. E sada, zanima me dali netko zna di se nalazi taj klip hidraulike, jer nema vanjske cilindre?? pretpostavljam da su gumice na klipu problem, te bi njih zamjenio. Ako ima tko kakvu slikicu, to bi jako pomoglo.. :) Filter hidraulike je kod rezervara goriva, ne znam jel se taj uložak mjenja unutra ili samo pere?? Traktor je 88.g. Hvala.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Trebalo bi napravit reparaturu cilindara i razvodnika,znaci zamjena gumica oringa i karika.
Tvoj bi trebal vani s ljeve strane na ljevoj ruci imat i vanjski cilindar.
Taj filter koji spominješ je uložak unutra i mjenja se.
Drugi magnetni i mrezica su odispod traktora pored pumpe na poklopcu,njega samo treba dobro oprat i ocistit...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
zanima me dali netko zna di se nalazi taj klip hidraulike, jer nema vanjske cilindre?? pretpostavljam da su gumice na klipu problem, te bi njih zamjenio. Ako ima tko kakvu slikicu, to bi jako pomoglo.. :) Filter hidraulike je kod rezervara goriva, ne znam jel se taj uložak mjenja unutra ili samo pere?? Traktor je 88.g. Hvala.
Glavni cilindar hidraulike ti se nalazi ispod sjedala na kojem sjediš i moja je predpostavka da su se manžete okrenule.
Usput nebi bilo loše zamjeniti i O-ringe u razvodniku.
Pomočni cilindar (ili dva) ako ih imaš su ti otraga i za to prebrtviti nema potrebe za rastavljanjem traktora. To se da izvana,

Filteri su u ovoj priči nebitni jer zbog njih ne spušta ali nije loše počistiti ih i po potrebi zamjeniti.

Kariku po mojem netreba mjenjati jer je to samo trošak. To se nikad ili rijetko kad podere.
 

neznam_nis

Član
Tu od
23 Ožu 2013
Poruka
71
Meni se ista stvar događala sa hidraulikom na 7211, problem je bilo u karici na klipu koja je bila puknuta na 4 dijela. Nakon zamjene karike poluge hidraulike više ne padaju
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Evo i slike da se lakse snajdes. Prvo skines sic i poklopac na kojem je montiran sic.Tad ces moci da vidis poklopac hidraulika.
Zatim odvrnes vijke oznacene na slici.Ima tu jos vijaka ,al mislim da ces se snaci.
i01220-kopija.jpg

Kad skines poklopac hid. moci ces da vidis cilindar i razvodnik.Cilindar drze dva vijka i jos moras odvrnuti cijev koja dovodi ulje do cilindra.Na slici mozes da vidis karuku koja je uglavnom ok.Gumice su bile ovi sitni otpadci kod cilindra.
i01953-kopija.jpg

Ovako izgledaju nove gumice na klipu.Moras paziti da ih nebi pogresno okrenuo.
i01346.jpg


Ako odlucis da sređivas i razvodnik javi i postavicemo slike i za njega.
 

Najnoviji postovi

Na vrh