• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7245

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tamo ima osovina duga oko 30cm,sa svake strane ima kuglicu,i na desnu stranu se spaja polugica od papucice gasa,a sa lijeve strane ide polugica prema bosch pumpi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta poluga je većinom OK,a kugle skine bez brige i promjeni ih.
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Imam Zetora 7245 i nešto lupka u getribi, ne mogu vidjeti ništa. Skinuo sam poklopac, ispustio ulje i oprao. Imam osjećaj kao da je nešto puklo i da onda lupka kako se okreče, jer lupka cijelo vrijeme bez obzira dal je u brzini ili nije, jedino kada stisnem kvačilo onda ne. Dal netko zna što bi moglo biti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda otkrhnjen zubac zupčanika ako si ispustil ulje lagano vrti i gledaj zupčanike koji se vrte obično se to desi kad trkneš nogom mjenjač kod ulaska ili izlaska u traktor .
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Ima otkrhnjen zubac ali zvuk je ko da netko lupka sa čekićem lagano. Namjeravam skinut reduktor za prednji pogon pa da vidim sa donje strane, jer sam skinuo pločicu na getribi ali se ništa nevidi.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Koja je inače potrošnja goriva ovog zetora , izgleda da on hoće dobro
popiti , recimo u oranju ili transportu koja je potrošnja kod vas.
 

Kompa

Član
Tu od
1 Kol 2014
Poruka
66
Nemam iskustva sa 7245 jer sam ga kupio nedavno u neispravnom stanju i radit ču kompletni remont, pa me ujedno zanima gdje se može naći polovnih dijelova(spremnik za zrak i zračna instalacija).
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Propisana max potrosnja po satu rada za 7245 je 14.1l
Minimalna potrosnja 8.8l
Naravno ako je sve ispravno i radi kako treba.
Otstupanja u potrosnji mogu biti i zbog razlike goriva koje se koristi(loza,plavi ili euro diesel)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Nemam iskustva sa 7245 jer sam ga kupio nedavno u neispravnom stanju i radit ču kompletni remont, pa me ujedno zanima gdje se može naći polovnih dijelova(spremnik za zrak i zračna instalacija).


Ako ti nije daleko moj izbor ti je Tractorpro u Sv. Ivan Zelini :). Ja tamo kupujem sve dijelove za sva tri svoja Zekana
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav ljudi! Jedno pitanje ak neko moze pomoci, imam 6245, na vodenoj pumpi ima ona mala rupica, primjetio sam da mi tu zna nekad da pusta antifriz, dal je to normalno ili ide pumpa kraju, koja je funkcija te rupice! Hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,219
Otisao pakung.
Rupica služi da voda nebi došla do ležajeva.
Ako pumpa na sebi ima Štauferku natišči masti, nekada produži vjek.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Dal mogu skinut pumpu i taj pakung kupit i zamjenit ili treba cijela pumpa! Dal je bolje stavit cijelu pumpu novu ili je dovoljno zamjenit samo pakung ak se da!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da se zamjenit pakung ležajevi semering i dosjedpakunga i o ring ali se ne isplati pogotovo ako je bila voda ili ako pukne pakung kod montaže .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nemam iskustva sa 7245 jer sam ga kupio nedavno u neispravnom stanju i radit ču kompletni remont, pa me ujedno zanima gdje se može naći polovnih dijelova(spremnik za zrak i zračna instalacija).

nabaci koju sliku da vidimo makinu! kolko para je u pitanju,ako nije tajna? dal ceš raditi i limariju? po meni je najveci problem kabinu razmontirati i urediti,ostalo ide lakše...
 
D

Dizdarevic

Guest
Prije svega pozdrav svima..Razmisljam o kupovini ZETOR 7245,pa me zanima kakvo kocenje ima taj traktor i mozda jos poneka informacija koja je bitna kod ove masine.Svidja mi se i 7745 ali je malo preskup,pa ga nemogu sebi priustiti.Hvala...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Kočnice su dobre tj. na pakne su... Ja imam 6245 i zadovoljan sam s njim. Jedina razlika izmedju njega i 7245 je jači motor.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Ventilator se vrti i hladi , ali grijanja nema , onu ručicu šaltam lijevo-desno
ali uvijek puše hladno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tak je bilo i kod mene. kad mrdas rucicom,dal se osjeti otpor,ili ide lagano?
 

Najnoviji postovi

Na vrh