• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

B

banijac

Guest
Gledao sam taj traktor i planiram si ga uzet...inače obrađujem oko 25 hektara zemlje i bavim se mljekarstvom...do sad sam sve poslove radio sa 6911...pa ak mi može netko pomoči oko odluke..Hvala Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bok i dobrodošao!
Od kud si? Ja imam Zetor 5340 i traktor je odličan! Mislim da ti je to odličan izbor! Koliko imaš krava?
 
B

bajki

Guest
.

Super traktor! Kod nas ljudi jako hvale Zetore, nema nikakvih problema s njima. Na Zetorima nemožeš vidjeti ni kapi ulja!
Koliko snage ima taj traktor? Stalno kruže različite verzije o snazi Zetorovih traktora.
 
B

banijac

Guest
Iz Novog Farkašiča kraj Petrinje, imam 25 krava...traktor ima 85 KS...ima brzi kardan...što mi je bitno zbog berača kukuruze...i nadam se da če se dobro ponašat sa rotobranom od 2,5 m...e sad...još me plug muči...kod nas je zemlja dosta laka jer je uz kupu...lagano je muljevita...i ja sam mislio da bi si uzeo 3x14....
 
B

Bobo

Guest
Da mu nece bit puno 3x14"

Mozda 3x12" jer kod mene traktori od 70-80 KS oru s takvim plugovima... A ne znam koliko zemlja moze biti laksa od ove moje...
 
B

banijac

Guest
A bumo vidli...plug neču kupovat do jeseni...a u međuvremenu ču otič kod nekog tko ima takav plug pa ga probati....3x12 mora vuč ziher.....jer moj stari zeko se igro s 2x12...a i Ursus 355 je vukao svojevremeno taj plug...bumo videli...rekli su slijepci :D
 
B

banijac

Guest
25.600 EUR...sa popustom od 1.000 EUR
to je cijena sa PDV-om
 
R

Ratarko

Guest
To je jeftinije od evropske konkurencije u svakom slučaju.
Možda jedino Same Explorer Classic ( ako ga ima još u ponudi ) ima sličnu cijenu .
 
B

banijac

Guest
Nema ih više u ponudi bio prošli tjedan kod njih...sad imaju nove linije...i sad im traktori od 86 KS imaju 2600 kg....prelagani su za neke teže poslove...
 
R

Ratarko

Guest
Da to sa kilažom ja uvijek išlo pod ruku Zetoru , teži je i po jednu tonu od sličnog traktora SDF grupacije , to je odokativno... Nikada se nisam baš interesirao za Zetora pa neznam točne podatke.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
plug 3x14 je prevelik zalogaj za 80 ks 3x12 je odličan ( pogledaj pod Ursus to je traktor od 72 ks ) ali bolje bi bilo ako imaš priliku uzeti 2x 14 premetni. Rotodrljaču samostalno bez priključka neku lakšu izvedbu možeš bez problema. zato ti i savjetujem premetni plug.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Rotodrljaču 2.5 , nemora biti lagana može vuč i težu od 1000 kg! Plug ti je onda najbolje dvobrazdni sa proširivim radnim zahvatom 12-20 cola!
 
B

banijac

Guest
E da...ovog sa podesivim plugom se nisam sjetio...onda lako prema zemlji podesim kak mi paše...jel mi možete preporučit neki plug...i koja bi cijena bila? cca
 
B

banijac

Guest
A rotobranu sam mislio Sicma ER 2,5 m....težina je 810 kg sa pakerom...po katalogu 70-80 KS
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moja Maschio 2.3 m ima 860 kg i prije smo radili sa Zetorom 5340 63 ks
 
B

banijac

Guest
Znači ovaj od 85 konja bi trebao bez problema radit s njom...
 
Na vrh