• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Pa nije isto 2X14 i 2X20, 2X20 je kao da imaš 3X13.

što se tiče cijene imaš pravo, preskupo je to za toliko zemlje, ali tko može kupit preporučam takvu kombinaciju!
 
B

Bobo

Guest
Da 2x20" S cim ces to potanjurati, drljati, sto god vec da radis... Meni je zlo kad vidim kako lik ore sa 4x16" plugom, ja se sa 549 ne mogu ni voziti po takvom oranju. Ima OLT teske tanjurace 32 diska i one koliko toliko razbiju te ogromne hrpe zemlje...

A kad imas vise manjih brazdi orenje ispadne lijepse, ravnije, njiva je samim time i pogodnija za daljnju obradu itd... Mario, ti ores sa susjedovim plugom. Zasto sebi ne kupis podesivi 12-20" plug? Ne pada ti ni na pamet, nego bi prije otisao u kupio neki 3- brazni. U ovo sam siguran.

Ne znam sto ljudi vide kad idu sa 100Ks traktorom i 2 brazde u njivu. Ako je potrebno duboko oranje druga stvar, to mi je jasno, ali za normalno oranje na 25-30cm, tu 20" brazda nema sto traziti. I da, uskoro zaboravih... Kolika je trajnost 2- braznog pluga, u usporedbi sa 2- braznim? Ako sa 2 brazde bude orao na 20" ili sa 3 brazde na 12" koji ce duze izdrzati a da ne pukne, ili da se daske ne izlizu i sta ti ja znam?

Kod kupovine bilo kojeg stroja moras gledati dugorocno, a ne ako bude valjalo, OK, a ako ne na godinu ja kupim novi plug. Tako se to ne radi...
 

zecky

Član
Tu od
25 Tra 2007
Poruka
69
evo jedno kompromisno rješenje, uzme si mehanički podesivi 12",14",16" s mogučnosti uzimanja treče brazde i dobije širine oranja od 60.96cm (2x12"), 71,12 (2x14"), 81.28 (2x16"), 91,44 (3x12"), 106,68 (3x14") i 121,92 (3x16") pa si prema zemlji i trektoru može podesiti ono što najbolje odgovara...
 
B

bajki

Guest
Kod chipiranja treba biti jako oprezan. Traktori različitih snaga mogu imati isti blok i ostalo na motoru, a različitu elektroniku i da imaju različitu snagu, onda im je sigurno i klip od kvalitetnijih materijala. Znam slučaj, doduše radi se o autima. Volkswagen je svoje dizel motore snage 110 KS digao na 130 KS i tako ih prodavao pod 130 KS. Nije ništa mjenjao u njima osim elektronike. Taj nijedan motor nemože preči više od 100.000 km. Kada je to uočeno odmah su u nove serije počeli ugrađivati kvalitetniji materijal u motor da može podnijeti predviđena opterečenja. Sada ti motori preči predviđenih 240.000 - 280.000 km.
Po meni se chipiranjem smanjuje životni vijek stroja i slažem se s onim što je Ratarko rekao, deri ga 6-7 godina i onda prodaj!
 
K

krx pozega

Guest
Bajki taj motor(blok) iz VW je isti kao i kod golfa tdi od 90 ks...ti njega možeš diči na koliko god hočeš...ako se ja dobro sječam bila je pogreška u ubrizgavanju nakon revolucije pumpa prizgaljka...moglo bi se usporediti sa ovim novim sisu motorima..e zato sad probaju sa večim obujmom 2.0 ali što je još bitnije potpuno drugačijim blokom motora...mogu oni priječi jako puno ti stari chipirani samo imaju jednu veliku manu a to je POTROÅ NJA
 
B

banijac

Guest
Sutra idem po traktor....ovi u banci cu me razvukli 6 tjedana...a u srijedu idem po roto branu i malčer(oboje Sicma)...mislio sam da ču sijat s njim...al sjetva je sutra gotova tak da če za početak vozit samo bale....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja orem sa susjedovim plugom, ali nema dvije brazde nego tri .
Ali kada čemo kupovat plug to če biti obavezno proširiv 12-20!
 
B

Bobo

Guest
Pa to ti i govorim, mario...

Sad ores sa 3-braznim, i ne bi ti ni na kraj padalo da si sad kupis 2-brazni 12"-20"... Izvini, ali ispao bi budala kad bi to napravio... 3 manje brazde su bolje nego dvije vece (ako pricamo o istom zahvatu)... Dakle, 3x10", je bolje od 2x16"... A ti sad reci sto god hoces 8)

dakle, netko je naveo jos najbolje rjesenje problema uzme se mehanicki podesivi 2+1 plug i to je to!
 
B

Bobo

Guest
Pa naspram 3x10 je 2x16 glupost... To ti pokusavam reci. Lakse je poslije 3x10" raditi zemlju (tanjuranje, rotodrljanje...) nego iza 2x16" pluga...

daj mi reci: Da kupujes plug, da li bi prije uzeo 3x10" ili 2x16"? Ovaj 3x10" sahrani ovaj 2x16" kao od sale, jer ce mu se manje daske trositi na istom radnom zahvatu, te ces imati manje troskove odrzavanja na njemu (bar mislim)...
 
B

branko

Guest
jedino sto s 2x16 ces bolje zaoravati kukuruzovinu i ostale biljne ostatke, jer zbog vece kolicine zemlje bolje zatrpava.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Uzeo bi plug ovisno od dubini oranja, za dublje oranje bi 2X16 bio bolji!
 
B

Bobo

Guest
Sad si vec poceo filozofirati kao i ja ;)

Za tvoje potrabe, ja tebe pitam, za tvoje potrebe... Pa ne ores stalno 40cm duboko, da se kladimo da nikada nisi orao ni ispod 30cm?

Evo, da nisam imao potrebe za vocnjak, ne bih ni ja nikada preko 30cm orao, jer jednostavno nema potrebe za zitarice, leguminoze i kukuruze dublje orati...
 
J

jokapz

Guest
vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

ako netko ima kakva iskustva s tim traktorom neka kaže?????
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

ja samo znam da moj susjed ima takvog zetora 7340 turbo, i kako sam ja čuo, od nekih ljudi, kažu da puno ulja troši, ali ja neznam dali je to točno. Nemojte me držati za riječ, isto tako sam čuo da neki ljudi kažu kako se zetori jako kvare, a drugi kažu da su dobri, i kome sad vjerovati???
 
B

Bobo

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

ursusc360 kaže:
ja samo znam da moj susjed ima takvog zetora 7340 turbo, i kako sam ja čuo, od nekih ljudi, kažu da puno ulja troši, ali ja neznam dali je to točno. Nemojte me držati za riječ, isto tako sam čuo da neki ljudi kažu kako se zetori jako kvare, a drugi kažu da su dobri, i kome sad vjerovati???


Onima koji kazu da se ne kvari. Zetori su opcenito vrlo dobri i kvalitetni traktori.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Bobo kaže:
ursusc360 kaže:
ja samo znam da moj susjed ima takvog zetora 7340 turbo, i kako sam ja čuo, od nekih ljudi, kažu da puno ulja troši, ali ja neznam dali je to točno. Nemojte me držati za riječ, isto tako sam čuo da neki ljudi kažu kako se zetori jako kvare, a drugi kažu da su dobri, i kome sad vjerovati???


Onima koji kazu da se ne kvari. Zetori su opcenito vrlo dobri i kvalitetni traktori.


OK, hvala bobo
 
G

govrb

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Troši ulje kad ga ne mjenjaju na vrijeme.Svakih 100 rad. sati izmjena.Treba koristiti dobro ulje.npr.Ina Super Turbo-odlično.I treba paziti na filter zraka.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

sve najbolje, ja imam 6340 i odlican mi je, makar je jaaaako puno radio, lani sam napravio na njemu generalku znaci klipovi stubline karike cijeli sklopovi novi, sva 4, i to me kostalo samo 2500,00 kn sa majstorom, i tko kaze da zetor ne valja, taj nema pojma, za mf me kosta 6-7000 kn samo da izmjenjam ulja i filtere na 1000 sati...

jedino sto drze cijenu dosta i polovni, moj stric je lani dotjerao novog 7341 i taj je pravi, uzeo je mjenjac sa meh reverzorom i vece gume, jaci je od mog, i malo brzi, i nemam na njega nikakve primjedbe, traktor je prva liga, a cijena novog je bila oko 30000 € sa pdv. po mom je taj traktor bolja kupnja od onih malih drekova jd od 80ks priblizne cijene.
 

Najnoviji postovi

Na vrh