• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

JOSIP.1 kaže:
sve najbolje, ja imam 6340 i odlican mi je, makar je jaaaako puno radio, lani sam napravio na njemu generalku znaci klipovi stubline karike cijeli sklopovi novi, sva 4, i to me kostalo samo 2500,00 kn sa majstorom, i tko kaze da zetor ne valja, taj nema pojma, za mf me kosta 6-7000 kn samo da izmjenjam ulja i filtere na 1000 sati...

jedino sto drze cijenu dosta i polovni, moj stric je lani dotjerao novog 7341 i taj je pravi, uzeo je mjenjac sa meh reverzorom i vece gume, jaci je od mog, i malo brzi, i nemam na njega nikakve primjedbe, traktor je prva liga, a cijena novog je bila oko 30000 € sa pdv. po mom je taj traktor bolja kupnja od onih malih drekova jd od 80ks priblizne cijene.
drže cijenu jer su sedobri pokazali a i novi nisu baš jeftini pa se polovni drže po novima. moj djeda ima 6245 isto je radio generalku jer mu je pukao remen i pregrijao ga pa je počeo ulje trošit u stvari bacat ga na odušak na 800 rh pa je sve novo opet stavio i malo pojačao borung klipa pa tako da ima nekih 68 ks. kad mi je mf bio u kvaru tjerao sam rolobalirku 3.20 s noževima jest da ju je osjetio i to pošteno i bacao dim kako je auspuh širok al je on nju čitavo ljeto tjerao i nemam riječi za taj traktor. zetor je super traktor kaj se kvalitete tiče a i djelovi su dosta jeftini ako traktor onda zetor. :D :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

kolko 7340 ima ks?
 
G

Golubar

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

kikic MF kaže:
[quote="JOSIP.1":m044k4tf]sve najbolje, ja imam 6340 i odlican mi je, makar je jaaaako puno radio, lani sam napravio na njemu generalku znaci klipovi stubline karike cijeli sklopovi novi, sva 4, i to me kostalo samo 2500,00 kn sa majstorom, i tko kaze da zetor ne valja, taj nema pojma, za mf me kosta 6-7000 kn samo da izmjenjam ulja i filtere na 1000 sati...

jedino sto drze cijenu dosta i polovni, moj stric je lani dotjerao novog 7341 i taj je pravi, uzeo je mjenjac sa meh reverzorom i vece gume, jaci je od mog, i malo brzi, i nemam na njega nikakve primjedbe, traktor je prva liga, a cijena novog je bila oko 30000 € sa pdv. po mom je taj traktor bolja kupnja od onih malih drekova jd od 80ks priblizne cijene.
drže cijenu jer su sedobri pokazali a i novi nisu baš jeftini pa se polovni drže po novima. moj djeda ima 6245 isto je radio generalku jer mu je pukao remen i pregrijao ga pa je počeo ulje trošit u stvari bacat ga na odušak na 800 rh pa je sve novo opet stavio i malo pojačao borung klipa pa tako da ima nekih 68 ks. kad mi je mf bio u kvaru tjerao sam rolobalirku 3.20 s noževima jest da ju je osjetio i to pošteno i bacao dim kako je auspuh širok al je on nju čitavo ljeto tjerao i nemam riječi za taj traktor. zetor je super traktor kaj se kvalitete tiče a i djelovi su dosta jeftini ako traktor onda zetor. :D :mrgreen:[/quote:m044k4tf]

kakvu balitku si tjerao sa noževima( mislim dali su noževi radili ili nisu) u čemu i sa koliko ks zetorom
 
G

govrb

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Ima dovoljno konja!Zetorov motor ima veliki okretni moment na malim okretajima!Na 1800-2000 okr. daje najveću snagu.Povečanjem broja okretaja samo povečavaš potrošnju,ništa drugo.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

marko355 kaže:
kolko 7340 ima ks?
Negdje piše 78 , negdje 80.
 
G

Golubar

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

govrb kaže:
Ima dovoljno konja!Zetorov motor ima veliki okretni moment na malim okretajima!Na 1800-2000 okr. daje najveću snagu.Povečanjem broja okretaja samo povečavaš potrošnju,ništa drugo.


Koliko Ks reci
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Golubar kaže:
govrb kaže:
Ima dovoljno konja!Zetorov motor ima veliki okretni moment na malim okretajima!Na 1800-2000 okr. daje najveću snagu.Povečanjem broja okretaja samo povečavaš potrošnju,ništa drugo.


Koliko Ks reci

mario kaže:
marko355 kaže:
kolko 7340 ima ks?
Negdje piše 78 , negdje 80.
 
G

govrb

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

78 ks.Po novim računicama kak sad svi proizvođači računaju snagu ima i 90 ks.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

drže cijenu jer su sedobri pokazali a i novi nisu baš jeftini pa se polovni drže po novima. moj djeda ima 6245 isto je radio generalku jer mu je pukao remen i pregrijao ga pa je počeo ulje trošit u stvari bacat ga na odušak na 800 rh pa je sve novo opet stavio i malo pojačao borung klipa pa tako da ima nekih 68 ks. kad mi je mf bio u kvaru tjerao sam rolobalirku 3.20 s noževima jest da ju je osjetio i to pošteno i bacao dim kako je auspuh širok al je on nju čitavo ljeto tjerao i nemam riječi za taj traktor. zetor je super traktor kaj se kvalitete tiče a i djelovi su dosta jeftini ako traktor onda zetor. :D :mrgreen:[/quote]

kakvu balitku si tjerao sa noževima( mislim dali su noževi radili ili nisu) u čemu i sa koliko ks zetorom[/quote]

deutz fahr 3.20špaga mreža noževi široki ulaz bubnja 2m da bili su uključeni noževi al se mučio nevjerovatno al nije tako jako stisnuta kak ju stisnem s mf al dosta za njegvu snagu. zetor ti je 6245 to bi ti bilo 62 ks al je deda povečao borung klipa jer je stavljao veče klipove pa tak da je nekih 68 ks sad. al tak da radim par godina s njim mislim da ga bi ubio. :(
 
G

Golubar

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Golubar kaže:
To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.


Sve ovisi o tipu balirke, 70 ks je malo, minimalno za balirku s noževima bi bilo 80.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Golubar kaže:
To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.
ja tjeram s 84konja balirku Krone KR 130s s 11 noža bez problema...
i nemoj ti tu nama pričat kaj se ne može a kaj se može :twisted:
 
J

jokapz

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Ja sam sa 6245 tero rolobalirku Deutz fhar bez noževa neznam koji je broj bila al znam da su bale bile 150. Belarusu 82.1 proklizi lamela kad omata i popravljali su to malo malo a ja sa zetorom ju omotam bez problema a rus je jači 20 konja tak da nemojte gledat sam jačinu traktora neg i jačinu PVT..
 
S

Sesva

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Golubar kaže:
To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.

Daj suti jbt ... ja sam Kikiju svjedok mozda ti tratkro nevalja , ali kikic MF s svojim ide puno brze nego ti a bale su zbijene ko tijena i rade mu nozevi i sve !

Kiki daj tom liku snimi jedno baliranje kad ne vjeruje !!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Ja radim sa 96ks i 14 noževa bez problema. Kombinacija Same+ Claas. Ima bala i po 1060kg. Treba samo prilagodit brzinu balirki a ne dušit traktor.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

kikic MF kaže:
zetor ti je 6245 to bi ti bilo 62 ks al je deda povečao borung klipa jer je stavljao veče klipove pa tak da je nekih 68 ks sad. .

ovo kaze TractorData:

General tractor information:
Manufacturer: Zetor
Model: 6245
Years produced: 1985 - 1992
Factory: Brno, Czechoslovakia
Tractor power:
Drawbar (rated): 47 hp [35.0 kW]
PTO (rated): 53 hp [39.5 kW]

povecao borung,znaci radio generalku. kazes tocno 6 ks se dobije s tim?
ako ti tako kazes.. :roll:

a posto se sa zetora 7340 preslo na druge zetore pa na balirke,da i ja spomenem balirke.

prijatelj mi je 2 ili 3 godine radio sa imt-om 560 i rolobalirkom. izvadio mu je dusu ali je radio.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

..ja.. kaže:
[quote="kikic MF":13mikerr]zetor ti je 6245 to bi ti bilo 62 ks al je deda povečao borung klipa jer je stavljao veče klipove pa tak da je nekih 68 ks sad. .

ovo kaze TractorData:

General tractor information:
Manufacturer: Zetor
Model: 6245
Years produced: 1985 - 1992
Factory: Brno, Czechoslovakia
Tractor power:
Drawbar (rated): 47 hp [35.0 kW]
PTO (rated): 53 hp [39.5 kW]

povecao borung,znaci radio generalku. kazes tocno 6 ks se dobije s tim?
ako ti tako kazes.. :roll:

a posto se sa zetora 7340 preslo na druge zetore pa na balirke,da i ja spomenem balirke.

prijatelj mi je 2 ili 3 godine radio sa imt-om 560 i rolobalirkom. izvadio mu je dusu ali je radio.[/quote:13mikerr]

tjera ju zetor moj al daje sve od sebe jasno da ju ne stisne ko drugi jači al balirat može da tako radi stalno s njim svake dvije godine bi radio generalku
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Sesva kaže:
Golubar kaže:
To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.

Daj suti jbt ... ja sam Kikiju svjedok mozda ti tratkro nevalja , ali kikic MF s svojim ide puno brze nego ti a bale su zbijene ko tijena i rade mu nozevi i sve !

Kiki daj tom liku snimi jedno baliranje kad ne vjeruje !!!!
budem tebe zval pa ti snimaj a ja ču balirat pa nek vide
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Golubar kaže:
To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.
aha kak da ne da nemože. moj mf 105 s rolo balirkom se igra očeš na najzelenijoj ili suhoj sa ili bez noževa njemu je svejedno al opet to možemo raspravljat u temi koju spada pa...

zetori su inače dobri traktori ja znam jednog 7340 al nije turbo i mogu reč da ima 6500rh a promijenio je samo korpu i lamelu jer mu je pukao šešir koji otpušta lamelu pa je ostao bez kvačila al inače ide super.
 
Na vrh