• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

kikic MF kaže:
tjera ju zetor moj al daje sve od sebe jasno da ju ne stisne ko drugi jači al balirat može da tako radi stalno s njim svake dvije godine bi radio generalku

ne kazem da ju ne tjera. brzina ili njih nekoliko :D nize, i gas..
ali nisam nista u vezi toga rekao u onom postu, samo samo pokazao sta pise za snagu zetora 6245. i bilo mi je zanimljivo kako znas da se dobije 6 ks sa generalkom.

sigurno da neke balirke vrte teze,neke lakse. ovisi i o tome sta se balira. vjerujem i da je jaci traktor sa 6 cilindara 105ks od 4 cilindra 105ks,iako Golubar nije rekao koji je to traktor tako da puno o puno toga ovisi sta koji traktor moze ili nemoze..

i mislim da bi ovo netko mogao prebaciti u baliranje ili kud vec :blackeye
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

..ja.. kaže:
[quote="kikic MF":s1mqmv0d]
tjera ju zetor moj al daje sve od sebe jasno da ju ne stisne ko drugi jači al balirat može da tako radi stalno s njim svake dvije godine bi radio generalku

ne kazem da ju ne tjera. brzina ili njih nekoliko :D nize, i gas..
ali nisam nista u vezi toga rekao u onom postu, samo samo pokazao sta pise za snagu zetora 6245. i bilo mi je zanimljivo kako znas da se dobije 6 ks sa generalkom.

sigurno da neke balirke vrte teze,neke lakse. ovisi i o tome sta se balira. vjerujem i da je jaci traktor sa 6 cilindara 105ks od 4 cilindra 105ks,iako Golubar nije rekao koji je to traktor tako da puno o puno toga ovisi sta koji traktor moze ili nemoze..

i mislim da bi ovo netko mogao prebaciti u baliranje ili kud vec :blackeye[/quote:s1mqmv0d]
da to bi trebalo prebacit
nisam samo radio generalku nego su bušeni cilindri i stavljani veči klipovi od 7045 mislim blok je širen po cilindru jer je najprije kupio djed klipove i cilindre pa je ovom kaj slaže dao da po njim proširi blok zato je jači jel me kužiš sad.
i to istina da je 6 cilindara jači motor od 4 iste snage. uzmi u obzir 6 nekih slabih ljudi bude više povuklo nego neka 4 jača čovjeka isto tak
a dok baliram sa zetorom par metara krenem s sporom 4. pa 3. 2. i u prvoj mu dušu izvadim :twisted: :lol:
 
P

proxima plus

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

ja sam baliral sa zetori 7341 turbu i moral dosta sporo ići i to sa 5 noževa,a sam dak ima zetora proximu plus 10541 sa svim noževima bez problema ali balu stisne ko dragi kamen
:D
 
Z

zenga

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

bog dečki ja sam novi na forumu, ali o zetoru 7340 sve naj bolje ja ga imam od 97 godine i kupit je novi taj traktor kodmene redi 45 hektara zemlje i samo redovno održavaj i nemoj ga žalit........jel zetor je zetor...
 
D

dida32

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Golubar kaže:
To da je traktor od 68-ili nek je i 70ks NEMOŽE! raditi sa rotoprešom kada ima uključene noževe,bez uključenih noževa DA! Ali prijatelju ovo pričaj nekome tko u takve stvari nema pojma i okači to mačku o rep.Traktor 105 ks ima grdnih problema sa baliranjem sjenaže sa uključenim noževima ovo govorim iz iskustva.Išao je najsporije što može iči.

to ti mislis, ja imam zetora 7341ST i isto takvu balirku i baliram s njim sa ukljucenim nozevima vec tri godine i jos za sad, hvala bogu, nema dima kod njega, a bale su super
 
P

phoenixfendt

Guest
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

dali neko zna cenu zetora 7341 turbo i kakvi su to traktori i dali se kvare?jel to ima 80 ili 90 ks?
jel to ista tehnologija kao i na zetoru 8441 proxima ili je ovo samo starija serija?jel se taj traktor jos proizvodi i dali se moze kupiti?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: vaše mišljenje o zetoru 7340 turbo

Kod mene u selu su svi danšnji veliki ratari počeli sa tim Zetorom 7340, prema tome bilo ih je nekoliko Zetora 7340 i jedan JD isti kao Zetor, problema su imali svi sa getribom, a i motorom. Kako su ga oni vozili nemogu tvrditi, ali svi su imali problema.

Dok recimo moj kum ima 4320, sad ima oko 7000 rh, kvarova uopće nije imao, ako izuzmemo to da skače iz četvrte na nizbrdici.

Moje mišljenje je da su zetori do 60 ks super traktori, a ovi veći su nastali na istom podvozju samo imaju jači motor i veće kotače, što smanjuje vijek getribi.
 
F

fliegl

Guest
kosta od 20do 25 tisuca eura ,ja imam zetora 7341,ova dva modela imaju 81ks,samo sto zetor 7341 ima sirije gume i power
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
fliegl kaže:
kosta od 20do 25 tisuca eura ,ja imam zetora 7341,ova dva modela imaju 81ks,samo sto zetor 7341 ima sirije gume i power
Gume ko gume su najmanji problem..
Kod 7341 je cijeli vanjski izgled drugačiji,od prednje haube do zadnjih poluga..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
mene isto muči odabir !!PRAVOG!! pluga ZA 7340...sad imam vogel&noota 3 brazde podesiv 12-16 cola,sad je na 12 - kod njega sve super,zetoru neje težak,ide on i 30 cm ali problem je štopanje kukuruzovine poslije berača tornada 40 isto kao i kombajna...zato imam za rezervu IMT-a 757(14 cola) koji ima ugrađene diskove radi lakšeg zametanja kukuruzovine...nikad se ne štopa!ALI TO NIJE PLUG ZA NJEGA,to je premalo pošto su zemlje srednje teške TAK DA...a uz to mene zanima prekretač! idealno bi bilo prekretač 2 brazde podesiv 12-18 cola,po mogučnosti rešetkasta daska,klirens 80 cm,razmak plužnih tjela 105 cm...

tržim savjet kaj bi bilo najbolje...?fala ljudi :)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
V&N 2×16 original za takav traktor :!:
Evo od člana tomica zetor takva kombinacija:
i589345_Slika178.jpg
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
MOŽDA...zgleda ok plug.to je rado v&n 1020...to smo mi novo imali u planu zeti=55 000 KN S PDV-om...

bojim se da bi se štopal???!!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
BELEC7340 kaže:
MOŽDA...zgleda ok plug.to je rado v&n 1020...to smo mi novo imali u planu zeti=55 000 KN S PDV-om...

bojim se da bi se štopal???!!!!
Pa onda najbolje kupit malčer i malčiraš kukuruzovinu i nemaš problema s nikakvim pluugom :!:
Treba probat,teško je govorit dal bi se štopal...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
istina,moral bi probati...glupo je govoriti! malčer mi opet poskupljuje proizvodnju...

ja bi da ima extra pluga kojega ne muči štopanje i deri z njem...kaj imaš ti Marko za hurlija?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
BELEC7340 kaže:
istina,moral bi probati...glupo je govoriti! malčer mi opet poskupljuje proizvodnju...

ja bi da ima extra pluga kojega ne muči štopanje i deri z njem...kaj imaš ti Marko za hurlija?
Malčer je stroj koji pomaže jako puno na gospodarstvu,trebaš malčirati kakvu travu,drač udri samo..al otom potom..
Imam Hurlimann XA86...
Plug svakako čim višiji i čim duži ako ideš bez malčera..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@marko, a kaj ti misliš da bi malčer bolje usitnil ostatke nego sječkara na kombajnu il beraču, neznam baš :scratch :scratch :?: :?:

Ja si mislim ovako jednu stvar, pošte veliš belec da se vogel štopa u kukuruzovini, a imt 2x14'' se ne štopa, pa onda mi ne preostaje ništa drugo nego da na Same-a nabacimo novi plug IMT 757.30 (3x14'') i deri miško, ak se ne štopa 2 brazde (dokazano jer ga isto imam) onda se nebude niti 3 brazde, a ja si ga tak fino posložim da bude zametal sve biljne ostatke bez greške!
Za lakša tla 3x14''
Za teža tla 2x14''
i jednostavno se nema kaj misliti :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ŠANANA kaže:
@marko, a kaj ti misliš da bi malčer bolje usitnil ostatke nego sječkara na kombajnu il beraču, neznam baš :scratch :scratch :?: :?:

:
Malčer usitini tak da je zemlja ravna,bez ijedne stabljike kukuruza...
Hebemu i sve kakov je to plug da nebre zaorat iza berača koji ima sječku..Stavi ga na 14cola i ako onda neče moč zaoravat baci ga na otpad..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
eh...tu je neka caka na vogelu...njega bi trebalo riktati malo duže radi toga štopanja pa bi možda nekaj zboksal...stvarno neznam kaj mu je-nema pravila kod njega,štopa se i na provoj,drugoj,trećoj brazdi na pretplužnjakima...sakak-nakuplja malo po malo i onda začas imaš tri japanera kukurzinja iz sebe...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
BELEC7340 kaže:
eh...tu je neka caka na vogelu...njega bi trebalo riktati malo duže radi toga štopanja pa bi možda nekaj zboksal...stvarno neznam kaj mu je-nema pravila kod njega,štopa se i na provoj,drugoj,trećoj brazdi na pretplužnjakima...sakak-nakuplja malo po malo i onda začas imaš tri japanera kukurzinja iz sebe...
Da nejdu možda preplitko :scratch
Ovaj kolega kaj ima toga vogela 2×16 koliko mi priča da nema nikakve probleme s tim..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
mozda i nekad je preplitko...ali gle-2X16 lakše "guta" masu nego 2X12 tj. 3X12...osobno mislim da je to tak...!
 

Najnoviji postovi

Na vrh