• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Ma zanima me s čim ste to tak točno mjerili?
Zetor nemre postići više od 34km/h nikak z ovom getribom, makar i z gumama 16,9-34", i na iberturaži od oko 150 okretaja.
Tvoj Same je osjetno brži.

Možda se moogu složit s ovim..
Vozio sam se za jednim7340 al ima zadnje gume 30cola,pokazivalo mi brzinu 33-34km/h..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Te linije Major idu brže od obične linije i to sad i ja vidio i probao,susjed ima običnoga 6340 i nejde brzo ko od šogora 6340 Major a oba dva imaju iste gume 16.9-30
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Počela rasprava o brzini :lol:

Upravo izmjerio brzinu svog 5340 na punog gasu preko GPS-a, 29.5-30 km/h

Gume 16.9 34
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
STOP!!!!!

1.Razlike u getribma na serijama major definitivno ima...čul sem to nebrojeno puta i od servisera i od ljudi ovak...
2.Naravno da je Same Explorer III od ŠANANE brži...čemu rasprava uopće??
Same ima getribu o kakvoj Zetor more samo sanjati kaj se tiče brzine...
3.IDE KOLKO IDE, NEMA TU PUNO MUDRIJE...

i ajmo psst o brzini...neje vredno da se tu prepiremo i navlačimo...
kam bi stigli dok bi tu raspravljali kolko čij traktor ide...ovaj meri z biciklom,ovaj z autom,ovaj z radarom, ovaj z avionom, ovaj z gps-om, ovaj ovak,onak...moj je brži tvoj je brži...NEZAHVALNE RSPRAVE DEFINITIVNO...


ja sem navel podatak o brzini koju sem dobil tak da sem put od 1000 m (na magistrali ima udaljenost od "stupića" do "stupića") podjelil sa vremenskim razdobljem za koje sem tu relaciju prešel -tak sem dobil metre po sekundi, i onda sem to pomnožil sa 3,6 i dobil km/h!!
sad nek mi neko reće da to neje pravilno merenje...

v=s/t

v-brzina (metara po sekundi) (za rezultat u kilometar po satu množi sa sa 3,6)
s-put (metar)
t- vrijeme (sekunda)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
formula ti je dobra, brzina je pređeni put u određenom vremenu, a major je brži od običnog.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Dobar ti je nacin mjerenja, a na isti nacin funkcionira i gps mjerac.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
eto...i bilo je 37 i nekaj, a ja se malo razbahatil i zaokružil na 38!
eto, sva mudrija...
a dok smo ja i ŠANANA išli...oba dva smo terali na 2000 rpm, našelali ručni gas, on prvi a ja iza njega...i na nekih 500 metri ode on ispred mene, brži je definitivno...e sad za kolko, nek si računa Sv. Florijan ak ga zanima...

mario na kolko ti je pun gas?
pun gas je relativan pojam, on more biti 2100 rpm a more biti i 2600 na zetoru...a to su velike razlike
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Serije xx41 (super) imaju getribu koja postiže nazivnu brzinu od 40km/h i imaju prednje kočnice.
Serije Major imaju getribu limitiranu na 30km/h, s nazivnom veličinom guma, jer nemaju prednje kočnice. Ako ima razlika, to je u pojedninim brzinama, a ne u konačnoj brzini. Amen.
Točna brzina je onak kak je Mario rekel. S 16,9-34 može biti brži oko 7%, dakle oko 33.
Motori imaju nazivnu snagu na 2200 rpm, a regulatori im limitiraju brzinu na 2350...2375rpm.
Belec, mjeri na više od jednog kilometra, jer na 100m možeš pogriješiti za 2 sekunde, a to je 20%. Kad to odbiješ, onda si na mojim brojkama.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Serije xx41 (super) imaju getribu koja postiže nazivnu brzinu od 40km/h i imaju prednje kočnice.
Serije Major imaju getribu limitiranu na 30km/h, s nazivnom veličinom guma, jer nemaju prednje kočnice. Ako ima razlika, to je u pojedninim brzinama, a ne u konačnoj brzini. Amen.
Točna brzina je onak kak je Mario rekel. S 16,9-34 može biti brži oko 7%, dakle oko 33.
Motori imaju nazivnu snagu na 2200 rpm, a regulatori im limitiraju brzinu na 2350...2375rpm.
Belec, mjeri na više od jednog kilometra, jer na 100m možeš pogriješiti za 2 sekunde, a to je 20%. Kad to odbiješ, onda si na mojim brojkama.

točno, SUPER serija je predviđena za 40 km/h...MAJOR 30 km/h...ali da brojka malo varira

ako pogrešim za 2 sek nikak nemrem fulati 20%...naravno ako merim na 1000 m...
na 100 m meriti nema smisla...to nesem ni meril...
možda si malo zamenil brojke...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Serije xx41 (super) imaju getribu koja postiže nazivnu brzinu od 40km/h i imaju prednje kočnice.
Serije Major imaju getribu limitiranu na 30km/h, s nazivnom veličinom guma, jer nemaju prednje kočnice. Ako ima razlika, to je u pojedninim brzinama, a ne u konačnoj brzini. Amen.
Točna brzina je onak kak je Mario rekel. S 16,9-34 može biti brži oko 7%, dakle oko 33.
Motori imaju nazivnu snagu na 2200 rpm, a regulatori im limitiraju brzinu na 2350...2375rpm.
Belec, mjeri na više od jednog kilometra, jer na 100m možeš pogriješiti za 2 sekunde, a to je 20%. Kad to odbiješ, onda si na mojim brojkama.

točno, serija SUPER je predviđena za 40 km/h, dok je MAJOR za 30 km/h, ali te brojke variraju definitivno...

neznam kak si ti skuzil al ja nesem meril na 100 m, nego na 1000 m...
na 100 m meriti nema smisla...

uostalom tak svejedno, nevažno je to...IDE KOLKO IDE I TU JE KRAJ PRIČE...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
ja sem navel podatak o brzini koju sem dobil tak da sem put od 1000 m (na magistrali ima udaljenost od "stupića" do "stupića") podjelil sa vremenskim razdobljem za koje sem tu relaciju prešel -tak sem dobil metre po sekundi, i onda sem to pomnožil sa 3,6 i dobil km/h!!
sad nek mi neko reće da to neje pravilno merenje...

Pozz...
posto i mene zanimaju brzine traktora...vise zbog transporta i konacne brzine.. ukljuciti cu se u temu...matematicku..vjerojatno jer mi je to struka...:-D
Sto se tice tvojeg mjerenja ono je poprilicno tocno...u praksi cak i tocnije od mjerenja automobilskim ili ..inim km/h satom ako se pravilno izvede ili ako se malo drugacije provodi.Sve si lijepo objasnio sto se tice pretvaranja u jedinice vremena.
No,ipak tvoje mjerenje nije najtocnije , ili kako ti kazes, pravilno...
razlog je jednostavan..na 1000 m ne mozes apsolutno pravocrtano drzati usmjerenje prvih kotaca ...dakle uvijek ces malo skrenuti lijevo-desno i proci nesto duzi put od 1000m koliko je tocno izmjereno prilikom mjerenja udaljenosti na cesti.
Naravno..ovo bi moglo znaciti inzistiranje na tocnosti ili kako mi kazemo "cjepidlacenje",no kada se zaista mjeri max. ili neka brzina mora se uzeti u obzir vise nacina mjerenja i aritmeticka sredina je rezultat.
Sve ovo je nepotrebno za mjerenje brzine traktora,no ima entuzijasata (ukljucujuci i mene) koji su napravili pokuse koje si i ti napravio..i matematicki mjerenje udaljenosti u metrima po jedinici vremena sekunde je jedna od najtocnijih mjera.Kod gps-a postoje neka sitna odstupanja(definitivno zanemariva za ove brzine),no u pravilu mjeri tocnije vrijednosti od km/h satova na vozilima.
Kod ovako niskih brzina mislim da je sve to nepotrebno osim ako to netko zaista zeli znati (ponavljam i osobno sam to ucinio)...
No imate jos jednostavnijih sistema..sa obicnim cyclo metrom,najcesce koristenim na biciklima.
Unaprijed postoji algoritam tako da samo treba unijeti vanjski promjer gume i imati dva senzora (najcesce magneta) koji ce mjeriti brzinu m/s...To je pouzdanije od mjerenja na odredenu udaljenost jer mjeri stvarnu,sadasnju brzinu bez obzira da li vozilo skrece ili ne.
Vazno je sve to pravilno postaviti i tada vam je brzina zaista onakva kakvom se krecete...
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Koja je snaga 7340 na kardanu?

njegova snaga na kardanu je manja nego nazivna snaga motora
nisam siguran TOČNO, ali mislim da ima 70 ks na kardanu...

piše u katalogu, nemam ga trenutno...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
majstore,moze jedna slika tog reverzera u tvom 7340 ?
znam da ima mjenjač u sredini,i ne mogu si nigdje smjestit taj reverzer u glavi.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
majstore,moze jedna slika tog reverzera u tvom 7340 ?
znam da ima mjenjač u sredini,i ne mogu si nigdje smjestit taj reverzer u glavi.

oprosti Dino, nemrem trenutno, nema me doma a nema niti jednu sliku od reverzera!

ako znaš gdje je ručica za brze-spore brzine i ručica za brizne kardana E ONDA IZMEĐU JE REVERZER!
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
aha,ma uredu je.
e znam gdje je ta rucica,ali kad uhvatis vremena,volio bih jednu sliku iz kabine,onako kroz šiber,da se vidi sve,kao u katalogu ;).
 
Na vrh