• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
muhaničaru istina da riskiram ali broj obrtaja je dozvoljen do 2500 a meni je na 2350, uvrh glave 2400.... druga stvar je ta da u selu na jednom 6211 tvornički nije bilo a na mojem jeste šaraf....
A sa čim si mjeril broj obrtaja?
Šaraf je tvornički sigurno bil.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
A sa čim si mjeril broj obrtaja?
Šaraf je tvornički sigurno bil.

...nisam mjerio s ničim nego mi je jedan stručnjak za bosh pumpe i mehaničar za traktore rekao da ga ne forsiram previše jer se puma automatski zatvara na 2500 ako pređe ode pumpa,a na zetorovom satu piše dokle može ići..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Zetorovim satom ti mjeriš broj okretaja :scratch
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Zetorovim satom ti mjeriš broj okretaja :scratch

.hahaha.....dobra jalda....jeb** sat ko sat....da imam kako izmjerit kako treba sigurno bi izmjerio...ali imam neki orginal prospekat bez obzira na sat koliko mu je brzina u određenoj brzini i tomu slično...samo se šlepam na orginal sat....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
...nisam mjerio s ničim nego mi je jedan stručnjak za bosh pumpe i mehaničar za traktore rekao da ga ne forsiram previše jer se puma automatski zatvara na 2500 ako pređe ode pumpa,a na zetorovom satu piše dokle može ići..

Samo ti vjeruj ke ti oni govore, samo kad se bude klipnjača naluknul van kro blok motora da vidim i ulovi friški zrak onda budeš znao koliko se je i kak vrtela radilica... i onda bude
:vragek::vragek: pa budeš za tim bošistom i mehaničarom....:axe::axe:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
koliko ks ima zetor 5340 .. :drinkers:

Standard Calalog of Farm Tractors
Zetor 5340

1995 - 1997


Overview

Engine
Transmission
Dimensions
Photos



Production:
Manufacturer: Zetor
Factory: -unknown-
Total built: -unknown-
Original price (USD): -unknown-

Variants:
5320: 2WD
5340: 4WD

Zetor 5340 Engine:
Zetor 4-cyl diesel
full engine details ...

Capacity:
Fuel: -unknown-

3-Point Hitch:
Rear Type: II
Rear lift: 6,407 lbs [2906 kg]

Power Take-off (PTO):
Rear RPMs: 540/1000

Dimensions & Tires:
Wheelbase: 87.5 inches [222 cm]
Weight: 8,223 lbs [3729 kg]
Front tire: 11.2x24
Rear tire: 16.9x30
full dimensions and tires ...

5340 Serial Numbers:

- Serial numbers unknown -


Zetor 5340 Power:
PTO (claimed): 60 hp [44.7 kW]

Mechanical:
Chassis: 4x4 MFWD 4WD
Steering: hydrostatic power
Brakes: hydraulic dry disc
Cab: Cab standard with optional radio.



Hydraulics:
Type: -unknown-
Capacity: -unknown-
Pressure: 2,611 psi [180.0 bar]
Total flow: 10.6 gpm [40.1 lpm]

Electrical:
Ground: -unknown-
Charging system: alternator
Charging amps: 55

Page information:
Last update: July 1, 2010
Copyright: Copyright 2011 TractorData LLC
Contact: Peter@TractorData.com


Copyright 2000-2011 - TractorData LLC. Notice: Every attempt is made to ensure the data listed is accurate. However, differences between sources, incomplete listings, errors, and data entry mistakes do occur. Consult official literature from the manufacturer before attempting any service or repair.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
888
koliko ja znam PTO je snaga koju traktor daje na kardanu, Inače Zetor 5340 ima 63ks
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
@BELEC

Kako ti se "mali" ponasa sa sjetvenom linijom? prvenstveno mislim na nosenje..
jesi probao recimo psenicu sijat? da sijacica bude puna. vidim utege nemas naprijed. utovarivac je dovoljan?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
2,939
Kak se ponasa s utovarivačem? Mozes nosit bale bez utega otraga, mislim na mokre bale?
Koliko kg je uteg otraga?
 
Posljednje uređivanje:

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
691
@ tibor88
ide on sa sjetvenom linijom u ovoj kombinaciji kad je utovarivač gore sa 200kg sjemena kak oćeš...bez problema...
dok nema utovarivač, e to je zeznuto...transport otežan, rad na polju na ravnom ok, svaki breg i okretanje na nervanom terenu predstavlja problem...
velim, dok je utovarivač gore...deri kak oš...
ide on 38 km/h...evo zna kolega ŠANANA, njegov Same ga šiša dok ga navine na 2800 rpm...moj ide do 2300...
na 2000 rpm, kad su skupa paralelno, Same je..malo brži...

@ marko 93
1150 rs odradil...

@ mario
a čuj...da baš moraš pripeljati balu, nkj na kratko na ravnom terenu to ide ok... e ak oš nekam dalje, il npr tovarit (il delati s njim gde ti bitna brzina) e tu je uteg neophodan...bez utega ga oče malo zahititi, a čim ti to dela odma to neje to...mora on biti stabilan i TU JE KRAJ PRIČE!
uteg je 870 kg taj na slici....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Nemoj samo počinjati priču o brzinama na cesti ...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nemoj samo počinjati priču o brzinama na cesti ...

Nerazmem te Zj...

Kak veli kolega, Same pri 2700 okr ide 42 kmh, a njegov 7340 je malo sporiji, sprobali smo to več ohoho puta :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,218
Ma zanima me s čim ste to tak točno mjerili?
Zetor nemre postići više od 34km/h nikak z ovom getribom, makar i z gumama 16,9-34", i na iberturaži od oko 150 okretaja.
Tvoj Same je osjetno brži.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ak voze usporedo jedan s drugim ili jedan iza drugog, onda jedino moze znaciti da je same sporiji nego sto to pise na njegovom pokazivacu brzine, ili je zekan zbilja brzi nego sto mislis...

549 je mjeren i policijskim radarom, i one table sto vise po cesti i mjereno s dva auta, i prazan je isao 38-40 km/h. Max okretaji po njegovom satu su 2250 kao sto i trebaju biti...

tako da... lako moguce da i zetor ide malo brze, zasto ne?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma zanima me s čim ste to tak točno mjerili?
Zetor nemre postići više od 34km/h nikak z ovom getribom, makar i z gumama 16,9-34", i na iberturaži od oko 150 okretaja.
Tvoj Same je osjetno brži.

Ja sam imao Vivax GPS uređaj u krilu i Same mi pri 2700 okr ide točno 42 kmh, a kolega Belec je bio osjetno sporiji, morat ču ja i njemu izmjeriti brzinu gps-om.
 
Na vrh