• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor 7340 Major

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Tebi je baš zabavno. Ti se dopisuješ sam sa sobom i jadaš se sam sebi :lol: :lol: :lol:
Ali barem znaš da se sa pametnim čovjekom spominjaš ;)
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
muhanicar kaže:
Tebi je baš zabavno. Ti se dopisuješ sam sa sobom i jadaš se sam sebi :lol: :lol: :lol:
Ali barem znaš da se sa pametnim čovjekom spominjaš ;)


...jbg nisam se ja stalno zafrkavo sa mjenjačem...bio novi pripremio 12 jutara za kukuruz i onda je nešta malo nekad zakrči ali ima mlađeg brata koji je ono maher za pokidat..i nakovanj bi pokido da može....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
Ruddy, aj mi reci, jel znaš možda šta je taj uvezao taj traktor, kakva je bila procedura sa uvozom i kolko je to ispalo negdje?
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Zetorboy kaže:
Ruddy, aj mi reci, jel znaš možda šta je taj uvezao taj traktor, kakva je bila procedura sa uvozom i kolko je to ispalo negdje?


...traktor je košto oko 14000 eura plus naša carina,mislim ništa komplicirano,kupio traktor u mađarskoj i kad će ga prevest preko naše granice,moro je platit baš na graničnom prijelazu taj pdv od 22%...to ti je najbolje ako imaš kakvog kolegu policajca ili rođaka koji radi na carini da ti on to bolje pojasni,misli da ide isto kao i sa autom,kupio si auto sve je normalno ,ali kad ga želiš prevest na sebe moraš platit uvoznu carinu...kad budem sazno neke veće informacije javit ću ti sve detalje...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
ma i to staviš isto nekakvu nerealnu cijenu, isto kao i kad kupuješ rabljni auto, pa platiš onih 5% na tu sumu.. Aj se raspitaj pa mi javiš. Hvala unaprijed!!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
ma to i je, najbolje otići na carinu reči konkretno o čemu se radi, i kakva je procedura i dal se to isplati sve. hvala!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Bilo je već pisanja o uvozu.
Ukratko, za strojeve porijeklom iz EZ se ne plaća carina, već samo PDV.
No, prije samog uvoza treba provjeriti jeli moguće traktor homologirati na Agronomskom fakultetu.
Račun može biti manji od plaćenoga, možete traktor i stvarno platiti 500€, no nemojte se zavaravati o smiješnim ciframa na računu za carinsku osnovicu. I za traktore postoje tablice vrijednosti baš kak i za aute.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Pozdrav!

Mene zanima kod ovog traktora...7340 turbo sa 80-tak ks ako sam se dobro informirao,kolika je najveca brzina tog zetora?Gledao sam na netu oglase i redovito ljudi koji ga prodaju pisu da im je brzina 40km/h.No negdje na forumu ovdje sam procitao da serija 3 ima najvecu brzinu 30 km/h.
Ako netko ima korisne linkove zetora,starih i novih, sa max.brzinom, rasporedomo brzina, mjenjacem i sl. molio bi da stavi ovdje jer me to zanima.
Zelim sakupiti sto vise informacija o njemu,pa zato pitam ovako iz prve ruke...mozda netko tko je vlasnik i sl.
Hvala
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Mister No kaže:
Pozdrav!

Mene zanima kod ovog traktora...7340 turbo sa 80-tak ks ako sam se dobro informirao,kolika je najveca brzina tog zetora?Gledao sam na netu oglase i redovito ljudi koji ga prodaju pisu da im je brzina 40km/h.No negdje na forumu ovdje sam procitao da serija 3 ima najvecu brzinu 30 km/h.
Ako netko ima korisne linkove zetora,starih i novih, sa max.brzinom, rasporedomo brzina, mjenjacem i sl. molio bi da stavi ovdje jer me to zanima.
Zelim sakupiti sto vise informacija o njemu,pa zato pitam ovako iz prve ruke...mozda netko tko je vlasnik i sl.
Hvala

...stari majori su iši do 30 km,a na novima je šarafom blokiran na 30 koju sam ja skinio i ide 36, a autom nisma mjerio...mjenjač je standardni 10-2,a moćže se tražiti sa mehaničkim reverzorom 10-10...ta serija se više ne proizvodi...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Ruddy kaže:
...stari majori su iši do 30 km,a na novima je šarafom blokiran na 30 koju sam ja skinio i ide 36, a autom nisma mjerio...mjenjač je standardni 10-2,a moćže se tražiti sa mehaničkim reverzorom 10-10...ta serija se više ne proizvodi...

od kada do kada su "stari" proizvedeni?a od kada novi? moram malo daviti :D
svida mi se taj traktor,mnogi kazu da je ok,no zanima me upravo i ta brzina zbog transporta...
36 km/h je vec ok..kako si to onda izmjerio?
nadam se da taj saraf nije komplicirano za skinuti...ne znam niti sto blokira uopce..
moj jedan prijatelj ima renaulta iz 91 godine oznake 90- nesto ,nekih 90 ks(moja procjena)..nasao sam samo 72 ks na netu za sada...i isto kaze da mu je blokirana zadnja brzina jer je navodno ogranicenje u francuskoj 50km/h za traktore...nesto isto treba skinuti,ali njemu se to nece :D ,no vidim da mu je ok jer u transportu je brz...
da li su svi ti zetori 7340 major ili ima i starijih verzija nekog drugog naziva...recimo samo 7340 i sl...pitam jer ocito su onda oglasi netocni s obzirom na taj podatak...max.brzine..
mjenjac je ok...10 brzina je sasvim dovoljno za moje potrebe...
Ima li neki zetor stariji koji ide 40km/h ili neke slicne brzine?
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Mister No kaže:
Ruddy kaže:
...stari majori su iši do 30 km,a na novima je šarafom blokiran na 30 koju sam ja skinio i ide 36, a autom nisma mjerio...mjenjač je standardni 10-2,a moćže se tražiti sa mehaničkim reverzorom 10-10...ta serija se više ne proizvodi...

od kada do kada su "stari" proizvedeni?a od kada novi? moram malo daviti :D
svida mi se taj traktor,mnogi kazu da je ok,no zanima me upravo i ta brzina zbog transporta...
36 km/h je vec ok..kako si to onda izmjerio?
nadam se da taj saraf nije komplicirano za skinuti...ne znam niti sto blokira uopce..
moj jedan prijatelj ima renaulta iz 91 godine oznake 90- nesto ,nekih 90 ks(moja procjena)..nasao sam samo 72 ks na netu za sada...i isto kaze da mu je blokirana zadnja brzina jer je navodno ogranicenje u francuskoj 50km/h za traktore...nesto isto treba skinuti,ali njemu se to nece :D ,no vidim da mu je ok jer u transportu je brz...
da li su svi ti zetori 7340 major ili ima i starijih verzija nekog drugog naziva...recimo samo 7340 i sl...pitam jer ocito su onda oglasi netocni s obzirom na taj podatak...max.brzine..
mjenjac je ok...10 brzina je sasvim dovoljno za moje potrebe...
Ima li neki zetor stariji koji ide 40km/h ili neke slicne brzine?

službeno je počet radit od 93 ali je tek 96 ili 98 dobio naziv major,a nova se serija radi od 2002 ova sa zaobljenom haubom,što se šarafa tiće nije nikakav problem to je ključić 8-10,ubacit ću sliku, oznake ti idu od 3320-3340 (3 klipa cca 50 ks) do 7320-7340 (4 klipa 80 ks turbo)...svi se tuže na tu seriju da je sranje kao i ja na svojeg 4320, provjeri seriju 4321-7341....
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,689
đabe ti cijena povoljnih dijelova ako kupiš u startu šta nevalja, kao ja svog 4320 straog 4 godine kojeg sam se riješio. ako uzimaš, uzmi kockaša do 2000 g. imao sam 3320 iz 96 kojeg sam mjenjao za novog 4320 iz 2006. razlika u samoj obradi i kvaliteti prijašnjih kockaša i ovih zaobljenih je da glava boli, stariji su imali više finesa i korisnih stvari šta ovi novi nemaju i bolje su im riješena bila mnoga pitanja , a i ovaj novi je živa plastika.
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Zetorboy kaže:
đabe ti cijena povoljnih dijelova ako kupiš u startu šta nevalja, kao ja svog 4320 straog 4 godine kojeg sam se riješio. ako uzimaš, uzmi kockaša do 2000 g. imao sam 3320 iz 96 kojeg sam mjenjao za novog 4320 iz 2006. razlika u samoj obradi i kvaliteti prijašnjih kockaša i ovih zaobljenih je da glava boli, stariji su imali više finesa i korisnih stvari šta ovi novi nemaju i bolje su im riješena bila mnoga pitanja , a i ovaj novi je živa plastika.

...ja danas skinio ponovo hladnjak i idem ga krpat po neznam koji put...sada sam našo pravog majstora ako ga on ne uspije sredit neznam tko će....a ovo je to novo gov*o od zetora majora model 4320 http://www.youtube.com/watch?v=sPZ607vIxtk
http://www.youtube.com/watch?v=FEnQ7IiGiPY
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
...pričo sam sa starim i dogovorili smo čim 4320 otplatimo prodat ćemo ga a ostavit starog zetora 6211 kojem je riknuo sat prije 7 godina i sat je stao na 9500 radni sati bez generalke i mijenjanja zupčanika i rekli smo da ćemo možda preći na klaasa i možda ćak na new holland ili case....
 

Najnoviji postovi

Na vrh