• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imate li upustvo i slike mjenjača kako se sastavlja, u planu sam da rastavim mjenjač pa mi svaka pomoć dobro došla
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako nemas iskustva nemoj sam da rastavljas mjenjac.Mozemo ti pomoci al trebalo bi stotinjak stranica da napisemo za taj poduhvat....
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
počeo mi se mjenjač zaglavljivati i povremeno čudno zujati i slabo mi šalta a i hidraulika popušt pa da se pripremim ,a kod nas nema pravog majstora za zetore koji ima iskustvo u popravkama tako da se na vrijeme pripremim a i ja se dosta upuštam u popravke trebaju mi slike sklopova one gornje i donje osovine sa redoslijedom postavljanja dijelova na njih , komšja je svoga zetora rasklopio svi majstori do sada što su mu rasklapali nisu mogli napraviti mjenjač da radi ispravno, na forumu ima dobrih majstora i voljnih za pomoć pa da i ja pomognem svom komšiji a meni će dobro doći kad budem radio svoga
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
imate li upustvo i slike mjenjača kako se sastavlja, u planu sam da rastavim mjenjač pa mi svaka pomoć dobro došla

Ja imam onaj Zetorov katalog sa slikama sklopova. Katalog je u ZIP formatu. Ako ti to šta može pomoći, pošalji mi email adresu na pp da ti mogu poslati.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo par slika kako to izgleda za pocetak.
i01236.jpg

i01229.jpg

i01285.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Uh, kad ovo vidim smuči mi se!! :icon_toilet:
Mrzim šerafanje!! :mur: :mur:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
danas mi se ponovo zaglavio mjenjač ostao mi u prvoj i drugoj brzini i teže šalta nego ranije može li se s vana podesiti da lakše ide u brzine na onim gore šarafićima
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ne možeš podesiti, osim ako se nisu odvrnuli onda ih možeš dotegnuti. A najbolje bi bilo da ih sve zamjeniš ili barem ta dva od I-R i II-III. A mogu ti poslužiti i od Ursusa ako je neko skinuo tj. mijenjao. Naime, Ursus-ovi su malo duži i kad se potroše taman pašu na Zatora.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ja najviše sumnjam na ove šarafiće jer se problem javlja na nizbrdici pa mislim da silom gravitacije poluga od I i R ode naprijed i dolazi do zaglavljivanja mjenjača
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zamjeni ih, to barem nije skupo a nije ni teško. Stari odvrni i baci, novi stavi i zategni i gotovo. Sve to je minut posla, jedino što moraš skinuti pod, pa ako imaš kabinu tu ima malo posla.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
danas mi se ponovo zaglavio mjenjač ostao mi u prvoj i drugoj brzini i teže šalta nego ranije može li se s vana podesiti da lakše ide u brzine na onim gore šarafićima

Ako se tesko salta to novi utvrdivaci nece rjesit,eventualno mozes popustat te stare i isprobavat jel ce ici sto lakse,ako ce ici lakse,mozes podmetnut plocice ispod njih i stegnut.
Ako ti se mjesaju brzine cesto,dosta ljudi veli da je najbolje rjesenje navarit "bradavice" na klizne poluge i nece bjezat sam u brzinu u koju ne zelis,mjesat.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
rastavljen mjenjač kod komšije, treba nam šema sastavljanja ona dva snopa zupčanika najveća je nedoumica oko podloški svaka pomoć je dobro došla
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ja sam isto tako rasklapo na rakovici mjenjac al samo gornjio dio zbog promjene nekog lezaja nista komplikovano i nisam slago na sipku vec jedno na drugo i posle sa strane kad nije moglo vise u visinu e kasnije muke kad dodje iz ruke u ruku kako je bilo i na koju stranu okrenuto.3 puta sam dolazio do dijela kad trebam vracat suhu komoru kad ima podloska neka ili nesto nije okrenuto kako treba pa ne pase dobro. Od tad sto god rasklapam prvo slikam i opet slazem i lagano :)
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ništa od onog linka
problem je što je ranije rasklapano pa sumnjamo da nije tad sklopljeno kako treba takoda je stalno imao problema oko ibacivanj pogonskog vratila, zakivanje mjenjača te miješanje brzina
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Koje konkretno te podloske zanimaju.Zetor nema kljuceve za zakivanje brzina.Ipak ima rjesenje i za taj problem.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
one podloške -odstojnici izgleda da je to pomiješano imate li onaj sklop na osovinama u dijelovima (gornji i donji)
koji je lijek za zakivanje mjenjaća
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Sličan link je i moj bil, trebalo se samo malo potruditi :icon_wink:
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
hvala svima na pomoći probaću jer nisam do sada skidao ove stvari sa interneta, potražit ću pomoć
 

Najnoviji postovi

Na vrh