• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja sam mislil da je taj davač impulsa al je đubre užasno skupo,pa reko možda je do kojeg kontakta?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
možda mu davać impulsa na radilici nevalja, tak je bilo mom frendu na 3320 isto. Jel na 7745 isto elektronski sat?
Kupio je i taj davač novi,ja sam to nazvao pinjon...
Dakle sve je novo osim žica za struju,one su ostale stare..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Vjerovatno je negdje loš kontakt zbog korozije. Nek pažljivo pregleda sve spojeve žica i pošprica ih sa WD-om.

Spojiš povratnu žicu iz davača .
Izgleda da nije kazaljka zaglavila jer kad lupkam prstom po staklu ona se malo miče. Tako da je kvar najvjerovatnije negdje u "satu".
E sad šta raditi? :icon_scratch:
Ne kupuje mi se novi, vjerovatno je skup k'o da je pozlaćen. :icon_evil:
A druga stvar je ta što brojač motor časova na novom satu kreće od: 0000,00 a na traktoru već imam nešto preko 3800,00 sati.
Ostaje jedino da ga pokušam otvoriti pa onda lemilicu i unimer u šake i vidjeti šta se može učiniti... :icon_blackeye:
I hoće li biti :icon_super: ili :mur:
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sad sve ovisi o sreći ako kupiš novi sat mogu se na brojčaniku podesiti koliko hoćeš sati ili da ako ne uspije popravak odneseš u tahograf servis .
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Nije ti on problem za raskopat, a ni unutra nemaš bog zna šta za viditi zavojnicu i jedan kao feder šta pokreče kazaljku i mali el.motorić šta okreče zvijezdice na brojčaniku radnih sati., Jedino kad ga raskopaš, možeš ga direkt spojiti na đek od traktora i viditi šta se dešava unutra.. Imam ja negdje sliku raskopanog, pa ti stavim ak te zanima šta ima unutra, a novi sat šta pokazuje do 35km/h i šta ima đek sa 3 ulaza ti dođe oko 800-900 kn
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam problem sa brojačem radnih sati neradi, kazaljka za broj obrtaja mi radi, kako riješiti problem?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam li mogućnosti popraviti ga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivek32

Novi član
Tu od
12 Stu 2013
Poruka
23
Pozdrav susjed me pitao dali na njegovu prednju felgu od 7745 ide 12 cola sad dakle ima 11 ako tko zna ...

straznje su mu 34 cola 16-ke
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Idu 12-ke, kod mene na 7745 su zadnje 16.9/34 i prednje su 12"
 

Sany

Novi član
Tu od
4 Pro 2013
Poruka
6
ljudi znal ko zasto iskace mali mjenjac u zetora 7745,znaci kad ides pod gasom ne iskace kad pustis na leru iskoci...i znali neko kolko od prilike kosta poprawak :icon_sad:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Najvjerojatnije treba zamjeniti utvrđivač brzina.
20 kuna košta
 

Sany

Novi član
Tu od
4 Pro 2013
Poruka
6
a dali treba rasklapati mjenjac ili to moze samo onako oozgo:icon_neutral:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Netreba nista rasklapati.Treba ti kljuc 17....Mislim za zamjenu utvrđivača brzina...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Moraš prvo skloniti limeni pod da bi mogao prići do tih vijaka.
 

Sany

Novi član
Tu od
4 Pro 2013
Poruka
6
ljudi znal neko sta moze biti u pitanju
falilo mi ulja u mjenjacu
donasuo nekih 5 litara
znaci do maximuma
i sad mi izbacuje dosta ulja tacno ispod sjedista
nmg nikako da widim odakle dolazi
jel neko imo nesto slicno :(sweat):
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
jel ulje na 7745 sve isto u mjenjaču, hidrauliki i difercijalu, samo u reduktorima iza odvojeno, na rupi sad kad sam prao kirherom iscurilo malo ulja, vjerovatno je prije bilo zaštopano, a samo na ljevoj strani, a i taj kotač slabije koči evo ova rupa lijevo od klina za kuku,
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na tu rupu moze da curi ulje iz mjenjaca i iz reduktora.Uglavnom najcesce curi ulje iz kocnica ako procuri cilindar na tocku...
 

Najnoviji postovi

Na vrh