• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Haha, a vjerujem da bi se iz njem ili ceske to dalo nabaviti, sjest u kombi i dovest, vidio sam na bosanskim oglasima 1500 eura npr komplet sa felgama i svime, samo je pitanje u kakvom je stanju i sta je unutra.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ima li ko kočioni disk od zetora 7745 1990 gp. kod mene se jedna strana diska skroz poderala jer se mi je došlo do pucanja obloge na kočionoj lameli te je ista poderala jedanu stranu diska
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se nebi mogel taj dist potokarit i samo stavis nove plocice.
Al si pogle i drugi disk da ti nije i on poderan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
To ti je najpametnije novo kupiti jer se poderu i utori za kuglice ......
Možeš potokariti, kak veli Oficir, ali moraš znati kaj sve treba potokariti. Samo ploče nije dovoljno.

Nije to baš mali posel za raskapati svaki čas.

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kakve pločice oficir ? Diskova ima oko 200 kn komad ima i obloga ali kako ti poslati možda i kod vas netko drži djelove .
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
šta treba ioš otokariti na diskovima, kod mene je samo jedna strana poderana i to oko 5 mm , ako ima ko da mi proda , to mi je naj lakše rješenje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Diskovi su ti ovo kaj izgleda kao lamela a ploče gdje idu kuglice sve to ima za kupiti za diskove (lamele) može se kupiti i samo obloge .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
šta treba ioš otokariti na diskovima, kod mene je samo jedna strana poderana i to oko 5 mm
Jel kod tebe poderan disk ili ploče?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega to je ploča može se tokariti ali utvrdi razlog zbog čega je poderan ako su loši dosjedi kuglica bolje kupit novi .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Diskovi se poderu kad se raspanu lamele.Metal struze od metal.Kad bilo disk ili plocu moras znati koliko je ukupno skinuto materijala.Toliko treba skinuti i nasjed zavrsne ploce zbog zazora.Na slici se vidi poderan disk i rasuta lamela.



Uploaded with ImageShack.us
nbyg.jpg

ii19.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Imam problem sa pokazivačem broja obrtaja. Naime brojač motor-časova radi normalno dok se kazaljka pokazivača broja obrtaja ne miče. Dali je moguće da je kvar negdje, da tako kažem, vani ili je možda unutra u samom pokazivaču?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Isti je davać za okretaje i brojke tako da je problem sat ako zašteka kazaljka probaj na krako spojit sa 12 volti možda trzne kazaljka ako se trzne bude radila nekoliko puta uspjelo .
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koju žicu da spojim na +12 V? :icon_scratch: Bojim se da ne pogrešim pa da joj to bude poslednji trzaj! :(rofl):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni ne rade časovi dok kazaljka radi,al kad se dobro ugrije kazaljka pomahnita,jel možda otišo onaj dio kod remenice?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Imam problem sa pokazivačem broja obrtaja. Naime brojač motor-časova radi normalno dok se kazaljka pokazivača broja obrtaja ne miče. Dali je moguće da je kvar negdje, da tako kažem, vani ili je možda unutra u samom pokazivaču?
Isti problem ima kolega na Zetoru 10540..
Kupio je novi sat i novi pinjoj,i dalje mu obrtaji ne rade dobro a radni sati idu dobro..
Obrtaji se dignu tek kad dade više od pola gasa na traktoru a prije kazaljka stoji dolje..
Nema sajlu več žice idu iz pinjona van,kaj bi tu bio problem???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koju žicu da spojim na +12 V? :icon_scratch: Bojim se da ne pogrešim pa da joj to bude poslednji trzaj! :(rofl):

Spojiš povratnu žicu iz davača .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Isti problem ima kolega na Zetoru 10540..
Kupio je novi sat i novi pinjoj,i dalje mu obrtaji ne rade dobro a radni sati idu dobro..
Obrtaji se dignu tek kad dade više od pola gasa na traktoru a prije kazaljka stoji dolje..
Nema sajlu več žice idu iz pinjona van,kaj bi tu bio problem???

možda mu davać impulsa na radilici nevalja, tak je bilo mom frendu na 3320 isto. Jel na 7745 isto elektronski sat?
 

Najnoviji postovi

Na vrh