• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje ti pusta na dijelu crveni oznacenim.To ces vidjeti kad skines razvodnik.Da bi dosao do o-ringa je vec problem.Trebas rastaviti razvodnik(orbitol).Kad skines razvodnik uslikaj ga isto ovako kao na slici i onda cemo vidjeti kako ces rijesiti problem.



Uploaded with ImageShack.us
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
jeli potrebno odviti samo četiri imbus vijka da bih skinuo razvodnik ili moram skidati i volan pa onda razvodnik, dali treba skidati ona crijeva za dovod ulja da bih ovo sve uradio
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
jeli potrebno odviti samo četiri imbus vijka da bih skinuo razvodnik ili moram skidati i volan pa onda razvodnik, dali treba skidati ona crijeva za dovod ulja da bih ovo sve uradio

to bi ti bilo najpametnije da nediraš ništa ako ne curi jako.. ako se raspe, ni dragi bog ga ne sastavi više... .. Tak su meni bar savjetovali tu na forumu :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ulje ti pusta na dijelu crveni oznacenim.To ces vidjeti kad skines razvodnik.Da bi dosao do o-ringa je vec problem.Trebas rastaviti razvodnik(orbitol).Kad skines razvodnik uslikaj ga isto ovako kao na slici i onda cemo vidjeti kako ces rijesiti problem.



Uploaded with ImageShack.us

Ako malo pušta možda bolje ne dirati jer pušta kad dobije lufta jer o ring služi da ni ide smeće prema nutra ne dihta pritisak kad propusti jače treba strojna obrada meni radio ČAVKA 3 glave bilo ok .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
jeli potrebno odviti samo četiri imbus vijka da bih skinuo razvodnik ili moram skidati i volan pa onda razvodnik, dali treba skidati ona crijeva za dovod ulja da bih ovo sve uradio
Treba skinuti crijeva (pobilježi ih da ti bu lakše sastaviti) i ona 4 imbusa.
Izvučeš ga prema dole i izvadiš van.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Treba skinuti crijeva (pobilježi ih da ti bu lakše sastaviti) i ona 4 imbusa.
Izvučeš ga prema dole i izvadiš van.

ovi gore me uplašiše da je dosta komplikovano ovo rastavljanje , šta ti misliš ,smijemo li se upustiti u ovu avanturu jer ulje ne izlazi puno mada ne volim vidjeti da je masno na ovim spojevima . moje dosadašnje iskustvo sa vama prilikom rasklapanja i dovođenja u red ranijih kvarova je zaista uspješno bilo . pozzz
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Gle, ja znam da ja to znam rastepsti i sastaviti, a za tebe nemogu reči koji je tvoj domet.

Ja da sam na tvojem mjestu bi to skinul dole, poslikal i onda metnul ovde.
Ja i Lisnik bi sigurno probali pomoči, a na tebi je da se odlučiš dal se buš u to upustil ili ne.
Ako misliš da neznaš, lako skinuto odneseš nekom za koga znaš da zna.

Ako je gore semering nebi smjelo biti problema, a ako je O-ring onda je mrvicu kompliciranije jer treba sve širom. Ovak napamet neznam kaj je gore.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ipak ću da skinem i poslikam nadam se uz vašu pomoć kao i do sad, uspješno i da završim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Ajde skini.
I ja se nadam da bude uspješno.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kad skines orbitol najvaznije je prije ikakvog rastavljanja da oznacis tacan polozaj dijelova koji su spojeni vijcima.Napravis tanku liniju fleksom ili kirnerujes(otackas) dijelove slicno kao na slici.
dsc04348un.jpg


Na ovoj slici su ti svi dijelovi orbitola koji moraju kako ih skines da se i tako vrate nazad bez nabijanja cekicem.
dsc04197i.jpg


Bez daljnjih uputa neradi nista ako hoces da taj posao odradis sam.Kao sto Muhanicar rece pomoci cemo ti koliko mozemo rijecima i slikom.
Ima tu jos i kuglica koju onaj ko se nerazumije lako izgubi ili mu ode u kanale gdje nebi smjela otici,Ima tu i ufazivanja.
Ipak ti odlucujes da li ces da to radis sam.
 
Posljednje uređivanje:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ova postupnost što si ti prikazao lisnik zaista djeluje dobro objašnjeno i prikazano, hvala ti na pomoći
evo slike
picture.php

šta dalje
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
jel se sad vidi?
ovo je njegova slika.




Uploaded with ImageShack.us[/QUOTE

Koliko se vidi tu je semering.Obrisi ga krpom i ako imaju napiisane mjere na njemu zapisi ih.Poslije neces morati mjeriti.Sraufcigerom iscupaj semering.Kupi novi.Postavi i to je to.Nemoras nista drugo rastavljati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Tak se i meni čini da je gore semering, ali mogel si to prije slikanja malo i oprati pa bi lakše skužili. Meni onak sa slike čak izgleda ko da je naopačke okrenut.

Nego daj ti prije nego buš vadil semering van izmjeri osovinu da nebi bilo da je col, a nema ga za kupiti, a ti starog uništiš prilikom vađenja.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
svakako ću poslušati vaš savjet, to ću prvo ujutro da uradim pa vam javim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
svakako ću poslušati vaš savjet, to ću prvo ujutro da uradim pa vam javim
Tebe bi bilo lako na tanki led navesti, svaku, ali baš svaku poslušaš :icon_wink::icon_wink:
 

Najnoviji postovi

Na vrh