• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
dali je moguće da je do ostale instalacije ili su ovo simptomi dotrajalosti AC pumpe

nije, ebe te neš sitno. meni ti je znalo biti d anije htio upaliti nakon 10 minuta stajanja dok ga ne nadrukaš ručno, bila je na kraju greška u ac pumpi u onom širokom šerafu ispod pumpe šta služi da rastavš pumpu, tj da dođeš do onih ventilića unutra. na tom šerafu ima jedna mala gumica i ona je dotrajala i tu je vukao zrak i mješao ga, kak sam ju promjenio, više nije bilo problema. A da stvar bude veća, zamjensku pumpu šta sam kupio, ista se stvar dešavala, samo nisam znao u čem je bilo problem. Kvar sam riješio na staroj orginalnoj pumpi, a ova mi sad ostala za rezervu. probaj to odšerafiti i promjeniti to, pa budeš vidio.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
poz. svima. dešava mi se u zadnje vrijeme kad ugasim traktor i nakon dužeg vremena kad ga ponovo hoću upaliti dugo vergla , skonto sam da se vrati gorivo iz boš pumpe pa ga nadrukam sa ac pumpom i onda odmah upali, zašto mise gorivo vraća a ima nepovratni ventil kod rezervoara zašto mi se ovo nije ranije javljalo, da napomenem majstor mi je skidao sve od goriva (pumpu,rezervoar crijeva ,dizne)

Provjeri ventil na povratu goriva.To ti je iza PVP vijak preko kojeg se vraca visak goriva u rezervoar.
Ako ti je taj nepovratni ventil kojeg imas kod rezervoara ispravan onda nemoze se gorivo vratiti nazad .Jedino ako ti ac pumpa pusta gorivo van.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
nije, ebe te neš sitno. meni ti je znalo biti d anije htio upaliti nakon 10 minuta stajanja dok ga ne nadrukaš ručno, bila je na kraju greška u ac pumpi u onom širokom šerafu ispod pumpe šta služi da rastavš pumpu, tj da dođeš do onih ventilića unutra. na tom šerafu ima jedna mala gumica i ona je dotrajala i tu je vukao zrak i mješao ga, kak sam ju promjenio, više nije bilo problema. A da stvar bude veća, zamjensku pumpu šta sam kupio, ista se stvar dešavala, samo nisam znao u čem je bilo problem. Kvar sam riješio na staroj orginalnoj pumpi, a ova mi sad ostala za rezervu. probaj to odšerafiti i promjeniti to, pa budeš vidio.
Provjeri ventil na povratu goriva.To ti je iza PVP vijak preko kojeg se vraca visak goriva u rezervoar.
Ako ti je taj nepovratni ventil kojeg imas kod rezervoara ispravan onda nemoze se gorivo vratiti nazad .Jedino ako ti ac pumpa pusta gorivo van.

kod mene takođe nekad nakon 10 minuta vrati gorivo u rezervoar ,a nekad neće ni nakon dva dana stajanja vratiti gorivo već odmah upali
AC pumpa mi ne pušta gorivo kad je zavrnuta, hoće kap dvije pustiti kad drukam
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
danas u toku reda traktora, poće mi se motor gasiti, ja na gas , on ništa ugasi se traktor , ponovo da ga upalim on neće , siđem pogledam AC pumpu kad ona prazna ,ponovo nadrukam tek onda upali i onda radi bez problema jedno vrijeme kad opet se u toku dana to se ponovi dva tri puta, šta da radim
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
danas u toku reda traktora, poće mi se motor gasiti, ja na gas , on ništa ugasi se traktor , ponovo da ga upalim on neće , siđem pogledam AC pumpu kad ona prazna ,ponovo nadrukam tek onda upali i onda radi bez problema jedno vrijeme kad opet se u toku dana to se ponovi dva tri puta, šta da radim

Jesil mu odskora cistio sistem od goriva, ili barem ispuhao zrakom.. Moze se desiti da je povukao taloga pa malo ti pravi probleme..Provom prilikom to uradi i trebalo bi da krene nabolje :supz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
danas u toku reda traktora, poće mi se motor gasiti, ja na gas , on ništa ugasi se traktor , ponovo da ga upalim on neće , siđem pogledam AC pumpu kad ona prazna ,ponovo nadrukam tek onda upali i onda radi bez problema jedno vrijeme kad opet se u toku dana to se ponovi dva tri puta, šta da radim
Da nije poglodano dovodno crijevo koje ide od rezervara prema AC pumpi
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Da nije poglodano dovodno crijevo koje ide od rezervara prema AC pumpi

nije poglodano novo je, primijetio sam da mi malo pušta na dovodu goriva u AC pumpu pa ću morati da mijenjam metalno oko što prolazi kroz njeg vijak 12 mm šuplji , izgleda da je mehaničar to previše pritegao i sve navoje i cijevi poremetio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
nije poglodano novo je, primijetio sam da mi malo pušta na dovodu goriva u AC pumpu pa ću morati da mijenjam metalno oko što prolazi kroz njeg vijak 12 mm šuplji , izgleda da je mehaničar to previše pritegao i sve navoje i cijevi poremetio
Da nije možda 14 mm?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
na volanu mi kapa ulje i to na gornjem dijelu , zanima me kako da otvorim volan i na što da posvetim pažnju prilikom rastavljanja mogu li šta da pokvarim
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kolega Muhaničar pita preko slike koja je vrsta volana gore, dali servo (ovakav sa slike) ili hidraulični volan, da bi ti mogao dalje pomoći!?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Znači na orbitrolu.
Gore ima kojekakvih vrsta brvljenja, semering, O-ring ........... ovisno o proizvođaču, a takva je situacija i sa rastavljanjem istog.
Pročitaj sa njega čiji je.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kod mene je hidraulični volan, nije ovakav kao na slici od kolege muhanicara
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
na volanu mi kapa ulje i to na gornjem dijelu , zanima me kako da otvorim volan i na što da posvetim pažnju prilikom rastavljanja mogu li šta da pokvarim

Možeš puno toga da pokvariš i ako neznaš ili nisi siguran šta treba da radiš onda je najbolje da to prepustiš mehaničaru. Tako ćeš sigurno proći jeftinije nego da to sam rastavljaš.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
evo slike nisam znao naći nikakvu oznaku
picture.php
picture.php
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,231
Skini ju dole (ova 4 imbusa) pa slikni onda.
Mislim da je na toj semering.
 

Najnoviji postovi

Na vrh