• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZETOR 7745

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kuglice nevjerujem da imas za kupiti u trgovini.Mjere je lako skontati.Izmjeris rupice u koje idu kuglice i to je to.Zatim malo potrazis starih kuglicni lezajeva koji imaju tu debljinu kuglica. Mislim da su mjere male kuglice(3komada) 5mm i ta veca je 10mm Presjeces ih i povadis kuglice.Mene zanima kako je opruga bila unutra kad nema kuglica.Njihova uloga je da kad pomjeris polugu za kipanje u polozaj za spustanje(prema dole)da i ostane u tom polozaju.Dobro pregledaj unutar razvodnika kad rastavis taj dio da nisu male kuglice unutra.One znaju upasti u razvodnik i ako pomjeras taj klip na silu ostetiti razvodnik,a on je vrlo skup komplet(oko 400eura).Isto kad vadis klipic mora ici lako .Mislim da one nemaju neku ulogu za rad razvodnika..Jedino su bitne kad guras polugu u polozaj za spustanje da je ne drzis.Ona ostane u tom polozaju dok je ponovo ne pomjeris rucno.
Kuglice se vide svana ako su na svom mjestu.
i01303-kopija.jpg
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,711
Kuglice su dimenzija 4.762 (3 komada) i 10.319 (1 komad)..u subotu je kolega to rastavil pa su mu se pogubile ove male.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
nisam ja rasklapao razvodnik ovaj što ga je rasklapao nije vodio računa , a opruga je ostala vjerovatno zbog ulja jer je zadržalo, kad sam ispravio razvodnik ona je ispala i tad sam vidio da nešto ne štima juće sam stavio kuglice od 4,5 mm i 7.5 mm pa su ispale , našao sam od 9.5 pa ću pokušati ponovo
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
operacija uspješno izvedena danas probao, hidraulika odlično funkcioniše, nisam probao sa teretom, hvala svima na pruženonoj podršci
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
treba li da se vrti izlazno vratilo kada traktor radi na leru, (kod mene se vrti) kako riješiti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako ga nemozes rukom zaustavit,ukljuceno je,treba ga iskljucit.
Iskljucujes ga na ljevoj maloj rucici,polozaj drugi zub od sica.
Ako je iskljucen,prestat ce se vrtit kad se ulje u getribi zgrije.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
isključen je kardan, al se opet vrti, nisam pratio dal se vrti kad se ulje zagrije a pratit ću i to
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ne radi mi kompresor,juće ga normalno isključio bio je potpuno ispravan, danas kad sam ga uključio neće da puni , (puni ali samo malo, što je nedovoljno) šta uraditi da ponovo puni ,
 
Posljednje uređivanje:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skinuti cijev sa izlaza iz kompresora i provjeriti ima li pritiska . Ako ga nema provjeriti ventile na glavi kompresora. Provjeriti da nefucka na rislagu . Provjeriti da nije koja cijev pukla.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
ne fućka na rišlagu nikako , normalno ga uključujem i isključujem, pritiska nema, kada ukljućim čuje se da radi ali nema pritiska zraka
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
grije se motor. posebno u vožnji
u sporim brzinama se ne grije
šta uraditi
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Najprije operi hladnjak, provjeri dali idu mjehurići u hladnjak i stavi novi termostat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
A sad kupi novi termostat pa ga stavi da nebi kasnije imal problema.
Termostat mora biti.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
neće da puni zrak i nabija pritisak jeli problem rastaviti kompresor i ima li ko šemu za rastavljanje kompresora
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ne treba ti šema, prvo skini glavu (četiri matice ključ 13) pa pogledaj ventile dali drže ili samo otpoji lajtunge pa probaj puhati ili usisavati da vidiš jel drže.
Usisnog (onog kaj na njega ide gumeno crijevo) nesmiješ moči usisati, a u ispušnog (onog kaj je stegnut ključem 27) nesmiješ moći puhnuti.

Od popravka ventila obično nema kruha jer ih je teško ili nemoguče izvaditi, a nema ni dijelova.

Karike teško da su tak jako otišle, ustvari nemoguće, jedino ako je klip prnjav.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
danas rastavio kompresor, problem su dvije podloške koje idu na ventilima potrošene su ako uspijem naći nove mislim da ću kvar otkloniti
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
stavio novu glavu kompresora odmah puni zrak,napunio bocu i ventil normalno kiše. kad sam ispustio zrak neće da puni bocu i ustanovim da ne propušta rišlag ventil zrak u bocu , kompresor puni a ventil ne propušta . to mi se i ranije dešavalo šta sad uraditi
 

Najnoviji postovi

Na vrh