• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam sistem uključivanja oprugom videl na Torpedu, samo kaj on i lamele ima, na Zetoru nikad.

ako ti nisi to videl,onda to znaci da se ne kvari?:scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo vi uključujte pod opterečenjem, to vam je super, malo zarušče pa kad uzubi udari i krene vuči :) Onda se budete čudili zakaj nakon par godine neče uzbit ili kanđa bude preskakala dok joj se oštete čoškovi!

A i ako več vidite da vam bude trebala prednja vuča, uključite je još na cesti prije ulaska u polje dok je traktor rasterečen i onda ste bez brige. Nije grehota uključiti prednju vuču kak neki ljudi misle!;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
imas pravo. vuca ima stalnu speru,moze se skretat,ukljucis kad dodes na njivu,iskljucis kad si gotov.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
imas pravo. vuca ima stalnu speru,moze se skretat,ukljucis kad dodes na njivu,iskljucis kad si gotov.

Svakako, ako ideš orat ili pripremat, ili ako je blatnjavo i mekanije, naravno da uključuješ prednju vuču jer ona ti je pomoć, no ako ideš kosit ili okretat sijeno sigurno ju nečeš palit.
Razumijemo se, ne?! :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Bogu dragom fala pa sako ko ima nekaj v glavi bude prednju vuču uključil na fin, kulturan način...lepo staneš,stisneš kvačilo, lagano uključiš i točka.
Naravno, bilo bi poželjno procjeniti kad nam treba prednji pogon a ne ko divljak v zadnji čas pod opterčenjem skakati po ručici ili neznam već kaj!
AL NAVEK SE BUDE NAŠLO DIVLJAKOV KOJI BUDU SE POTRGALI I ONDA BUDU DOŠLI NA FORUM PITAT : A ZAŠTO SE TO DOGODILO??
zato kad je veter puval....

Mislim, rasprave ko za malu decu...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bogu dragom fala pa sako ko ima nekaj v glavi bude prednju vuču uključil na fin, kulturan način...lepo staneš,stisneš kvačilo, lagano uključiš i točka.
Naravno, bilo bi poželjno procjeniti kad nam treba prednji pogon a ne ko divljak v zadnji čas pod opterčenjem skakati po ručici ili neznam već kaj!
AL NAVEK SE BUDE NAŠLO DIVLJAKOV KOJI BUDU SE POTRGALI I ONDA BUDU DOŠLI NA FORUM PITAT : A ZAŠTO SE TO DOGODILO??
zato kad je veter puval....

Mislim, rasprave ko za malu decu...

a još su mi najjači oni šta u transportu imaju vuču uključenu, pa kao, bolje idu hahahahah..i kažu kako je to dobro i da smije bez frke i tako ići... i onda kad šta ode onda zetor nevalja i baš kak si reko, čudom s ečudo kak je to ošlo sad :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Svakako, ako ideš orat ili pripremat, ili ako je blatnjavo i mekanije, naravno da uključuješ prednju vuču jer ona ti je pomoć, no ako ideš kosit ili okretat sijeno sigurno ju nečeš palit.
Razumijemo se, ne?! :)

normalno. oranje i mozda šuma,drugdje ne treba.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
normalno. oranje i mozda šuma,drugdje ne treba.

tu bi se jaaako prevario..
vozio sam se sa kolegom u sezoni psenice do silosa. na traktor od 6tona i 135ks na asfaltiranoj cesti je morao paliti prednju vucu posto je pred vrh brda poceo ostavljati trag iza sebe..

koristis ju u svim tezim poslovima, gdje je potrebna veca vucna sila i naravno u mokrim uvijetima.
najgore je palit ju kada traktor pocne proklizavati i jako usporavati. ali ako se raspadne od nekoliko takvih ukljucivanja, znaci da nije ni valjala. nije valjda od sira napravljena? druga stvar je ako se stalno tako ukljucuje. jasna stvar da na taj nacin nece dugo radit..
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tu bi se jaaako prevario..
vozio sam se sa kolegom u sezoni psenice do silosa. na traktor od 6tona i 135ks na asfaltiranoj cesti je morao paliti prednju vucu posto je pred vrh brda poceo ostavljati trag iza sebe..

koristis ju u svim tezim poslovima, gdje je potrebna veca vucna sila i naravno u mokrim uvijetima.
najgore je palit ju kada traktor pocne proklizavati i jako usporavati. ali ako se raspadne od nekoliko takvih ukljucivanja, znaci da nije ni valjala. nije valjda od sira napravljena? druga stvar je ako se stalno tako ukljucuje. jasna stvar da na taj nacin nece dugo radit..

Slažem se.
Kad s Sameom vučem kainonku punu kukuruze ili pšenice, bila je u ovom slučaju tro-osovinka, obavezno s prednjom vučom po asfaltu i u brijeg i niz brijeg, normalno ne ide se brzinom 40 kmh pod takvim teretom i uključenom p.vučom, ali do brzine nekih 30-35 kmh bez ikakvih problema. Naravno to je SAME za kojeg i u radnom uputstvu piše da je poželjno koristiti prednju vuču kod transporta na tvdim podlogama radi respodjele snage traktora na sva 4 kotača, zapamtite, nije to budala napisala tako.

Neznam kako je za starije Zetore i ostale traktore za koje se ne preporuča paljenje prednje vuče na tvrdim podlogama jer zna m masu IMT-a, Štore-a, Torpeda i takvih sličnih kojima su polupane prednje vuče zbog zaboravljenja isključenja na tvrdom.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh momci,sad se vi dogovorite,ja do sad nisam imao traktor s prednjov vucom,pa od sad sutim!:D:D:D:D
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Slažem se.
Kad s Sameom vučem kainonku punu kukuruze ili pšenice, bila je u ovom slučaju tro-osovinka, obavezno s prednjom vučom po asfaltu i u brijeg i niz brijeg, normalno ne ide se brzinom 40 kmh pod takvim teretom i uključenom p.vučom, ali do brzine nekih 30-35 kmh bez ikakvih problema. Naravno to je SAME za kojeg i u radnom uputstvu piše da je poželjno koristiti prednju vuču kod transporta na tvdim podlogama radi respodjele snage traktora na sva 4 kotača, zapamtite, nije to budala napisala tako.

Neznam kako je za starije Zetore i ostale traktore za koje se ne preporuča paljenje prednje vuče na tvrdim podlogama jer zna m masu IMT-a, Štore-a, Torpeda i takvih sličnih kojima su polupane prednje vuče zbog zaboravljenja isključenja na tvrdom.

Kod starih zetora ne će se ništa dogodit jedinu u 5 etoj brzini tuli tako da ju treba isključit .:partyman:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
jedno pitanjce...

koja je šifra za ORIGINAL BOJU FELGI kod Zetora????

neću bijelu,žutu,smeđu...

zanima me samo ona prljavo bijelo ili kak već ju nazvati...
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Zna li neko za koje bi se novce mogla naći zakošena hauba za Zetora? Znači ona modernija, kao što je ima 7211, 7245, 7745 i slični.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Zna li neko za koje bi se novce mogla naći zakošena hauba za Zetora? Znači ona modernija, kao što je ima 7211, 7245, 7745 i slični.

znam ja ak ti znaš boju za felge...
hehe...šalim se...
traži po oglasniku možda neko prodaje...
il skini od nekog i limar ti napravi istu takvu ko od šale!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zna li neko za koje bi se novce mogla naći zakošena hauba za Zetora? Znači ona modernija, kao što je ima 7211, 7245, 7745 i slični.

Pa jel nemaju ti traktori kockaste haube, a ovo noviji serije 20 i 40 imju te zakošene?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Zna li neko za koje bi se novce mogla naći zakošena hauba za Zetora? Znači ona modernija, kao što je ima 7211, 7245, 7745 i slični.

Pitaj u Zelini tamo gdje prodaju dijelove za Zetora... Ja sam tamo kupio za 3511 ali bila je samo od 5211 tako da je malo kraća....
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Zna li neko za koje bi se novce mogla naći zakošena hauba za Zetora? Znači ona modernija, kao što je ima 7211, 7245, 7745 i slični.

Nova nije baš jeftina, davno sam gledao jednu haubu kod "AgroMarić-a" čini mi se da je bila ona starija od 60XX ili 70XX i bila je ofarbana samo temeljnom bojom.
 

bakir1

Novi član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
5
jedno pitanjce...

koja je šifra za ORIGINAL BOJU FELGI kod Zetora????

neću bijelu,žutu,smeđu...

zanima me samo ona prljavo bijelo ili kak već ju nazvati...

traži boju slonove kosti ta je orginal.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jedno pitanjce...

koja je šifra za ORIGINAL BOJU FELGI kod Zetora????

neću bijelu,žutu,smeđu...

zanima me samo ona prljavo bijelo ili kak već ju nazvati...

Sunac ti tvoje kolega, a nebi se pofalil da si Zetora kupil????:mrgreen::mrgreen:CCC nego ja po selu saznajem :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh