• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

T

tuaregr10

Guest
Imam jedno pitanje. Koji mi se traktor više ispati kupiti Zetor 12441 ili Hurlimann xt 130

Što se tiče snage i opreme Hurlimann je bolji izbor, a Zekanove prednosti su kvaliteta i jeftini rezervni dijelovi :gitarist:. Po meni Hurlimann "ima malu prednost" :finga:.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
da li kod ukljucivanja prednje vuce na 6340 mora traktor stajati ili se kretati,je li potreban kuplung? nisam jos uopce isprobavao pa ni ne znam.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
U hodu uključiš ne treba ti kvačilo niti trebaš stajati. Jedino kad isključuješ možda neće htjeti u hodu izzubiti pa ćeš morati stati ili čak malo cimnuti u rikverc.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U hodu uključiš ne treba ti kvačilo niti trebaš stajati. Jedino kad isključuješ možda neće htjeti u hodu izzubiti pa ćeš morati stati ili čak malo cimnuti u rikverc.

e,hvala! znaci dok se krece moze se ukljuciti. a dok stoji?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
termostat mislim da paše a AC pumpa na 69-ki je sa tri rupe a na 72-ki sa dvije tako da ne paše. Osim ako 69-ka nije ovo novije godište 90 i neko, onda bi trebala pasati.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
hvala na odg.Ne radi mi manometar pa me zanima kako se stela kihavac da da drzi veci pritisak jer mi sad kise svakih 10 sekundi.Znaci zanima me jek moram odserafit ili zaserafit onaj seraf na kihavcu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
hvala na odg.Ne radi mi manometar pa me zanima kako se stela kihavac da da drzi veci pritisak jer mi sad kise svakih 10 sekundi.Znaci zanima me jek moram odserafit ili zaserafit onaj seraf na kihavcu.

Mislim da bi ga trebao zavrtati. Ali ako ti ne radi manometar onda najbolje da ne diraš ništa dok ga ne zamjeniš.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
da li kod ukljucivanja prednje vuce na 6340 mora traktor stajati ili se kretati,je li potreban kuplung? nisam jos uopce isprobavao pa ni ne znam.

najbolje je da traktor stoji, jer kada se kreće ili kada je po teretom onda uzubljuje na silu, staneš, okreneš polugu i onda kreneš polako, a kad isključuješ, staneš vratiš polugu prema naprijed i kreneš u rikverc i zupčanik izbaci.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ne uzubljuje na silu nego preko opruga tako da nije ništa strašno.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Posto nisam skidao uklopnicu za prednju vucu na 6340 interesujeme gdje stoje te opruge za ukljucivanje prednje vuce.
Ima li kakva slika.

Ovako to izgleda na 6245,7245 itd.


Uploaded with ImageShack.us

Ovako izgleda u katalogu dijelova za 6340.Nevidim nigdje opruga sem ove vani na poluzi za ukljucivanje.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Onda je to ta opruga. :confused:
Čini mi se da na 6945 ima još jedna unutra koja gura tu kandžastu spojnicu. Ako sam dobro vidio kad je bilo rastavljeno..
Na 7745 je isti sistem kao i na ovaj na slici, doduše, nisam otvarao ali je ručica i kućište potpuno isto pa pretpostavljam da ni unutra nema razlike. Ja i na 69-ki i na 77-ci uglavnom uključujem u hodu. Na 69 sam primjetio par puta kad je pod opterećenjem da ne uključi odmah čim povučem ručicu nego malo kasnije. A na 7745 nisam uspio primjetiti da kasni. :scratch

lisnik hvala za slike :!:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
zaključak je da je najbolje uključivat na mjestu, ili u laganoj vožnji, nikako u oranju pod velikim gasom kada traktor krene vrtiti u mjestu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Znao sam da je ukljucivanje mehanicko sa kandzom .Samo nisam bio siguran za tu seriju.
Opruga sluzi samo da drzi polugu u polozaju da se nebi kardan sam ukljucivao ili iskljucivao.Tacnije pomaze zakljucavanju poluge u utore na dijelu sa slike br.25.

Evo imam jos jednu sliku za one koji nisu imali priliku da vide.


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,313
Ja sam sistem uključivanja oprugom videl na Torpedu, samo kaj on i lamele ima, na Zetoru nikad.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
jel ima neko na zetoru 70xx ili 72xx zastitu za farove i masku.Ako ima molio bi slike,jer mi treba za sumu pa da ne unistim lampe i onu plasticnu masku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh