• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
to bi zapravo bio lsd diferencijal, ne? limited slip differential..
kada jedan kotac pocne previse vrtiti u odnosu na drugi, pocinje i taj drugi vuc?

da lsd. ali to bi treablo biti na carraro mostovima-.
kako se uključuje blokada -špera na tim starijim(7745,245 i sličnim)?
ručica , sajla, na ulje ili nešto četvrto?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
da lsd. ali to bi treablo biti na carraro mostovima-.
kako se uključuje blokada -špera na tim starijim(7745,245 i sličnim)?
ručica , sajla, na ulje ili nešto četvrto?
u njih je vec u mostovima ukljuceno zupcanicima il vec sta ima unutra i da bude jasno nit se ona moze ukljucit nit iskljucit mislim na speru
moze se samo ukljucit prednja vuca.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nisi razumio sto kolega belarus komentira i pita..
zanima ga na modelima na kojima se posebno ukljucuje prednja vuca a posebno spera, kako se vrsi to ukljucivanje. kojim putem..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako se dobro sjećam već je ovdje na forumu pisano o tome. Čini mi se da rekoše da se uključuje preko zraka.
Možda na ovim novijim ima da se uključuje ručno, kod mene na 77-ci je Češka vuča i stalno je uljučena blokada.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ja znam nisam vidio zetora serije xx40 i xx45 da ima posebno uključivanje prednje špere, samo zadnje pritiskom na polugicu s nogom.
Ove nove serije proxima imaju na gumb paljenje prednje vuče putem zraka, a za šperu nemam pojma.

Nek nam se javi onaj član koji je kupil nedavno onu Forteru 135, pa nek kaže kak je kod njega složene uključivanje špere ilitiga blokade diferencijala i prednje i zadnje.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
kod mene na 8540 je kao sto sam napiso vec sve na zrak a ja mislim da zetori nemaju tu mogucnost paljenja prednje spere a mozda sam pogresno informisan
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koliko ja znam nisam vidio zetora serije xx40 i xx45 da ima posebno uključivanje prednje špere, samo zadnje pritiskom na polugicu s nogom.
Ove nove serije proxima imaju na gumb paljenje prednje vuče putem zraka, a za šperu nemam pojma.

Nek nam se javi onaj član koji je kupil nedavno onu Forteru 135, pa nek kaže kak je kod njega složene uključivanje špere ilitiga blokade diferencijala i prednje i zadnje.


Onda je to - to, ja sam izgleda pogriješio, znam da je bilo govora o uključivanju na zrak. Mislio sam da se i blokada uključuje na zrak isto kao i prednja vuča. :confused:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Onda je to - to, ja sam izgleda pogriješio, znam da je bilo govora o uključivanju na zrak. Mislio sam da se i blokada uključuje na zrak isto kao i prednja vuča. :confused:

Svi Zetori za koje ja znam i da imaju šperu spredaj su bile oduvjek automatske. Stariji imali su samo uključivanje sprednjeg vuče polugom na ljevoj strani za kvačilom,a špera radila automatsko,noviji imajo prednju vuču uključivano sa zrakom,a špera je uopet automatska.
 
T

tuaregr10

Guest
Hvala drug, neznam kako bi isao u poslu, ali ovako je dosta brz..:lol:

Ma išlo bi i u poslu, samo je bitno da je odgovarajući omjer vrtnje između prednje i zadnje vuče :supz:. Mada, kada bi nešto vukao s njim, u startu bi bio nešto "slabiji", ali zato dobiješ na brzini :evil:.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
nisam ga dugo sliko :D

Zekan i dalje dobro izgleda, dobro ga čuvaš... samo jedno pranje i biti će odličan :mrgreen:!
ma nesto mi se ne pere sad ovo kako steglo al definitivno mu treba jedno temeljno i jos mu moram nabacit zadnje staklo i koji teg od rakovice :D
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
trebale bi biti 16.9 34, barum, barem ovako na oko.

jedno pitanje.
koliko taj traktor tehnički ima veze sa onim starim crystalima npr 8045?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
trebale bi biti 16.9 34, barum, barem ovako na oko.

jedno pitanje.
koliko taj traktor tehnički ima veze sa onim starim crystalima npr 8045?
malo kasnim s odgovorima a gume su 16.9 30 a Cultorove a prednje 320/70 r 24 Pirreli i sad kontam da mi nije dobar odnos prednjih i zadnjih il mozda ne mislim dobro
a ja mislim da isti kao i crystal: prednja vuca sa strane multipower i prenos zadnjih tockova to mi je poznato :D
 
B

Burza

Guest
malo kasnim s odgovorima a gume su 16.9 30 a Cultorove a prednje 320/70 r 24 Pirreli i sad kontam da mi nije dobar odnos prednjih i zadnjih il mozda ne mislim dobro
a ja mislim da isti kao i crystal: prednja vuca sa strane multipower i prenos zadnjih tockova to mi je poznato :D

A sta pise ispod 320/70 R 24. :supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh