• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Evo jedna moja 70-ka sa nazad 16.9/34 i naprijed 12.4/24 , imao sam brigu kako ce se nosit posto su povelike gume, sreca nije imao problema..

slika-1213-2012-01-1326029633-velika.jpg
 
T

tuaregr10

Guest
Evo jedna moja 70-ka sa nazad 16.9/34 i naprijed 12.4/24 , imao sam brigu kako ce se nosit posto su povelike gume, sreca nije imao problema..

Pozdrav basic :fball:
Gume su dosta velike, ali ta tvoja 70 - tka odlično izgleda sa njima :finga:!!!!!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa da li je onda bila razlika i u getribama ili samo u gumama ovi sa vecim gumama su brzi traktori?

razlika je u zupčaniku male getribe za 28 cola je 51 zub za ostale dimenzije neznam .
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Evo jedna moja 70-ka sa nazad 16.9/34 i naprijed 12.4/24 , imao sam brigu kako ce se nosit posto su povelike gume, sreca nije imao problema..

Pozdrav basic :fball:
Gume su dosta velike, ali ta tvoja 70 - tka odlično izgleda sa njima :finga:!!!!!!!

Hvala drug, neznam kako bi isao u poslu, ali ovako je dosta brz..:lol:

[YT]v=9miMDbdEmgI&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ&index=14[/YT]
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Felixx da li ta prednja vuča blokadu diferencijala, tj. šperu?
ili to imaju samo verzije s carraro prednom vučom?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kod mene na 77-ici je "Češka" prednja vuča i ima blokadu diferencijala. Tako da nemaju blokadu samo Carraro vuče već i Češke.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kod mene na 77-ici je "Češka" prednja vuča i ima blokadu diferencijala. Tako da nemaju blokadu samo Carraro vuče već i Češke.

a da li tu blokadu posjeduju samo jace verzije i novije ili postoje i 7045 i 7245 sa blokadom prednjih kotaca?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
a da li tu blokadu posjeduju samo jace verzije i novije ili postoje i 7045 i 7245 sa blokadom prednjih kotaca?

Dok sam kupovao traktor viđao sam 72-ke sa blokadom prednjeg diferencijala dok 70-ki nisam vidio ni jednog. Zato mislim da se može naći samo na mlađim serijama.
Mada se vjerovatno kod ovih uvoznika može zamjeniti obična vuča za tu sa blokadom uz neku manju nadoplatu. ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Dok sam kupovao traktor viđao sam 72-ke sa blokadom prednjeg diferencijala dok 70-ki nisam vidio ni jednog. Zato mislim da se može naći samo na mlađim serijama.
Mada se vjerovatno kod ovih uvoznika može zamjeniti obična vuča za tu sa blokadom uz neku manju nadoplatu. ;)

ako se ne varam posjedujes 7245 Zetora da li ima tu blokadu?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nemam 72-ku, samo sam ih viđao sa tom blokadom. A imam 7745 koji ima blokadu prednjeg diferencijala i 6945 koji nema blokade.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nemam 72-ku, samo sam ih viđao sa tom blokadom. A imam 7745 koji ima blokadu prednjeg diferencijala i 6945 koji nema blokade.

Aha a daj mi reci kako to funkcijonira kad stisnes zadnju speru onda se ukljuci to i na prednjim kotacima?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nema nikakve veze sa zadnjom blokadom, uključuje se sama, automatski.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Nema šta pojašnjavati.
Samo ukljuciš prednju vuču i voziš. Oba točka stalno vuku bez obzira dali su zadnji blokirani ili ne i nema veze sa položajem volana, blokirani su i kad idu ravno i kad smotaš pun krug
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nema šta pojašnjavati.
Samo ukljuciš prednju vuču i voziš. Oba točka stalno vuku bez obzira dali su zadnji blokirani ili ne i nema veze sa položajem volana, blokirani su i kad idu ravno i kad smotaš pun krug

a to mozes samo prepoznati da probas da li vuku oba ili se vidi na vuci da je takva znaci kako prepoznati takvu vucu na oko pri kupnji traktora?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja nisam uočio nikakvu razliku izvana na vuči. Uglavnom sam vjerovao prodavcima kad kažu dali ima ili nema, dosta njih koji samo preprodaju traktore i neznaju dali ima ili nema blokadu. Na ovoj 77-ici što sam kupio, čovjek je pokazao da ima i da radi i naprijed i u rikverc...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja nisam uočio nikakvu razliku izvana na vuči. Uglavnom sam vjerovao prodavcima kad kažu dali ima ili nema, dosta njih koji samo preprodaju traktore i neznaju dali ima ili nema blokadu. Na ovoj 77-ici što sam kupio, čovjek je pokazao da ima i da radi i naprijed i u rikverc...

koja je godina zetor?taj 7745?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ajd nek meni neko tu objasni kaj je to BLOKADA PREDNJEG DIFERENCIJALA!!

da skužim kaj je to...
el je to prednji pogon, ili prednje kočnice...ajd da znam!
 

Najnoviji postovi

Na vrh