• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
OJ!

Kazat ču ti samo,da hitno ne dođe topla voda u gornji kiler.Sa prijateljem vukli smo drva sa vozom u zimi bilo je -. Nešto smo prvo prekopčavali ,čekali, imali uključen traktor-ništa.Onda zakopčimo vozu sa drvama i vozimo cca 2kilometra na ravnici-ništa.Tek kad smo krenli uzbrdo 100 metara,tada došla topla voda u kiler.prvo mislio sam,da nije što izpravno.
Lp
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Kazat ču ti samo,da hitno ne dođe topla voda u gornji kiler.Sa prijateljem vukli smo drva sa vozom u zimi bilo je -. Nešto smo prvo prekopčavali ,čekali, imali uključen traktor-ništa.Onda zakopčimo vozu sa drvama i vozimo cca 2kilometra na ravnici-ništa.Tek kad smo krenli uzbrdo 100 metara,tada došla topla voda u kiler.prvo mislio sam,da nije što izpravno. Lp
dobio sam vodu gore u crijeva ali ni nakon pola sata ne grije a mali kiler je hladan:scratch
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Voda neće krenuti u grijače u kabini dok se termostat ne otvori. Posle toga treba uključiti grijanje sa onom ručicom gore a ona zna da ne radi iz prostog razloga što sajla koja otvara slavinu pukne pa vi džaba pomjerate ručicu lijevo-desno.

Zna li neko koje bi prednje veće gume mogao da stavim na Zetor 7045? Sad imam 11.2-24" i 16.9-30, volio bih naprijed staviti neke šire ali me brine što kod nas nema guma sa metričkim mjerama a 12.4-24" je vjerovatno previše visoka. Zna li neko koja je metrička (radijalna) guma visoka otprilike kao 11.2-24" a da je nešto šira, kao npr. 12.4 ili 13.6 dijagonalna guma?

Ima li neko možda odgovarajuće gume da proda, mogu i polovne i sa slabijom šarom, bar 30-40% da imaju?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Voda neće krenuti u grijače u kabini dok se termostat ne otvori. Posle toga treba uključiti grijanje sa onom ručicom gore a ona zna da ne radi iz prostog razloga što sajla koja otvara slavinu pukne pa vi džaba pomjerate ručicu lijevo-desno.

Zna li neko koje bi prednje veće gume mogao da stavim na Zetor 7045? Sad imam 11.2-24" i 16.9-30, volio bih naprijed staviti neke šire ali me brine što kod nas nema guma sa metričkim mjerama a 12.4-24" je vjerovatno previše visoka. Zna li neko koja je metrička (radijalna) guma visoka otprilike kao 11.2-24" a da je nešto šira, kao npr. 12.4 ili 13.6 dijagonalna guma?

Ima li neko možda odgovarajuće gume da proda, mogu i polovne i sa slabijom šarom, bar 30-40% da imaju?

Grijanje nema veze sa tim dali je termostat otvoren ili ne. Ako je sve ispravno, onda grije onoliko koliko je motor ugrijan bilo da je 30 ili 85 stepeni.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Kod mene topla voda krene gore tek kada temperatura motora predje 65 stepeni - tad se termostat otvori. Bas sam pratio kada sam mijenjao tečnost za hladjenje (sipao antifriz na -30). Voda jednostavno ne ide gore dok je termostat zatvoren, tako je spojeno. Možda nije isto kod svih Zetora, kod mene je tako 100%, lično sam se uvjerio.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Jel zna neko u kojem polozaju mora biti rucica da bi radilo grijanje.

mislim da dolje mora biti, ako ti je sajla otišla, nova ti je 130 kn, neki dan sam ju uzimao
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
pitam za rucicu ima ljevo ili desno pa neznam di mora bit.Sajla je citava
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
pitam za rucicu ima ljevo ili desno pa neznam di mora bit.Sajla je citava

ako misliš baš na ručicu za prebacivanje, kod mene je za grijanje desno, a klapna na crijevima mislim da mora biti dolje..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
upali traktor i kad se motor ugrije onda vrti tu ručicu. U jednom položaju bi trebalo da grile, ako neće onda traži kvar. Pogledaj dali se ventil uopšte otvara kad mičeš ručicu
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Zasto neki Zetori 7045 imaju vece zadnje gume od 7245 koliko se meni cini skoro vise manje svaki 7245 ima 16,9-28 a 7045 ima 30 cola zadnje kotace.Cak sam jednoga vidio tu kod nas u jednom selu da ima 32 cola kotace??
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zasto neki Zetori 7045 imaju vece zadnje gume od 7245 koliko se meni cini skoro vise manje svaki 7245 ima 16,9-28 a 7045 ima 30 cola zadnje kotace.Cak sam jednoga vidio tu kod nas u jednom selu da ima 32 cola kotace??

ja prav si vidio. Bile su različnih mera odvisno,kdje su ih prodavali,u koju državo. najviše je bilo 28".Ja sam vidijo nešto traktora Zetor a svi su imali 28"
A drugog nijednog.A znam da postoje.Imam uputstva za upotrebo u kojih piše
brzina kretanja za takve i ovakve modele zetora odvisno od veličine gum i mjenjač koji je bio ugrađivan.I tih je bilo malo morje.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mislim da to vjerovatno zavisi od tržišta za koje su bili rađeni. "Zapadnjaci" su imali veće zadnje gume, 30" i više a ovi za istočna tržišta su uglavnom išli sa 28" gumama.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mislim da to vjerovatno zavisi od tržišta za koje su bili rađeni. "Zapadnjaci" su imali veće zadnje gume, 30" i više a ovi za istočna tržišta su uglavnom išli sa 28" gumama.

Pa da li je onda bila razlika i u getribama ili samo u gumama ovi sa vecim gumama su brzi traktori?
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Iste su getribe, isle su im veće prednje gume u kombinaciji za većim zadnjim. Vidio sam par Zetora 7045 sa 16,9-34" gumama nazad i 13.6-24" gumama naprijed. Jesu velike ali mu zato stoje samo tako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh