• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ne pušta nigdje drugo, sve drugo je pregledano i sredjeno, samo tu još nisam zamijenio semering.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da, takvog istog ima kolega Belec, ima i reverzer naravno...to su te posljednje Major serije.

Nisam ljubitelj zetora, ali traktor mi se baš sviđa, jedino taj zadnji kraj kabine mi se ne sviđa kaj se ništ nevidi van, odnosno jako slaba preglednost mu je.
Koje godište je taj zetor,dali taj reverzer je bila dodatna oprema,kolko brzina ima i dali ide kolko napred tolko nazad?

Mislim zna se da stariji JD vole malo srknuti
I ovo nije opravdanje za duplo vecu potrosnju, ali sjetvospremac je daleko tezi prikljucak za vuci nego tanjiraca, primjera radi, Europard 45 KS sa tanjiracom 28 diskova radi bez velike muke, dok sa sjetvospremacem od 2,40 m suze vrca 8)

Zetor je 72ks a JD je 86ks znači kolko se teže sjetvospremač vuče od tanjurača tolko više jd ima ks od zetora i trebalo im bit negdje podjednako teško za vuč.
tanjurače i sjetvospremač su od šogora koji stalno vuče i jedno i drugo sa zetorom i reko mi je da se njemu lakše vuče sjetvospremač od tanjurača.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Jel mi može netko objasnit kako funkcionira hidraulik na proximi 90 i zanima me na oranju.Jer vidio sam da na držaču onom na traktoru za toplinger ima neku ručku i nešto pa me zanima.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Mislim zna se da stariji JD vole malo srknuti
I ovo nije opravdanje za duplo vecu potrosnju, ali sjetvospremac je daleko tezi prikljucak za vuci nego tanjiraca, primjera radi, Europard 45 KS sa tanjiracom 28 diskova radi bez velike muke, dok sa sjetvospremacem od 2,40 m suze vrca 8)

moj 6340 u lanjskom jesenskom oranju, još bez adekvatnog pluga (posavac 2x10") progutao je 40 litara goriva na 4 i pol rali na 6 parcela( znači vađenje međe, transport), trebalo mi je 8 sati da to izorem. To je super potrošnja po meni jel isti plug i 533 je trošio i više od 10 litara na tim površinama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koje godište je taj zetor,dali taj reverzer je bila dodatna oprema,kolko brzina ima i dali ide kolko napred tolko nazad?

Mislim da je 2007. god, reverzer im je bio standard oprema i da, koliko ide napred, toliko i de i nazad.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
taj reverzer je postajao još i 90-ih godina samo je bio dodatna oprema, a na to isto mjesto ide i ručica za 1000 obrtaja kardana.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Da bilo je i takvih,imao je jedan lik u selu na 4320 ali mislim da ga je uvezao iz češke da ga nije kupio u hrvatskoj. Samo ako je bio na tom mjestu gdje je ručka za 1000ok šta znači da onda ako ima taj reverzer da nema onda 1000ok??
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
OK, znam ko je bil s 7340, Kere.... i s 560 Šeg...
Uglavnom kolega se žali da mu 7340T previše troši za svoju snagu, a 4320 u siliranju pije da je to nenormalno. Opće je poznato da 560 troši poprilično jer je traktor sam po sebi trom i slab pa mu je teško, ali 565 i 577 bi morali trošiti daleko manje od 6340 u istom poslu...to je ono kaj sam videl i čul od ljudi...


U Šanana...al si sad oblatil zekane moje... ;-)
Ma neje tak strašno to sve kak se tu prezentiralo oko Zetora...

IDEM REDOM...
realno gledajući 4320 je prosječni potrošač,znači njegovih 60 ks (ima 56 inače) apsolutno opravdava tu potrošnju!
na njega se apsolutno ne žalim, iako je spor u transportu(25 km/h) celi dan ga gonim, dušu mu vadim,5300 l Creina ili 4 t Tehnostrojka za gnoj...i 30.35 l ako potroši max
PA DOBRO, KOJI TRAKTOR BUDE MANJE POTROŠIL????
on definitivno ne troši puno
a ovo u siliranju, ŠANANA, došli smo do izračuna da je išlo 2-2,5 l po prikolici...i da je bilo 3.5 t mase v prikolici...to isto ne smatram pretjerano!!

a 7340 JE DRUGA PRIČA...
on ga pogučeeeeeee...i to fanj!!
ali on doslovno ne mari za priključak, bilo sam ili ima nekaj iza on ne *ebe živu silu...
ali da nema snage?? on puca od snage definitivno...znaju svi koji su probali istog...
ove jeseni, zimska brazda= Z+LEMKEN okretač 2x16, oko 13 litri po jutru...dubina 28-30, uvjeti prosječni(od 1 do 5 ocjena 3)

samo da napomenem da sam sa V&N 3X12 išel oko 11 l/jutro s tim da dubina nije prelazila 25 cm!!

i još jedan podatak- 10 km put, na 2000 rpm= 2,5 l

eto

i OTIŠLI SMO PREVIŠE OFF, pogotovo ja!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da bilo je i takvih,imao je jedan lik u selu na 4320 ali mislim da ga je uvezao iz češke da ga nije kupio u hrvatskoj. Samo ako je bio na tom mjestu gdje je ručka za 1000ok šta znači da onda ako ima taj reverzer da nema onda 1000ok??

Moj 3320 je kupljen u kiršu krajem 96 god, imao je rezervar 70 ltr, brzi/spori kardan, i neznam kak se to zove, neš kao poluatomatsko kvačilo, kad dođe u opterećenje da počne crkavat, nagaziš na tu papuču i sam si odabere brzinu dok se ne isčupa, i onda se vrati u tu brzinu u kojoj je bio. Navodno da je samo jedna serija napravljena s time, a i kod nikog nisam vidi da to ima, isto kao i brzi/spori kardan na 33-ojki
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
,neznam kak se to zove, neš kao poluatomatsko kvačilo, kad dođe u opterećenje da počne crkavat, nagaziš na tu papuču i sam si odabere brzinu dok se ne isčupa

:confused:
da to nije power u pitanju? papuca izmedju kvacila i kocnice, na sredini ispod volana?
sam si odabere brzinu.. pametni su ti zetori :lol:


mozda nebi bilo lose da se ovaj zadnji dio prebaci u temu o zetorima?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
:confused:
da to nije power u pitanju? papuca izmedju kvacila i kocnice, na sredini ispod volana?
sam si odabere brzinu.. pametni su ti zetori :lol:


mozda nebi bilo lose da se ovaj zadnji dio prebaci u temu o zetorima?

nisu pametni neg je tak kak je, i navodno, samo je jedna serija napravljena s time. Papučica za ukjučivanje je bila slična ko ona za šperu, samo šta se nalazila između mjesta di ide ručica za uključivanje prve vuče i blatobrana: ima slika ak te zanima da ju stavim.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koliko su KS ovi traktori, čini mi se da su preko 120 KS. :scratch
Zetoru bi bolje bilo da je onaj veliki teg stavio naprijed, kao što je stavio Fendt, manje bi se propinjao.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nezznam točno ali mislim da je Zetor turbo 6 cilindara mislim oko 160 kao i onaj Ursus 1632 ili kako većž ima oznaku
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mislim da je na tim Zetorima oznaka 16045 :confused:
A Fendt koliko je on KS jel i on 160 ili možda više?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fendt je drugi puta našao odgovarajuču brzinu i nema spasa zetoru...;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
fendt se spasio samo tako što ima gume veće za 30% od zetora i samim tim je puno viši, pogledajte kako su u ravnini lanac zakačili, fendtu kačenje ide u središte felge a zetoru u visini gornjeg ruba felge, i samim tim se odmah propinje, Fendt je teži od zetora, naravno bez utega, da je ovaj uteg od 700-800kg zakačio napred na zetora zetor bi se doslovno raspao, prepolovio bi se.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Vjerovatno je tačka kačenja uticala na to da se Zetor onoliko propinje. A da je imao veći teg naprijed bila bi to druga priča!
 

Najnoviji postovi

Na vrh