• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
gogo 1990 vidim da si kupio 6340 kakav i ja imam ,čestitam :partyman: kod mene se čuje donja poteznica kad je gore i gornja da malo lupka i kugle na polugama, malo WD-a i stvar riješena ali to nije glavni razlog več je problem u kardanu ispod traktora od prednjeg pogona (probaj ga rukom kakve sve zvukove ima ) njega treba dobro podmazati one dvije mazalice jer tu se stvara zvuk u vožnji , meni je i ta zaštita kardana pukla pa je zujala a stalno je pucala dok nisam probušio veče rupe i ubacio gume oko šarafa i sad nestvara nikakav zvuk ,još su mi prednji utezi isto brujali dok ih nisam spojio sa dugačkim šarafom

hvala na cestitkama! kako si ti zadovoljan sa svojim? koliko ima radnih sati,kakve prikljucke vuces?
zadnih dana imam strasno puno posla pa nisam jos nista rjesavao u vezi te buke,naci ce se ubrzo valjda vremena.
meni je odmah jedan prijatelj rekao da to dolazi od kardana,i ja sam ga odmah podmazao,ali je stvar ostala ista. naci ce se valjda s vremenom.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
hvala na cestitkama! kako si ti zadovoljan sa svojim? koliko ima radnih sati,kakve prikljucke vuces?
zadnih dana imam strasno puno posla pa nisam jos nista rjesavao u vezi te buke,naci ce se ubrzo valjda vremena.
meni je odmah jedan prijatelj rekao da to dolazi od kardana,i ja sam ga odmah podmazao,ali je stvar ostala ista. naci ce se valjda s vremenom.

Ovak dečki...
taj kardan o kojem vi govorite,zapravo prenos za prednji pogon ima DVIJE mazalice kojih treba cca. svakih 20 sati rada podmazivati-dva druka u svaku i to je to!

nemojte da vam to zuji, tj da bude suho...budu vam se svi oni zupci poglodali...
a i ovak je mirnija vožnja,isto neki lajtungi koje drže šelne oču malo zvrndati!
svakih 100 sati provjerite te šarafe na šelnama i po potrebi dotegnite!
uz malo brige i pažnje Zekani budu ko čmelice!
pozdrav!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovak dečki...
taj kardan o kojem vi govorite,zapravo prenos za prednji pogon ima DVIJE mazalice kojih treba cca. svakih 20 sati rada podmazivati-dva druka u svaku i to je to!

nemojte da vam to zuji, tj da bude suho...budu vam se svi oni zupci poglodali...
a i ovak je mirnija vožnja,isto neki lajtungi koje drže šelne oču malo zvrndati!
svakih 100 sati provjerite te šarafe na šelnama i po potrebi dotegnite!
uz malo brige i pažnje Zekani budu ko čmelice!
pozdrav!

ja jesam podmazao,obadvije mazalice,dok nije svu staru mast istjeralo van,ali i dalje zuji... a kaj se tice sarafa,uzel sam si koji sat vremena i dotegnul svaki do kojega sam mogel doci. bude se valjda sve vidlo kad pocnem raditi s njim...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
ja jesam podmazao,obadvije mazalice,dok nije svu staru mast istjeralo van,ali i dalje zuji... a kaj se tice sarafa,uzel sam si koji sat vremena i dotegnul svaki do kojega sam mogel doci. bude se valjda sve vidlo kad pocnem raditi s njim...

samo treba namazati dobro!
dok god pod rukum nema lufta taj kardan ispod,pa ga malo z rukum napre-nazad nek se zapuni to z masti!SAMO POŠTENO NATISKATI MASTI!
i nebu zujal garant!

muka mi je čuti taj prenos dok zvrnda!
to je strašno kak se čuje! al većina ljudi to neje nigda podmazalo jer opće nezna za to!
kao i za 60% mazalic koje su na traktoru!
treba malo pogledati knjigu gde se nalaze mazalice, nesu one tu bezveze postavljene!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
de mi recite kolika je cijena one ampule sto pokazuje pritisak ulja slomi maloprije i od kojeg bi stimalo mislim da je navoj otprilike sarafa 17 ili 13 nisam siguran
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Misliš na indikator ulja?
ma ja indikator ulja zalomio mi se jedan dio osto u bloku pa sam zacepio grancicom da mogu doc kuci a sutra cu probat to zavarit ako ne uspijem onda cu nabavit nov a svakako da cu nov nabavit samo da sad ne idem posebno zbog tog da mi bi sta iskombinovat samo da ne rasipa ulje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Indikator buš varil :?:?
Zvadi taj dio koji je ostal unutra van, u dučan po novi i teraj dalje.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Indikator buš varil :?:?
Zvadi taj dio koji je ostal unutra van, u dučan po novi i teraj dalje.
kod mene ti bas tih ducana nema u blizini pogotovo ne za zetor moje serije kod mene su ti vecinom zetori xx45 serije IMT Rakovica i sl a da bi to naso moram ici mozda nekih 100 km a neide mi se sad po ovom vremenu. Hocel mu sta smetat ako tu zavrnem obicni saraf privremeno
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
gogo1990 ja zadovoljan to je traktor jači nego što misliš ,moj je 2002 god. 51 kw, sad ima 2900sati sa njim radim sve plug imt 16 ,tanjurača olt 32 ,sjetvospremač 3,20 u oranju hoće malo više :drinkers:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
gogo1990 ja zadovoljan to je traktor jači nego što misliš ,moj je 2002 god. 51 kw, sad ima 2900sati sa njim radim sve plug imt 16 ,tanjurača olt 32 ,sjetvospremač 3,20 u oranju hoće malo više :drinkers:

HEHE...oce popiti malo a??neka, neka...TO ZNAČI DA JE ZDRAV!
aj neke brojke-po rali kolko pije,al iskreno...
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
ja sa IMT 16dvije brazde uvjek orem kak široka brazda tak duboko, 1 brza prva vuća,na teškoj zemlji jedno jutro treba 3 sata oranja popije 18 - 25 lit. na lakoj mi treba 2 sata prva brzina od 12 do 14 litara . Gotovo uvjek zaoravam stanjak pa treba i blokada ali nikad nestaje i nedimi a grebu sva četri :supz:
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Zanima me jel se moze na zetoru 7011 natociti antifriz posebno u kiler na kabini jer mi nece povuc vodu.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ja sa IMT 16dvije brazde uvjek orem kak široka brazda tak duboko, 1 brza prva vuća,na teškoj zemlji jedno jutro treba 3 sata oranja popije 18 - 25 lit. na lakoj mi treba 2 sata prva brzina od 12 do 14 litara . Gotovo uvjek zaoravam stanjak pa treba i blokada ali nikad nestaje i nedimi a grebu sva četri :supz:

kupi mu manjeg pluga(2×14) i budeš ga mogel vleči 2 brzom,a potrošnja ti bude možda i upola manja jer mu bude daleko lakše vleči...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Zanima me jel se moze na zetoru 7011 natociti antifriz posebno u kiler na kabini jer mi nece povuc vodu.
More sigurno, samo treba skidati crijevo .................. Ma komplikacija je to.
Jel se zagrijal pošteni i još uvjek nije protjeral?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Ako nisu poštopana, prefrknuta, zaštopan mali kiler ili kaj ja znam, onda je neispravna pumpa.
Jesi probal da ti nije gore zaštekal ventil?
Skini gore i dole crjeva i probaj propuhati.
 

Najnoviji postovi

Na vrh