• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo me. skinuo sam 4 vijka,ali se kutija samo malo spustila,posto je na nju pricvrsceno ono platneno sjenilo protiv sunca,a to sjenilo ide gore dolje po vodilicama koje dolaze do polovice visine vjetrobranskog stakla i pricvrscene su za noseci stup kabine,pa mi se nije dalo ici sve to razmontirati jer se uvijek bojim nesto rastaviti kad poslije zna biti problem to sastaviti. :D zatim sam skinuo naprijed na krovu sve plastike i radne lampe i tamo su bila 4 vijka koju drze krov i on se onda dade lijepo podici jer na zadnjoj strani nema vijke nego drzace. bez otpajanja jos nekih zica dize se za 35-40cm i to je sasvim dovoljno da se stavi radio,ili popravlja nesto oko grijanja.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Odlično!! Znači na taj način se prilazi unutrašnjosti kutije, kod mene je to dosta drugačije riješeno.
Jesi li stavio radio, jel radi sve, jesi stavio i zvučnike, ligit show... Ne zaboravi hladnjak za piće to je preče od radija. Bez muzike možeš raditi ali žedan ne možeš, a džaba ti i piće ako je mlako. Znači prvo hladnjak pa sve ostalo... :p :lol: :lol:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Odlično!! Znači na taj način se prilazi unutrašnjosti kutije, kod mene je to dosta drugačije riješeno.
Jesi li stavio radio, jel radi sve, jesi stavio i zvučnike, ligit show... Ne zaboravi hladnjak za piće to je preče od radija. Bez muzike možeš raditi ali žedan ne možeš, a džaba ti i piće ako je mlako. Znači prvo hladnjak pa sve ostalo... :p :lol: :lol:

radio i zvucnici su tu,stavljen je i stroj za maglu i stroboskop. sto se tice pica,donijet ce ga oni koji budu vidjeli pokretni zetor disko,to ce biti kao ulaznica! :drinkers:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
jel možda tko od vas zna, ili još bolje ako ima sliku, šta ide od ovog šerafića na ručici za grijanje do one klapne di ulaze ona dva crijeva u hladnjak za grijanje ispod krova? Majstor koji je mjenjao hladnjak izgleda da nije imao volju da to vrati kak je bilo pa je izbacio van.. Čini mi se da je sajla tu bila u pitanju...
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel možda tko od vas zna, ili još bolje ako ima sliku, šta ide od ovog šerafića na ručici za grijanje do one klapne di ulaze ona dva crijeva u hladnjak za grijanje ispod krova? Majstor koji je mjenjao hladnjak izgleda da nije imao volju da to vrati kak je bilo pa je izbacio van.. Čini mi se da je sajla tu bila u pitanju...

da,sajla koja ide kroz metalno crijevo oblozeno s gumom,tocno kao na biciklu.
i odmah da te pitam,jel se tebi u voznji cuje zvonjenje? bas onak ko od zvoncica? i to jako!cuo sam da je to od kardana od prve vuce,i da se to neda nikak rijesiti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
da,sajla koja ide kroz metalno crijevo oblozeno s gumom,tocno kao na biciklu.
i odmah da te pitam,jel se tebi u voznji cuje zvonjenje? bas onak ko od zvoncica? i to jako!cuo sam da je to od kardana od prve vuce,i da se to neda nikak rijesiti.

jel imaš sliku kakvu? Da vidim kroz kud ta sajla putuje. Čuje se da, stalno nešta drnči, ali na firminom majoru (isti ko tvoj) na njemu ne. Ali mislim da to nema veze sa prvom vučem jel se to isto čulo i na starom 3320, to šta se čuje to vjerojatno od zadnjih poluga ili nečeg, čak mi se čini da taj zvuk proizvodi onaj dio za štelanje zadnje poteznice od one ručke u kabini do poteznice jel je to obična četvrtasta cijev koja ulazi jedna u drugu i tu vjerojatno stvara te vibracije koje se čuju, a taj naš novi major nema takav mehanizam pa možda zato.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
jel imaš sliku kakvu? Da vidim kroz kud ta sajla putuje. Čuje se da, stalno nešta drnči, ali na firminom majoru (isti ko tvoj) na njemu ne. Ali mislim da to nema veze sa prvom vučem jel se to isto čulo i na starom 3320, to šta se čuje to vjerojatno od zadnjih poluga ili nečeg, čak mi se čini da taj zvuk proizvodi onaj dio za štelanje zadnje poteznice od one ručke u kabini do poteznice jel je to obična četvrtasta cijev koja ulazi jedna u drugu i tu vjerojatno stvara te vibracije koje se čuju, a taj naš novi major nema takav mehanizam pa možda zato.

nemam sliku,mogao bih sutra poslikat,ali ta sajla samo ide kroz tu cijev do klapne,oko one kutije di je ventilator,isto ko na biciklu od,recimo,rucice do mjenjaca,nije nigdje pricvrscena,duga je oko pola metra.mislim da to ne bi smjelo puno kostati ako ju uopce nemas.
prijatelj ima 7340 kojeg je novog kupio 2007.g. kaze da je to od tog kardana,ali meni se isto cinilo da taj tezak kardan nebi smio bas tako zvoniti. do pola gasa je ok,a kad ga bolje pritisnem onda to pocne,i bas unistava dojam tihe kabine. morat cu se malo poigrati s tim,i vidjeti dal se to dogada i kad se doda veci gas,a traktor stoji u mjestu,ili kad ima nesto teze prikopcano iza...moj ima tu rucku za stelanje,mozda je i to problem. detaljno budem sve ispital. nisam se jos uopce puno vozio snjim,svega par puta je bio upaljen,pa ce se valjda s vremenom naci uzrok te buke.
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nemam sliku,mogao bih sutra poslikat,ali ta sajla samo ide kroz tu cijev do klapne,oko one kutije di je ventilator,isto ko na biciklu od,recimo,rucice do mjenjaca,nije nigdje pricvrscena,duga je oko pola metra.mislim da to ne bi smjelo puno kostati ako ju uopce nemas.
prijatelj ima 7340 kojeg je novog kupio 2007.g. kaze da je to od tog kardana,ali meni se isto cinilo da taj tezak kardan nebi smio bas tako zvoniti. do pola gasa je ok,a kad ga bolje pritisnem onda to pocne,i bas unistava dojam tihe kabine. morat cu se malo poigrati s tim,i vidjeti dal se to dogada i kad se doda veci gas,a traktor stoji u mjestu,ili kad ima nesto teze prikopcano iza...moj ima tu rucku za stelanje,mozda je i to problem. detaljno budem sve ispital. nisam se jos uopce puno vozio snjim,svega par puta je bio upaljen,pa ce se valjda s vremenom naci uzrok te buke.

aj ak ti nije problem da nabaciš sliku: ja ti nemam unutra ništa osim te ručice i te klapne, ni tu cijev ni ništa, da sam to ranije vidio negdje kak izgleda, ne bi bio problem složiti: ma nevjerujem da je to do kardana, 3320 nema prve vuče pa se jednak zvuk čuo i na njemu i na duplaku kojeg imam sad. Sa motorom isto nema veze, kad su me šlepali isto se to čulo kao i kad radi motor, stvar je samo nazad u polugama, poteznicama ili baš u tom šta sam ti napisao... poigraj se pa možda i otrkiješ što je :D
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
aj ak ti nije problem da nabaciš sliku: ja ti nemam unutra ništa osim te ručice i te klapne, ni tu cijev ni ništa, da sam to ranije vidio negdje kak izgleda, ne bi bio problem složiti: ma nevjerujem da je to do kardana, 3320 nema prve vuče pa se jednak zvuk čuo i na njemu i na duplaku kojeg imam sad. Sa motorom isto nema veze, kad su me šlepali isto se to čulo kao i kad radi motor, stvar je samo nazad u polugama, poteznicama ili baš u tom šta sam ti napisao... poigraj se pa možda i otrkiješ što je :D

sutra cu razmontirati krov i uslikati, ,nisam vidio kak se spaja sajla na rucicu i klapnu,al mislim da ima sve skupa samo dva sarafa,po jedan na svakoj strani di se sajla ucvrsti,i to je to. o,naci cu ja izvor zvuka,neopisivo me zivcira!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
sutra cu razmontirati krov i uslikati, ,nisam vidio kak se spaja sajla na rucicu i klapnu,al mislim da ima sve skupa samo dva sarafa,po jedan na svakoj strani di se sajla ucvrsti,i to je to. o,naci cu ja izvor zvuka,neopisivo me zivcira!

stric moj ima 7711 i vidio sam da mu zvecka na poteznici onaj osigurač koji je na maloj osovinici protiv ispadanja klina, možda je i kod tebe tako.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
To zvecka samo u vožnji ili i kad radi na mjestu?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to zvonjenje se cuje i na 7341 iz sela.
mislim da je klin na poteznici ili sama poteznica. probaj ju skinut pa se onda provezi ;)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znaci ovak: cuo sam da zvecka u voznji,bilo da se vozim sa poteznicom ili bez. kad radi na mjestu pod ler gasom,ne cuje se nista ni u kabini ni vani.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Oj!

Ovi zviki(zvončkanje) može doći od 100 mjesta.U prikjer ja na 5245 imao sam 3 takve i sve sredio.Sada ide kao novi.
1 mjesto-poluga ukopčavanja prednjeg trapa ide kroz lim.Tamo trebala bi biti brtva a izpala.Stavio novu.
2 mjesto-sedež-mazao sa Wd
3 mjesto poluga dizanja hidravlike(največa poluga na desnoj)mrdalo je ob lim.No original ima tamo prvo gume i plastike a meni se ihoblovalo.

Samo ti vozi i drži rukom prvo jednu i onda drugo stvar u kabini,možda češ pogoditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,320
Ako zvecka na mjestu onda malo obiđi oko njega da točno utvrdiš gdje, a ako je u vožnji ovisi odakle se čuje. Napred, nazad, sredina .........
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
meni se desilo da posle dotezanja rucne nekako se otkaci opruga gore pa je u voznji landaralo.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
gogo 1990 vidim da si kupio 6340 kakav i ja imam ,čestitam :partyman: kod mene se čuje donja poteznica kad je gore i gornja da malo lupka i kugle na polugama, malo WD-a i stvar riješena ali to nije glavni razlog več je problem u kardanu ispod traktora od prednjeg pogona (probaj ga rukom kakve sve zvukove ima ) njega treba dobro podmazati one dvije mazalice jer tu se stvara zvuk u vožnji , meni je i ta zaštita kardana pukla pa je zujala a stalno je pucala dok nisam probušio veče rupe i ubacio gume oko šarafa i sad nestvara nikakav zvuk ,još su mi prednji utezi isto brujali dok ih nisam spojio sa dugačkim šarafom
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Na polugicu sa slike ne ide obična licnasta sajla već sajla koja je od jedne debele elastične žice. Ja sam kupio u Rumi od nekog auta paše, platio 1 euro 3 metra, samo osjekao na mjeru i ubacio u moju košuljicu. Pomoću te ručice se uključuje i isključuje grijanje.

Jel skidao mozda neko kardan prednje vuče sa Zetora, kako se rasklapa zglob a da se nešto ne zezne? Primijetio sam da malo bali dole semering na izlazu prednje vuče (dole na mjenjaču) pa bih zamijenio i taj semering prije početka sezone al ne smijem da krenem da rasklapam zglob, ne znam šta bi mi od alata trebalo? Inače treba skinuti zglob, odviti veliki zavrtanj, izvući polovinu zgloba koja je ostala sa ožljebljenog vratila, izvaditi zamijeniti semering i sve vratiti (prije toga naravno ispustiti ulje). U principu je vrlo jednostavno al ne znam kako da rasklopim kardan. Znam u principu kako se to radi, sredjivao sam male kardane od balerine i krunjača za kukuruz al me strah da ne zeznem šta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh