• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
neznam jel se zafrkavas, ili? :scratch
blokada prednjeg diferencijala ti je špera na prednjoj vuci..
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
neznam jel se zafrkavas, ili? :scratch
blokada prednjeg diferencijala ti je špera na prednjoj vuci..

Ne, Tibor...ne zafrkavam...neznam!
SAD ZNAM! :)

Na mojem 73 non stop rade oba prednja, nakon kaj uključim prednju vuču...
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
Ne, Tibor...ne zafrkavam...neznam!
SAD ZNAM! :)

Na mojem 73 non stop rade oba prednja, nakon kaj uključim prednju vuču...

Pa da , akd ukljucis vucu onda vuku oba zajedno preko lamela i opruga unutra, stim da se to vremenom istrosi, a kod nas kosta u Agromaricu oko 750 € i majstor to ubaci..Ja sam imao 72 sa sperom , a i 7745 bez spere.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
moj ima sperovanu prednju vucu a nikad nisam imo priliku da vidim da je neki proklizio jer nemam tegove naprijed a imaju neke opruge unutra kad je podignut i ugasen ako se okrece jedan tocak nazad cuje se ko neko preskakanje e to je ta opruga ( naravno da p vuca nije ukljucena) :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ne, Tibor...ne zafrkavam...neznam!
SAD ZNAM! :)

Na mojem 73 non stop rade oba prednja, nakon kaj uključim prednju vuču...

Da vuku oba prednja kotača nebi se mogao okrenut s traktorom;)

Oba vuku samo kad se upali špera,isto tak i nazad..
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Da vuku oba prednja kotača nebi se mogao okrenut s traktorom;)

Oba vuku samo kad se upali špera,isto tak i nazad..

mislim da misi u pravu posto zadnji kotac vrti samo jadan a prednji imaju mogucnost skretanja ide on kud skrenes zar ne?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Da vuku oba prednja kotača nebi se mogao okrenut s traktorom;)

Oba vuku samo kad se upali špera,isto tak i nazad..

Može skretati jer blokada nije izvedena kao nazad preko kandžaste spojnice nego preko lamele. Tako da prilikom skretanja ta lamela dozvoljava potrebnu razliku u obrtajima unutrašnjeg i vanjskog točka a da pri tom ne dođe do proklizavanja točkova.
Zato se može reći da Zetor ima sinhronizovanu prednju vuču a ne sa klasičnom blokadom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čudan sistem kod zetora...

SDF ima na gumb, blokadu na sva 4 kotača odjednom, kad to uzubi, nema skretanja, ali traktor ide kroz blato ili se ukopa na mjestu!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čudan sistem kod zetora...

SDF ima na gumb, blokadu na sva 4 kotača odjednom, kad to uzubi, nema skretanja, ali traktor ide kroz blato ili se ukopa na mjestu!

Tak nekak je i na večini drugih traktora,neznam kak se onda Zetor tu razlikuje:?:

Zetor onda more skretat kad je špera uključena?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
More kad ima to drugačije složeno, lijepo su dečki objasnili da ima lamele koje dopuštaju toleranciju kod skretanja vanjskog i unutarnjeg kotača, odnosno razliku vrtnji kod istih.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Tak nekak je i na večini drugih traktora,neznam kak se onda Zetor tu razlikuje:?:

Zetor onda more skretat kad je špera uključena?

zetor ima barem kod mene speranu prednju vucu a zadnju mu ja speram recimo kao kod solaca
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Čudan sistem kod zetora...

SDF ima na gumb, blokadu na sva 4 kotača odjednom, kad to uzubi, nema skretanja, ali traktor ide kroz blato ili se ukopa na mjestu!

Sistem možda jest čudan ali meni se čini bolji nego taj sa ručnim uključivanjem. Sa ovakvom blokadom Zetor isto ide kroz blato samo što uz to još možeš i skretati bez straha da će stradati poluosovine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sistem možda jest čudan ali meni se čini bolji nego taj sa ručnim uključivanjem. Sa ovakvom blokadom Zetor isto ide kroz blato samo što uz to još možeš i skretati bez straha da će stradati poluosovine.

Ali moraš opet tiskati s nogom da blokiraš zadnji diferencijal, jel tako???

A ja s pritiskom na gumb ukopčam sva 4 kotača odjednom :)
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ali moraš opet tiskati s nogom da blokiraš zadnji diferencijal, jel tako???

A ja s pritiskom na gumb ukopčam sva 4 kotača odjednom :)
ja jednim prekidacem palim prednju a zadnje palim tako samo sto pritisnem donji prekidac na patosu i on zaglavi opet pritisnem on pusti :D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ali moraš opet tiskati s nogom da blokiraš zadnji diferencijal, jel tako???

A ja s pritiskom na gumb ukopčam sva 4 kotača odjednom :)

Da bi blokirao zadnje moram pritisnuti onu papuču na podu. Ali zbog stalne blokade prednjih točkova ove zadnje dosta rijeđe moram blokirati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Nema u prednjoj vuči nikakvih lamela.
Tam vam je samo jedna (nazovimo to) kanđasta spojnica pogonjena oprugom i to služi kao špera.
Nažalost nemam više slike kak to u stvarnosti izgleda da vam bude jasnije, ali mogu vam ubaciti sliku iz kataloga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nema u prednjoj vuči nikakvih lamela.
Tam vam je samo jedna (nazovimo to) kanđasta spojnica pogonjena oprugom i to služi kao špera.
Nažalost nemam više slike kak to u stvarnosti izgleda da vam bude jasnije, ali mogu vam ubaciti sliku iz kataloga

Eto odgovora od nekog ko zna!:supz:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to bi zapravo bio lsd diferencijal, ne? limited slip differential..
kada jedan kotac pocne previse vrtiti u odnosu na drugi, pocinje i taj drugi vuc?
 

Najnoviji postovi

Na vrh