• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
dao sam ugradit,ali jos ga nisam koristio.
sa ovim grijačem na usisnoj grani za sad mi je uvijek upalio. :icon_thumright:
vidio sam ja na jednom 8540 da ima a u mene ima samo na usisnoj i on radi provjerio e sad mi malo teze pali jer mi je slab akumulator samo 55 Ah :D al opet upali
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Tebi bi trebao akumulator 110Ah,onda nebi imao problema sigurno.
Kod mene je 135.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Tebi bi trebao akumulator 110Ah,onda nebi imao problema sigurno.
Kod mene je 135.
ma svako ljeto bude nesto prece da se kupi a i nepalim ga zimi cesto a ljeti mu je ovaj savim dovoljan a jel se mogu ugradit ti grijaci ???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma svako ljeto bude nesto prece da se kupi a i nepalim ga zimi cesto a ljeti mu je ovaj savim dovoljan a jel se mogu ugradit ti grijaci ???

grijac* ,jedan.
naravno da moze,moze se ugradit u svaki traktor.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
grijac* ,jedan.
naravno da moze,moze se ugradit u svaki traktor.
a znaci nema nikakve sanse ugradit to na glavu motora gore 4 komada povezat seriski na akumulator i neki prekidac il spojit na bravu ???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A sta ce ti 4 komada? dosta je jedan,ukljucis ga u šteker 230V na pola sata,i pali kao u ljeti.
Mislim da to nebi funkcioniralo kako si ti to zamislio. To sto je u moci traktora,je onaj grijac na usisnoj grani.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
momci...jedno pitanjce, tj pomoć

ovak, mislim da je o ovome već bilo riječ...ovaj video s 4340,znači radi se o ovim svjetlima koja su iznad žmigavaca,
dali su tu dopeljane žice?? i dali ima prekidač za ta svjetla??
kužite kaj pitam???


http://youtu.be/PmjSIME_qGk
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
momci...jedno pitanjce, tj pomoć

ovak, mislim da je o ovome već bilo riječ...ovaj video s 4340,znači radi se o ovim svjetlima koja su iznad žmigavaca,
dali su tu dopeljane žice?? i dali ima prekidač za ta svjetla??
kužite kaj pitam???


http://youtu.be/PmjSIME_qGk

99.9% da nemaju kablovi provuceni,ovo na zetoru je ja mislim naknadno stavljano,al nebi trebo bit problem ni provuc kablove,ja sam u svog zetora provlacio kablove skroz u gornji dio kabine za svijetla na krovu i nije neki problem,tako da bi jos lakse bilo provuc za ove
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
99.9% da nemaju kablovi provuceni,ovo na zetoru je ja mislim naknadno stavljano,al nebi trebo bit problem ni provuc kablove,ja sam u svog zetora provlacio kablove skroz u gornji dio kabine za svijetla na krovu i nije neki problem,tako da bi jos lakse bilo provuc za ove

naravno da je naknadno stavljano!
al mislim da je neko spomenul tu na forumu da su rado provučene žice, samo ih treba još malo van izvući i da su kod volana tam dole blindirane...
aj da vidimo, možda neko zna...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
naravno da je naknadno stavljano!
al mislim da je neko spomenul tu na forumu da su rado provučene žice, samo ih treba još malo van izvući i da su kod volana tam dole blindirane...
aj da vidimo, možda neko zna...

Ak več imaš takav traktor,pa raskopaj malo oko žmigavca ak se nađe koja žica viška..Jer može bit različito od serije do serije traktora jedna možda ima druga ne...

Uostalom ja bi povukel druge žice i onda znam da je to složeno kak treba..:icon_e_wink:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ak več imaš takav traktor,pa raskopaj malo oko žmigavca ak se nađe koja žica viška..Jer može bit različito od serije do serije traktora jedna možda ima druga ne...

Uostalom ja bi povukel druge žice i onda znam da je to složeno kak treba..:icon_e_wink:

Nesem doma trenutno, a baš sem se setil da je neko o tome govoril...pa zato pitam
da sem doma, već bi to sve pregledal...
 
T

tuaregr10

Guest
2004. kaj sad ispada da sam kupio traktor sa 80ks? ili je mijenjan motor na njemu bio? al to je nemoguce!

Još bolje ti je da ima 80 ks, "od viška glava ne boli" :redface:.
 
T

tuaregr10

Guest
a sta sad par konja vamo-tamo
ovom nikad ne fali snage ;)

Pozdrav dino :(bow):
Hvala ti na ovoj fora slikici, odlično ti je ispala, a po ovome što si napisao vidim da si zadovoljan sa Zekanom :icon_fU:.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma zadovoljan,kako nebi bio.
Jesi vidio,zvjer utezima gura blato ali ide i ide :icon_super:
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav dečki, daj mi recite kaj mislite o ovom traktoru i dali ga je možda ko već išao gledat..
Hvala unaprijed
I da on je jedako jak kao 7245 jedino ako sam to krivo vidio po papiri..

Traktor na slikama izgleda odlično, sve 5, samo što se taj traktor jako dugo prodaje :confused:.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Još bolje ti je da ima 80 ks, "od viška glava ne boli" :redface:.

normalno,samo mi je cudno kaj taj motor radi u zekanu,kad nigdje u prospektima se ne navodi taj tip. a i u papirima pise da je model zetor 6340.2... ko ce ga znat...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
momci...jedno pitanjce, tj pomoć

ovak, mislim da je o ovome već bilo riječ...ovaj video s 4340,znači radi se o ovim svjetlima koja su iznad žmigavaca,
dali su tu dopeljane žice?? i dali ima prekidač za ta svjetla??
kužite kaj pitam???


http://youtu.be/PmjSIME_qGk

Evo da ti stručna osoba za instalacije odgovori.:icon_mrgreen:
Nemaš tu nikakve instalacije, original tvorničke instalacije su provučene samo za ono kaj je original več postavljeno na traktoru.
Znamo i ti i ja da glavni vod prema krovu kabine ide po desnom štoku od vrata i dalje se račva na ventilaciju, brisač, radio i radna svijetla.

Ako poželiš dodavati nekakva radna svetla na zetora, znaš kome se moraš obratiti, ko ti bude to rešil dobro i besplatno :)

Neznam kaj ti se događa s instalacijom na novom velikom zetoru kaj pregorijevaju osigurači, to bi morali provjeriti i rešiti stvar, negde je nakaj krivo spojeno na "slabe žice" i dok popališ radna svetla ode osigurač, nema ni releja sigurno :)
Neznam ni ko je slagal, al znam da neje dobro, uostalom, dodatna svjetlana traktoru moraju da rade, a ne da su samo za šminku. Videl si i sam kak moj 565 svetli dok pravi mjastor sve složi :)
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Evo da ti stručna osoba za instalacije odgovori.:icon_mrgreen:
Nemaš tu nikakve instalacije, original tvorničke instalacije su provučene samo za ono kaj je original več postavljeno na traktoru.
Znamo i ti i ja da glavni vod prema krovu kabine ide po desnom štoku od vrata i dalje se račva na ventilaciju, brisač, radio i radna svijetla.

Ako poželiš dodavati nekakva radna svetla na zetora, znaš kome se moraš obratiti, ko ti bude to rešil dobro i besplatno :)

Neznam kaj ti se događa s instalacijom na novom velikom zetoru kaj pregorijevaju osigurači, to bi morali provjeriti i rešiti stvar, negde je nakaj krivo spojeno na "slabe žice" i dok popališ radna svetla ode osigurač, nema ni releja sigurno :)
Neznam ni ko je slagal, al znam da neje dobro, uostalom, dodatna svjetlana traktoru moraju da rade, a ne da su samo za šminku. Videl si i sam kak moj 565 svetli dok pravi mjastor sve složi :)


Hehe...tebe bi zadnjega zval!
Šalim se no, kaj se srdiš mam???

Onda se buš nainstaliral i na spajal...bu te glava zabolela čisto dok čuješ plan za SVETLOGRAD na Zekanima....

Ona iza svetla su spojena na žice koje su već bile prevlečene iza gore, ispod one plastike i samo su spojena, e sad kaj dalje zeza na tom putu neznam, ali nekaj je,,,zato sem pital el ima i za svetla napre!

A dobro znaš da sem ja baksuz za struju, nerazmem se vuto...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Neznam kaj ti se događa s instalacijom na novom velikom zetoru kaj pregorijevaju osigurači, to bi morali provjeriti i rešiti stvar, negde je nakaj krivo spojeno na "slabe žice" i dok popališ radna svetla ode osigurač, nema ni releja sigurno :)
Neznam ni ko je slagal, al znam da neje dobro, uostalom, dodatna svjetlana traktoru moraju da rade, a ne da su samo za šminku. Videl si i sam kak moj 565 svetli dok pravi mjastor sve složi :)

To je mana tim Zetorima,slaba im je instalacija za svjetla..Treba to prespojit kak je red:icon_fU:
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
To je mana tim Zetorima,slaba im je instalacija za svjetla..Treba to prespojit kak je red:icon_fU:

Ma sve je oke sa instalacijama! Sve radi, sve funkcionira,ništ nesem ni pipnul 6 godina na njemu,sve radi, ni jedna žaruljica pregorela, apsolutno ništ!

Samo su problem ta zadnja radna svetla, tu mi osigurač gori ako mi dela radio i svetla,nakon jedne vure mi zgori...
treba to posložiti kak treba, a nigda vremena za to...
 

Najnoviji postovi

Na vrh