• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako gorivo ode nekam van a zrak nekam unutra ti vidiš gdje je otišlo van jer je mokro tak sam ja našel gdje je vukel zrak to riješil (zabrtvil) i zeken od tada netreba pumpanje za prvo paljenje .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Mislim da večinom kod Zeksa, koji imaju rezervar dole, nije problem u zraku koji je u sistemu nego u padu tlaka u VT pumpi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno tak ( i Fata ne voli kad je dole ) no moj susjed preko ceste sa 7011 nema brige od kad je dobil produžetak ibera :icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E Steta jebi ga valda smo sudeni da zeza.
Al ipak mi sve smrdi na bos pumpu i klipice koji vise ne dihtaju i nafta ode iz nje i dovoljno da ne zapali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Jedno nestručno pitanje: jesu li obje cijevi u rezervoaru do dna, odnosno, jel povrat uronjen ili nije?

I kakve veze imaju elementi Bosch pumpe sa zrakom???
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na prvo pitanje neznam a drugo ako imaju veze sa zrakom ništ od paljenja :icon_hang:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kak god da je prije je palio bez frke sad zeza a cjevcice u rezervaru nisam mjenjal izgledale su ko nove,vise se ne sjecam tocno al mi je nekak ostalo u sjecanju da je povrat isto ko i usis skoro do dna.

Kad ga ugasis bos pumpa bi trebala zadrzat naftu u sebi do drugog paljenja,par sati drzi al nakon noci ujutro vergla dok ne povuce naftu i upali al u filterima i ac pumpi ima nafte uvijek.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Rezervara koji su smješteni dole i cijevi koje su ubodene na njega ima dvije ili čak tri vrste.
Kolko ja znam na jednoj od tih vrsta jedna cijev je krača, a druga dulja.
Znači povrat nije uronjen.

Tu zrak nije problem, a ako baš sumnjaš na njega stavi na usis i na povrat prozirno crijevo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Rezervara koji su smješteni dole i cijevi koje su ubodene na njega ima dvije ili čak tri vrste.
Kolko ja znam na jednoj od tih vrsta jedna cijev je krača, a druga dulja.
Znači povrat nije uronjen.

Tu zrak nije problem, a ako baš sumnjaš na njega stavi na usis i na povrat prozirno crijevo.

Da to nije losa ideja jer se bu vidlo jel se kaj vraca i jel ima zraka.
A i nepovratne bum stavil al nekak mi je sve to dopizdilo jer sam imal i nepovratne ventile i sve zivo zmenjal i opet isto.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj bi ja s guštom rezal rezervar i ubacil jednu električnu pumpu , tko danas radi bez struje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj bi ja s guštom rezal rezervar i ubacil jednu električnu pumpu , tko danas radi bez struje

Netreba rezat od bmv može biti i iznad rezervara . Možda da staviš expanzionu posudu onda možeš regulirat tlak ! Postoje bar tri vrste rezervara metalni sa dvije zavarene cijevi jedna do dna i jedna do pola , metalni jedna do dna povrat kroz plovak i plastični ne sječam se kud idu .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zakaj pa moj starac od 1974 go još ima svoju ac pumpu i pali a tek da ima boljeg gazdu .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj bi davalo naftu traktoru pod opterečenjem kad nebi bilo AC pumpe??? kak bi si povukel dovoljnu količinu nafte onda, jel????
Bez AC pumpe bi mogel delati u leru, ali pod opterečenjem sigurno nebi. Da je netreba, zakaj bi je ugrađivali na svaki tadašnji motor??
Mislim malo mi je to bezveze.

Evo primjer od majstora. Na 539 je otišla AC pumpa i spojili su direkt bez nje, ali traktor nije mogel raditi, gušio se jer nije imao dovoljne količine nafte, samo je tak do kuće došel u ler gasu i ništa više....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Da je taj 539 imal gore roto pumpu išel bi kak vetar.
Klipne ipak zahtjevaju neki predpritisak :icon_wink:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Trebal je staviti karnister na krov kabine i garant bi išel jednom kolegi je na zetoru drvo potrgalo filtere iz rezervara smo stavili gumeno crijevo na ulaz pvp i cijeli dan je tak radil jedan 533 je kupljen rabljeni i 50 km je prošel bez ac pumpe dok vlasnik ni je vidio da je nema a koliki ni su htjeli raditi a imali novu ac tak da od slučaja do slučaja .
 

Najnoviji postovi

Na vrh