• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
nepovratni je na boš pumpi na izlazu i nepovratni na izlazu iz filtera, pa opet isto



dali pod ovaj nepovratni na boš pumpi misliš na iber druk ventil (šuplji vijak s kuglicom) ili si ti nesto stavljal
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nevjerujem, jel zatvori kad se traktor ugasi, a baš da oba dva nevaljaju, neznam sad.... večeras je upalio bez problema, dovod spojen direkt na ac pumpu, a s nje na boš, i bez brige sad.. ak bude sutra tak, onda je vjerojatno greška sa filterom i oko njega
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci i njega si mjenjal i crijeva sva?

Bos pumpa je dobra i traktor normalno radi al dio ispod klipica koji mora zadrzat naftu u bos pumpi ne dihta vise i jednostavno popusti polako naftu nazad i kod sljedeceg paljenja mu treba verglanja dok ne upali ili napumpas na ac pumpici.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
apsolutno sve, jedino je staro ostalo lajtung na ulaz u čašicu, i lajtung iz povrata, sve je drugo novo, osim boš pumpe i rezervara, baš sve. al ja tebe to nekužim, kud propusti, di to završi?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
I ja sam sve to promjenil i sve lajtunge i nakon 5 dana isto,al sad kad veli kolega @alenvw da nam nije taj suplji saraf neki srot s greskom pa ne dihta i zajebava!?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
dihtaju dobro oba dva, kad se ugasi, svega par kapi iscuri na crijevu povrata, taman tolko kolko ostane u crijevima,a i oba dva su bila namontirana i na ac pumpu i na filter pa se osjeti velika razlika kad se pumpa sa njima i bez njih, znači, drže
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Bos pumpa je dobra i traktor normalno radi al dio ispod klipica koji mora zadrzat naftu u bos pumpi ne dihta vise i jednostavno popusti polako naftu nazad i kod sljedeceg paljenja mu treba verglanja dok ne upali ili napumpas na ac pumpici.
Ah znači na ventiliče ispod elemenata si ti ciljal?
Nisi odgovoril kad sam pital pa nisam skužil.

Ti ventiliči služe da se gorivo nebi vračalo iz lajtunga u VT pumpu i moguči su uzrok, ali onda nije potrebno pumpati na AC pumpu jer pred pritisak ostane u VT pumpi.
Simptomi su da kod alnasanja nema dima na auspuh ali nakon par krugova motor ipak upali.
AC pumpa nema dovoljno šusa da nabije pritisak u lajtunge prema dizama.

Onaj iberdruk ventil sa linka nevredi ni kao šuplji vijak, a ne kao iber druk, nevaljaju dosjedi. Kod ugradnje novog treba popraviti dosjed, a to se da i na starom upotrebom odgovarajučeg glodala ili čekiča.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E da znaci kod duzeg stajanja vergla recimo 7sekundi i baci malo dima i vuzge,ili recimo kad zaverglam primi odma i odma se zgasi i opet duze verglanje ili pumpanje.
E sad ako nafta ne ostataje u bakrenim lajtunzima do dizni ne dihtaju ventilici ili?
Pa kud se moze nafta vratiti a ne slini nigdje i imaju nepovratni,meni jedino osaje taj suplji s oprugom kuglicom da ne dihta.

Daj pojasni zadnji dio posta nisam te skuzil?:^):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
VT lajtunzi su sigurno metalni na Zetoru, a gorivo se vrati u VT pumpu i nemože nikuda van.

Zadnji dio posta :icon_scratch:
Pa novi iber nevredi ništa jer propušta prije ugradnje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kuzim sad al kaj ta kuglica ne drzi zatvoreno do odredenog tlaka pa popusti gorivo u povrat?

Kad ga pumpam na AC pumpi ujutro drukam dok ne prozuji na taj saraf s kuglicom nafta i tad pali od prve.

Nekaj je sa pvp-om ne stima jer prvih 20god je bilo ok i sad zadnjih godina jebe,s tim da je sve zmenjano ukljucujuci i AC pumpu komplet.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Tak bi to trebalo raditi ali kuglica očito ne brtvi kak treba čim pritisak u pumpi pada.
Probaj sa ovakvim nepovratnim na dolazu i na povratu
https://www.trgo-agencija.hr/ventil-nepovratni-fi10-za-crijevo.aspx
2Q==
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
taj nepovratni sam i sam stavljao pa nije pomagao. bila je ista priča. svaki dan pumpaj dok proljetos odjednom više netreba. sad i nakon 5 i više dana stajanja pali. jedini je problem što neznam šta je bilo pa nemogu pomoći
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ti mozda sad pun rezervoar do vrha?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel ti mozda sad pun rezervoar do vrha?

Da probaš u rezervaru na cijev od povrata stavit crijevo tako da je uvijek u nafti tak sam ja na 7011 stavil negdje 1986 god i još funkcionira možda nije po propisu ali radi može i kritika ,:icon_biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa da, mozda su te cjevcice sprungirale pa na njima vlece zrak kad nije pun rezervar?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nisi shvatio kod povrata gorivo se vraća u rezervar gdje je prazan i tud može povuči zrak a ako je cijev u gorivu nemože povuči zrak .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A mislis da je stalno uronjen u gorivo nebi smio povuc zrak?
Al mislim da je problem kaj gorivo ode nekam nakon vise sati.
Pa na povrat ne vuce nego vraca visak tak da mislim da povrat nebi smio biti problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh