• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ma nisam riješio, na tom spletu je povrat i dovod, imam problem već 2 godine, da mi neće upaliti nakon 1 dana prije, sad nakon par sati kad stoji, dok se ne nadruka na ac pumpu, ili duže ne vergla... ugl, sva crijeva nova, nova ac pumpa koja radi kak i stara, nepovratni ventil, čašica sa kučištem, podloške, sve baš, i nikak problem riješiti,... mislio sam d aje greška u rezervaru, ali nije ni to, spojio sam ga na karnister, i isto.. danas sam probao još ugraditi nepovratni na izlaz iz filtera, pa ču vidjeti kak sutra bude.... sve novo, sve pregledano,a problem ne riješiv
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Skini ipak mjerač nivoa, te kroz njega gledaj a kroz grlo za točenje svijetli baterijom.
Pogledaj da nema nekaj na kraju cijevi, kaj se zaštopalo.
Najlogičnije bi bilo da je na dnu cijevi nepovratni ventil, jer se onda nebi to događalo.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ma bilo bi, ali nema, gledao sam na katalogu taj ulaz, one su ravne na dnu, a druga stvar šta nemožeš doć do njih.. ali greška nije u rezervaru jel su oba dva crijeva stavljena u karnister i tak radi, crijevo je sa dna spojena dirkt na ac pumpu i tak vuče, i opet se dešava isti problem sa paljenjem, znači tu greška nije, jel je opet isto kak i sa rezrevarom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi promjenio nepovratni saraf s kuglicom iza pvp-a i crjevo povrata goriva?


Bjdw ja na svom mogu izvaditi te cjevcice u rezervaru sa sarafima su pricvrscene i na njima imam neku zicu za masu,i znam o cemu pricam al ocito kod tebe je drukcije.
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da li je karnister na kabini tj viši bar pola metra od motora u tom slučaju bi pokazao ako negdje vuče zrak .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
nije, u istom je nivou kao i rezervar, jel me zanimalo samo dal je u rezrevaru kvar.. i na kraju sve prešerafano, svašta probavano, sve novo stavljeno i čini mi se na kraju da to bude bilo tak i dalje kak je i dosad bilo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako je karnister visoko tek tad bi vidio dal je razlika a ako negdje ipak vuče zrak tu bi slinio naftu .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
kad nemoš to spojit jel su crijeva kratka, ak opet neš improviziraš, opet nisi siguran 100% da je to to... jedino šta bi možda moglo biti da nije šta puknulo na tim metalnim lajtunzima na šta ta crijeva idu, ali opet bi slinio, a suho sve. a nakon dužeg stajanja, kad se malo odvrne čašica, onda taj sav zrak iz sistema izbaca van
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imal sam sličan slučaj na 7011 mijenjal crijeva pločice opet isto pomogla mi posuda visoko postavljena na jednom metalnom crijevu na kojem je šuplji vijak bio loš dosjed nije slinilo samo je za dva tri dana nakupil zrak i ne će .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
vidit ču kroz par dana ak mi se bude dalo sve to raskapat opet jel sam izgubio više i volju i živce s tim više
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
znam, tak bi i sam najviše volio, ali neznaš više jednostavno šta bi, djelovi skoro svi novi, svakakve kombinacije probavane bio kod 2 majstora, i nitko nezna zašto se to događa jednostavno... i kažem, već 2 godine rješavam taj problem i nikak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja bi ipak raskopal AC pumpu i počistil dosjede na ventiličima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi promjenio nepovratni saraf s kuglicom iza pvp-a i crjevo povrata goriva?

Ako ti ne pomogne to,onda su elementi u pvp-u istroseni i ne drzi duze od pola dana,trebalo bi ju dat kak ovde neki na forumu kazu reglazu(reparaciju) elemenata.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Elementi se ne repariraju, oni se (trebali bi) mjenjaju.
Da su elementi loši ta nafta koja je "višak" bi se negde pokazala.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da,tocno dio klipica koji stvara visoki tlak je dobar a donji dio propusta i kroz noc dio nafte ode nazad na dolaz ili kroz kuglicu na sarafu iza pvp ak kuglica ne dihta.
I ja sam sve to probal i nista opet isto,jedino ostaje pvp

5Dana je dobro i opet pocne zezat,a zetori koji imaju rezervar gore s tim nemaju problema.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
pričaš gluposti, da je bilo šta ošlo u boš pumpi ne bi radio uopće kak treba, palio bi svakak. niti bi išta mogao radit s njim, a kak i muha kaže, slinilo bi neš negdje. Sve je bilo dobro i radilo dok nisam imao sranje zbog kojeg sam morao otpojiti kompletan sistem goriva, i kak se raskopalo, nije se ni sastavilo više. Rastavio sam ac pumpu, nisam našao baš niš unutra šta bi bio problem, probao sam puhnuti i prstima čepiti odvode i dovode, sve zatvara, sad to idem vratit nazad i probat spojit dovod bez čašice u ac pumpu a iz nje direkt na boš pumpu pa vidit jel bude šta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ček, ček malo....
Znači nevalja dio klipiča i onda ti AC pumpom nadrukaš nazad pa onda pali?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Da,tocno dio klipica koji stvara visoki tlak je dobar a donji dio propusta i kroz noc dio nafte ode nazad na dolaz ili kroz kuglicu na sarafu iza pvp ak kuglica ne dihta.
I ja sam sve to probal i nista opet isto,jedino ostaje pvp

5Dana je dobro i opet pocne zezat,a zetori koji imaju rezervar gore s tim nemaju problema.

nepovratni je na boš pumpi na izlazu i nepovratni na izlazu iz filtera, pa opet isto

Ček, ček malo....
Znači nevalja dio klipiča i onda ti AC pumpom nadrukaš nazad pa onda pali?

tak je, al nakon 5-6 sati, do tad pali bez problema, sve kaj je poslje, ili duže verglat, ili nadrukat par puta na ac pumpu, i onda sastavi bez problema. danas nisam ni palio, samo sam čašicu malo popustio, bila je puna goriva i sam je zrak iz nje išao van, i ispraznilo ju na pol negdje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh