• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kak nema?
Mora biti na čašici. Neovisno o tipu.

na kojoj čašici ? i mene zeza jer večinom mi blokiran ljevi a tada kočnica kao da propada a kada hvata visoko koče obadva ( papuča ne propada ). htio sam raskapati lijevi reduktor jer sam čitao ovdje negdje da može to biti zbog stajanja ali baš nevidim skoro vremena za to a nebi se htio negdje razbiti
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
@FeLiXxX
Prvo treba odzračiti kočnice ili ako ćeš mijenjati ulje, onda ga zamjeni pa odzrači cijeli sistem. Jer po ovome što moraš pumpati da bi počeo kočiti znači da ima zraka u sistemu. A ovo što hvata prvo jedan pa drugi znači da nisu poštelane. A štelati nemožeš dok ih ne odzračiš.
Može biti i peti cilindar da zeza, al prvo odzrači i probaj naštelati kočnice a njega ostavi za kraj. Ako je sve drugo u redu onda može i bez njega.

@dado6340
Što se tiče filtera, on nema veze sa kočnicama. Nalazi se ispod čepa na bočici (čašici) za ulje i spriječava da prljavština izvana dospije u bočicu.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
To ustvari nije filter nego cjedilo (služi procjeđivanju novog ulja :icon_butt:)
Da prašina ne ulazi služi brtva poklopca čašice i limič koji ujedno služi da bi sistem mogao disati, tj kao odzračnik.

Problem je u zraku u sistemu i uopče nije bitna marka ulja koja se utoči. Ja čak najviše vjerujem Ini.
Loša iskustva sa večinom ostalih, ako friško otvoreno (ispred aparata za kontrolu kočione tekučine) ne prolazi onda valjda i ta vlaga u njemu nepovoljno utječe na sve komponente kočionog sistema.
Kod Ine trenutno takvih problema nema.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To ja i velim nema filtera nego svakih par godina ga treba promjenit i ozracit dobro.
Kaj se tice ine dobro sve radi znaci kuplung i kocnice,al dok je inin uk bil unutra svake 2god su mi odlazile gumice na cilindrima na kuplungu i na gornjim cilindrima kocnica,od kad sam stavio ate uk ulje vec 4 i pol godine nikakvih problema.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ulje uk-4 ate-ovo je dobro za na šalatu, za roštilj baš i ne.
U odnosu na njega Ina je mila majka.

Jel si kod zamjene ulja u kompletnom sistemu i prelaska na to ulje mjenjal i sve cilindre?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
u pitanju je zetor 8540 94 godiste ulja ima dovoljnu kolicinu a probat cu ozracit pa postelovat zamalo da ne sletim zbog ovog problema :$ . Gdje se nalazi taj 5 cilindar?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne cilindre od kuplunga sam prije zmenjal i gumice na gornjim kocionim,pa za dvije godine opet gumice na jednom kocionom i pocel mi je sam kocit kad se zgrije i stelal sam i nis,i uskoro procurio na donjem od kuplunga,pa sam popizdilgi kupil komplet sve gumice za sve 4 cilindre i ate ulje i dobro odzracil i evo vise od 4 god sve radi ko novo kuplung mekan kocnice netreba stelat uopce vise!
Cilindre kod pakni nikad nisam mjenjal ko i pakne,a stare su 26god.
Cilindre kod papucica kocnica nikad nisam mjenjal samo gumice.

@felixxx promjeni i ulje obavezno ne samo odzracit.
Kod mene na 5211 je ispod kabine sa desne strane na getribe,vjerojatno je i kod tebe tak.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Oficir, kažeš Inin UK ne valja, kod mene 10 godina i nikakvih problema dok mi se crijevo nije poderalo i iscurilo ulje, zamjenio crijevo i dalje opet Inin uk-4 i nikakvih problema sa kočnicama, ni ne mislim na njih niti o zamjeni ulja kada natočim, a ovo crijevo mi je deralo od kabinu, ono što ide iz posudice i zato se poderalo inače ne bi imao problema sa kočnicama vjerujem još dugo godina..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da stelal sam ih na pedali.

Gle ja sam vam opisal svoje iskustvo i svatko nek stavlja kaj hoce i kak hoce ja uto nebi ulazil.
Samo imam iskustva da je mozda agresivnije na nove no name gumice,, na one orginal stase mozda ne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Na pedali se štela mrtvi hod a same kočnice su samoštelajuče tak da nisi baš bog zna kaj poštelal :icon_e_wink:

No, no pa nisi valjda ti koji imaš rupu za oriđiđi djelove no name gumice ugrađival?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako nema mrtvo hoda na pedalama postoji mogučnost da je klipič gurnuo toliko da više ne bude uzimal novo ulje iz posude
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
ja rijesio problem ipak je samo zrak bio u pitanju i malo sam dotelo taj mrtvi hod sad obje koce zajedno :D od danas sam rahat
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Trenutno jesi ali nisi rijšil problem odakle je taj zrak ušel.
Buš videl kak bu dalje u radu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na pedali se štela mrtvi hod a same kočnice su samoštelajuče tak da nisi baš bog zna kaj poštelal :icon_e_wink:

No, no pa nisi valjda ti koji imaš rupu za oriđiđi djelove no name gumice ugrađival?

Taj mrtvi kut sam stelal i to je bilo prije 4god i nisam znal neke stvari koje sad znam.:(handshake):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Misliš mrtvi hod?
A kaj je s gumicama, čiji su bile proizvod?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da mrtvi hod.
Bile su neke poljske sad su neke talijanske gore na kuplungu i radi super.
Novo ulje
Znaci malo vise od 4god..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Da nam tema ne padne u zaborav evo par slika od mojih Zetora:
Zetor 3511:



Zetor 6245:


Zetor proxima 90 clasic:
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Gledam malo te stare zetore serije x5xx, svi stavljaju kod obnavljanja maske serije x9xx ili x0xx, zašto, jel to zato jer nema na tržištu originalnih?
 

Najnoviji postovi

Na vrh