• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kojeg Zetora bi preporucili kupiti do nekih 6 000 eura maksimalno. Znaci oranje,frezanje,baliranje, roto kosa, silaza za svoje potrebe.. nista usluzno ne bi radio, a da to bude nesto sa ne pretjeranom potrosnjom :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako imas brda onda 6245 ako si na ravnom 6211 to je traktor sa 57ks ima snage a ne trosi previse.a i 5211 ti je ok taj ima 3 klipa i 47ks i 2800kg i trosi jos manje.
Po meni je 6245 best buy!
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ako imas brda onda 6245 ako si na ravnom 6211 to je traktor sa 57ks ima snage a ne trosi previse.a i 5211 ti je ok taj ima 3 klipa i 47ks i 2800kg i trosi jos manje.
Po meni je 6245 best buy!

6245 je daleko iznad te cijene od 6000 eura.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Je ima ih sa svakakvom cjenom nek si pronjuska i netreba biti 92.god moze gledat 88.god.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Kojeg Zetora bi preporucili kupiti do nekih 6 000 eura maksimalno. Znaci oranje,frezanje,baliranje, roto kosa, silaza za svoje potrebe.. nista usluzno ne bi radio, a da to bude nesto sa ne pretjeranom potrosnjom :)

Dobar traktor nečeš naći samo tako. To se malo duže traži ( ili imaš neku ludu sreću ). Skupljaj novce i ne brzaj. Konjskih snaga nikad dosta. Koji god da uzmeš ponekad će biti -eh da je samo malo jači. Po meni 5245 - 6245. ima kolega basic uvjek nešta a i neskriva ništa pa mi se čini pošten
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dado jel tvoj turbak?
Koliko ima konja?
Kakva mu je potrosnja po satu?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kojeg Zetora bi preporucili kupiti do nekih 6 000 eura maksimalno. Znaci oranje,frezanje,baliranje, roto kosa, silaza za svoje potrebe.. nista usluzno ne bi radio, a da to bude nesto sa ne pretjeranom potrosnjom :)

Svi su zetori na cijeni,pa za 6000e nemas bas neki izbor. Ako ti prednja vuca i velika udobna kabina nisu prioritet,preporucio bih ti 6911. Strava od traktora,ima hidrovolan,s njim se vec moze ozbiljnije radit,ima ih na ponudi,i cijena im se vrti oko 6-7 tisuca. Svojedobno sam se jako zanimal za taj traktor,i iskustva ljudi su pozitivna. Znam covjeka koji s njim obrađuje 25ha,i traktor sluzi bez greske.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Dado jel tvoj turbak?
Koliko ima konja?
Kakva mu je potrosnja po satu?

Nije turbo. Troši 10 - 12 litara po rali ili kj koliko sam gledao ili računao ( plug 757.20, RD 2,5 metra, berač tornado 40, tanjurača leskovačka 24 diska (ako idem 3 puta). Sve u svemu troši mi isto kao i ursus 355 ( po kj - plug 755.2, tanjurače iste, berač isti i bez RD) a u radu razlika kao peglica i mečka 190 D ( otprilike ). A konja 68 ili 70 nije mi bitno.Ta 2 više ili manje neče mi ni odmoči niti pomoči. Potrošnju po satu nebi znao ali mislim da piše pod ful opterečenjem oko 19 litara po satu. Znam samo da može raditi cjeli dan sa 20 ( čak i malo manje) litara ali može maznuti i 120 bez problema. Sve ovisi o stroju sa kojim radi
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da to je svestran stroj i moze svasta raditi i s tih 70ks treba ga iskoristiti i upregnuti jer kad stroj radi onda se i vidi!
Ja imam 5211 i mogu rech da nije iskoristen jer puno vise dana stoji nego kaj radi,al ne zivim od poljoprivrede pa kaj je tu je.....
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Da to je svestran stroj i moze svasta raditi i s tih 70ks treba ga iskoristiti i upregnuti jer kad stroj radi onda se i vidi!
Ja imam 5211 i mogu rech da nije iskoristen jer puno vise dana stoji nego kaj radi,al ne zivim od poljoprivrede pa kaj je tu je.....

Ne živim niti ja izričito od poljoprirede ali opet pitanje je šta će biti sutra. Vremena su nesigurna. Ovako barem nešta pokušavam ostaviti i stvoriti djeci jer pitanje šta će oni za koju god kad završe školu a ujedno i volim to raditi još sa ovakvim strojem to je užitak i zadovoljstvo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slazem se skroz si u pravu!
Nekak mi se cini da nasa djeca nemaju buducnosti,pa ce ipak biti lakse kad si mogu sami posadit i uzgojit hranu.
A traktore i prikljucke zato treba cuvati i odrzavati da bi njima nekaj ostalo.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Akobudu smjeli sijati svoje sjeme. nitko nezna sa sigurnošću šta će biti sutra ali ako ništa ne pokušam neću ni znati kako je moglo biti. Zato treba ponekad malo i riskirati pogotovo tko malo prati stanje u svijetu i može nanjušiti nešta. Ma samo da moj zeko poživi :icon_pray:
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
znam da je pisano o tome al neda mi se citat sve ispocetka naime kad pritisnem kocnice koje us sastavljene prvo mi koci desni tocak da drug pritisak pocinje i desni a na treci zajedno koce. pokusavo sam prestelovat odma do papucica al ako desni nasteluje da zajedno pocne kocit onda zaustavlja traktor tj koci pri vozenju. Da li je otiso cilindar? ili ima zraka ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pošto nakon pumpanja koći, najvjerojatnije je u sistemu zrak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo promjeni komplet ulje uk pa dobro odzraci i nastelaj gore kod papuca,pa ces vidjet al to bi bilo to.
Koji je traktor u pitanju i koja godina proizvodnje?
E i kupi uk bosch ili ate,nemoj inu imam losa iskustva s njom!!!
 

basic

Član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
360
video od prije 3-4 mjeseca :D

[YT] v=wOhGIofv0aQ&list=UUzS9oWNkZnFERqZLQTHX2tQ [/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh