• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zetor

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
To će reći majstor, ima komparator i vidi dali je brid cilindra "stariji" od glave, mora biti (valjda je tako i kod Zetora, na strojevima slične konstrukcije motora koje poznajem je tako), i ako je koliko je, ako nije, koliko ga mora, podložiti podloškama koje muhaničar spominje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Visina ni je ista kod turbaka i običnog motora naravno i dihtunzi nisu iste debljine majstor to mora znati .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Naročito specijalizirani majstor, ako su sve pikse preduboko netreba ni pločica.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Možda taj ne dela samo na betonu, pa nezna? :icon_scratch:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Hvala decki. Radi majstor na svakakvoj podlozi kad treba. Samo sam pitao jeli to stvarno tako kak kaze jer to jos nisam procitao nigdje na forumu.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Evo danas sam isel gledat antifriz i izmjeriti ga i pokazuje -32stupnja a stavil sam neki jeftini talijanski 5l 75 koncentrat i zmjesal sa destiliranom vodom prije 2god.
Cep je kupljen novi prije oko 4god.

how to do a screenshot on a pc
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Hvala decki. Radi majstor na svakakvoj podlozi kad treba. Samo sam pitao jeli to stvarno tako kak kaze jer to jos nisam procitao nigdje na forumu.

jesi riješio problem?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
pozdrav .
imam pitanje u vezi 4911,
danas mu crko volan, obični mehanički, volana se okreće slobodno , a ktoači ne reagiranju ni najmanje.
da li je netko imao takav slučaj, što bi moglo biti, neka slika , shema ili slično??

hvala.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iz nekog razloga su ti kuglice u kugli u koju dode puznik u kucistu ispod volana poispadale van,al prvo provjeri stangu ispod volana,da nije kaj otpalo ili se otsarafilo.
Inace puznik i kugla i kuglice se ne poderu nikad ako ima hipenola u kucistu.
Nemoraju biti krive ni same kuglice al trebalo bi otvorit kuciste i vidjet,a slike tog kucista i djelova imas u temi muhin maturski rad,pa potrazi a i muha ti tu mozda stavi slike.:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
može objašnjenje?
očito je nešt ozbiljnije kad zbijaš šale .
Između vijka i matice su kuglice, a na matici je cjevčica preko koje se te kuglice "pretaču" s kraja na početak vijka. Ono kaj mi se čini je da se dogodilo nekaj s tom cijevi pa su kuglice ispale van, te nema kontakta vijka s maticom.
Nekak mi je teško povjerovati da su se zglodali ripni između osovine i poluge koja gura špur štangu.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ok.
sjetio sam se da je to bilo raskopano prije nekoliko godina i na brzinu slagano ( neki novi dijelovi) pa je moguće da je nest krivo montirano.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stiftovi kaj drze kuglu "maticu" za vratilo imaju limice za stelanje,al da nisu dobro na knap postelani nebi se to desilo nego bi lupkalo ili mali luft.
Najvjerojatnije jedna od cjevcica se rasirila ili otpala ak nije dobro namjestena bila kak veli ZJ.
Ili ako puznik nije dobro nastelan na sredinu kod montaze pa kad smotas do kraja bi mogle ispadat kuglice.
Jel ti postepeno s vremenom povecaval luft na volanu dok nije dokraja otisel?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
jesi riješio problem?

Nisam. Čekam majstora da se javi. Nočas smo radili nočnu ali ništa ne govori a ja nevolim puno puta pitati. Bude me natjerao da ču ga sam raskopati a to nikad nije dobro završilo
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@dado imas u agroprodaji za kupiti bakrene podloske za podlaganje pikse cilindra,jedna je debela 27stota.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Nije problem kupiti podloske nego ih izmjeriti i staviti i nisam skuzio jeli se cilindri vade pa se stavljaju podloske ili se stavljaju na cilindre. Nemre svako ni biti mehanicar
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
@dado imas u agroprodaji za kupiti bakrene podloske za podlaganje pikse cilindra,jedna je debela 27stota.

Te iz agro....... jel su te za iznad ili za ispod košuljice?
 

Najnoviji postovi

Na vrh